گنجینه‌ی شگفت‌انگیز سنگ‌های قیمتی در موزه سنگ و گوهر دریای نورموزه سنگ و گوهر دریای نور, نمایشگاه سنگ‌های قیمتی در موزه دریای نور, سنگ های قیمتی در موزه سنگ و گوهر دریای نور

سنگ های قیمتی در موزه سنگ و گوهر دریای نور

 

شاهکارهای طبیعی در موزه سنگ و گوهر دریای نور

موزه سنگ و گوهر دریای نور تهران و شیراز مجموعه ای بی نظیر،گرانبها و دیدنی از سنگ و گوهر های قیمتی و نیمه قیمتی را به نمایش گذاشته است که در خاورمیانه بی نظیر است. در این مطلب از بیتوته شما را با موزه سنگ و گوهر دریای نور آشنا می کنیم.

موزه سنگ و گوهر دریای نور ، موزه ای با مضمون سنگ ها و گوهرهای قیمتی و نیمه قیمتی و زیورآلات سنگی است که در حال حاضر 2 نمونه از آن در شهر تهران و شهر شیراز راه اندازی شده است. 

 

موزه سنگ و گوهر دریای نور آزادی در شهر تهران شامل ده ها هزار قطع سنگ و گوهر است که بزرگترین موزه سنگ و گوهر خاور میانه محسوب می شود. در این موزه گوهرهایی گردآوری شده اند که متعلق به میلیون ها سال قبل هستند. 

 

موزه سنگ و گوهر  دریای نور شیراز که در سال 1390 در عمارت اصلی باغ ارم شیراز راه اندازی شد در اولین سال بازگشایی حدود 400 هزار نفر بازدید کننده داشت که آمار قابل توجهی محسوب می شود.  

 

چرا از موزه سنگ و گوهر دریای نور بازدید کنیم؟

سنگ های به نمایش درآمده در موزه سنگ و گوهر از معادن ایران  و سایر کشورها گردآوری شده است.سنگ های قیمتی زیادی در هر دو موزه سنگ و گوهر دریای نور تهران و شیراز به نمایش گذاشه شده اند. موزه سنگ و گوهر دریای نور آزادی بزرگترین موزه سنگ و گوهر خاورمیانه و یکی از بی نظیرترین موزه ها در جهان است. 

 

تنوع سنگ های به نمایش درآمده در این موزه یک رکورد جهانی به حساب می آید. 

در موزه سنگ و گوهر شیراز میتوانید 140 نوع سنگ و گوهر تزئینی مشاهده نمایید. 

موزه سنگ و گوهر شیراز در یکی از زیباترین باغ های ایران قرار گرفته است. 

 

موزه سنگ و گوهر دریای نور, نمایشگاه سنگ‌های قیمتی در موزه دریای نور, موزه سنگ و گوهر دریای نور تهران

موزه سنگ و گوهر دریای نور تهران

 

معرفی موزه سنگ و گوهر دریای نور آزادی تهران

موزه سنگ و گوهر دریای نور آزادی شامل ده ها هزار قطعه سنگ و گوهر قیمتی و نیمه قیمتی است که بزرگترین موزه سنگ و گوهر خاورمیانه و یکی از بزرگترین موزه های جهان از نظر تنوع گوهرها است. در این موزه گوهرهایی را خواهید دید که نشانه ای از میلیون های سال سابقه زیستی زمین است. 

 

کلکسیون گردآوری شده در این نمایشگاه در جهان بی نظیر است.

این موزه تالارهای گوناگونی دارد که به گوهرهای ایران و جهان ، انواع سنگ های قیمتی با تراش های منحصر به فرد هنرمندان جهانی ، باغ گوهر ها و پرنده های گوهرین ، مجسمه های سنگی کمیاب ، کیک گوهرین و غیره است.

 

این مجموعه دارای 371 نوع گوهر است و کاملترین مجموعه انواع گوهر در جهان محسوب می شود. در این موزه بیش از 100 نوع سنگ زیبا در بخش علمی موزه به نمایش در آمده است. تالار گوهر های ایران و جهان ، چهار غرفه دارد ؛ فیروزه های ایران و جهان ، انواع عقیق با تراش های زیبا و منحصر به فرد هنرمندان جهانی ، فلوریت یا سنگ رنگین کمان که گوهر فراموش شده ایران زمین است.

 

زیباترین غرفه این تالار به نگین بی همتایی اختصاص داده شده است که به نام الماس سبز پارس شناخته می شود. این گوهر بعد از 120 سال جستجوی شکارچیان گوهرها در ایران کشف شده است.کیک گوهرین دارای 372 گوهر است. باغ گوهرها ، پرنده های گوهریت و آمتیست غول پیکر در ضلع جنوب شرقی موزه واقع شده اند. 

 

موزه سنگ و گوهر دریای نور آزادی کجاست؟

این موزه همه روزه به جز شنبه ها از ساعت 9 – 17 برای بازدید عموم ، در دسترس است. 

آدرس : تهران – میدان آزادی – برج آزادی – موزه دریای نور آزادی

 

موزه سنگ و گوهر دریای نور, نمایشگاه سنگ‌های قیمتی در موزه دریای نور,عکس های موزه سنگ و گوهر دریای نور

عکس های موزه سنگ و گوهر دریای نور

 

معرفی موزه سنگ و گوهر دریای نور شیراز

در عمارت زیبای معروف ترین باغ شیراز یعنی باغ ارم  موزه ای بینظیر قرار گرفته است که سنگ ها و گوهرهای ارزشمند و بسیار زیبایی را به نمایش گذاشته است که به نام موزه سنگ و گوهر دریای نور شناخته می شود که دومین موزه با این مضمون بعد از موزه سنگ و گوهر دریای نور تهران شناخته می شود.  

 

این موزه 300 متری در سال 1390 در طبقه همکف ساختمان اصلی باغ ارم شیراز افتتاح گردیده است که بیش از 140 گوهر و سنگ قیمتی و نیمه قیمتی را به نمایش گذاشته است. برخی از این سنگ ها و گوهرها بسیار کمیاب هستند از جمله نمونه های زیبای کهربا ، الماس ، یاقوت ، زمرد ، فیروزه ، عقیق و جاسپر. 

 

در گالری های این موزه صنایع ینگی و زیورآلات بسیار زیبایی به نمایش در آمده است از جمله گوشواره ، انگشتر ، گردن بند ، دستبندهای رنگارنگی که مقاومت در برابر زیباییشان غیرممکن است و نمی توانید از آنها چشم بردارید.

در بخشی از موزه نحوه تراش سنگ ها به بازدیدکنندگان آموزش داده می شود. 

 

موزه سنگ و گوهر دریای نور, نمایشگاه سنگ‌های قیمتی در موزه دریای نور, آثار زیبای موزه سنگ و گوهر دریای نور

آثار زیبای موزه سنگ و گوهر دریای نور

 

تاریخچه موزه سنگ و گوهر دریای نور شیراز

عمارت داخل باغ ارم متعلق به دوران قاجار است و طراحی آن توسط معمار معروف شیرازی ، حاج محمد حسن خان انجام شده است. زمان ساخت باغ ارم دقیقا مشخص نیست ولی قدمتش را به دوران سلجوقیان نسبت می دهند. سنگ های به نمایش درآمده در این باغ و عمارت تاریخی نتایج تلاش و زحمت 20 ساله مهندس نادر صنعانی و با حمایت مسئولین دانشگاه شیراز بوده است. 

 

نادر صنعانی ، پدر سنگ و گوهر شناسی ایران طی سفر به 40 کشور دنیا و شرکت در نمایشگاه های بین المللی سنگ و گوهر موفق به کشف بیش از 370 گوهر ایرانی و گردآوری آن ها شده است. 

  

موزه سنگ و گوهر دریای نور, نمایشگاه سنگ‌های قیمتی در موزه دریای نور, تاریخچه موزه سنگ و گوهر دریای نور شیراز

تاریخچه موزه سنگ و گوهر دریای نور شیراز

 

موزه سنگ و گوهر دریای نور شیراز کجاست؟

نزدیک ترین ایستگاه مترو به موزه سنگ و گوهر دریای نور شیراز یا همان باغ ارم ایستگاه نمازی است که حدود 1 کیلومتر از باغ فاصله دارد و بقیه مسیر را باید با تاکسی بروید.

نزدیک ترین ایستگاه اتوبوس به باغ ارم ، ایستگاه خوابگاه ارم است.

اگر میخواهید با خودرو شخصی به موزه بروید باید به بلوار ارم و تقاطع بلوار جمهوری و دانشجو بروید. 

 

آدرس : شیراز – خیابان عفیف آباد – باغ ارم شیراز – موزه سنگ و گوهر دریای نور شیراز

بهترین زمان بازدید از موزه سنگ و گوهر دریای نور شیراز

با این که موزه سنگ وگوهر دریای نور در محیط سربسته است و هر زمانی از سال به راحتی میتوانید از این موزه بازدید کنید ولی اگر میخواهید به شیراز بروید و از حداکثر زیبایی باغ ارم  و عطر شکوفه های بهارنارنج لذت ببرید بهترین زمان برای بازدید از آن فصل بهار است. 

 

نزدیک ترین جاذبه های گردشگری به موزه سنگ و گوهر دریای نور شیراز

پارک آزادی : 2.2 کیلومتر

ارگ کرم خان شیراز : 3.4 کیلومتر

سرای مشیر : 5 کیلومتر

آرامگاه حافظ شیرازی : 5 کیلومتر

آرامگاه سعدی : 7.7 کیلومتر 

 

گردآوری : بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------