جوانرود کجاست؟جوانرود,شهر جوانرود,شهرستان جوانرود

جوانرود کرمانشاه

جوانرود یکی از شهرستان های مهمان پذیر استان کرمانشاه است که به واسطه طبیعت بکر و دیدنی و بازارچه مرزی هر ساله پذیرای مسافران فراوانیاز داخل و خارج از کشور است.

شهر جوانرود:

جوانرود نام قدیم منطقه‌ای متشکل از شهرستان‌های کنونی جوانرود (قلعه جوانرود)، پاوه، ثلاث باباجانی و بخش‌های از روانسر در استان کرمانشاه می‌باشد.

 

جوانرود یکی از شهرهای پر جمعیت استان کرمانشاه است.جوانرود از شمال به اورامان لهون و پل دو آب، از جنوب به شهرستان سرپل ذهاب و از شرق به کرمانشاه و از غرب به خاک عراق متصل است.

 

 مردم شهر جوانرود زبان مادریشان کردی است. 

 

جوانرود,شهر جوانرود,شهرستان جوانرود

شهر جوانرود کرمانشاه

 

مکان های تفریحی جوانرود
جوانرود دارای اماکن تفریحی بسیار زیبایی است که در گونه خود بی همتا است آب چشمه های زاگرس هر عاشق طبیعتی را سیراب می کند و صدای کبک ها گوش هر مسافر خسته از شهرها را می نوازد. از دیگر مکان های تفریحی جوانرود میتوان به غار کاوات، روستای سفید برگ، رود لیله، آبشار روستای سیاران نهرآب اشاره کرد.  این شهر دارای جنگل‌های طبیعی و بکر بلوط نیز می‌باشد. 

 

جوانرود گردشگر پذیر ترین شهر در منطقه غرب کشور است که همین کار باعث شکوفا شدن اقتصاد این شهر شده است.

 

جوانرود,شهر جوانرود,شهرستان جوانرود

مکان های تفریحی جوانرود

 

جوانرود,شهر جوانرود,شهرستان جوانرود

دیدنی های جوانرود

 

مکان های تاریخی جوانرود:

نام جوانرود برگرفته از قلعه‌های حکومتی متعددی است که در این منطقه در چند قرن اخیر توسط حکومت‌ها بنا نهاده شده‌است. 

 

جوانرود علاوه بر مکان های تفریحی دارای مکان های تاریخی مانند: قلعه چنگیزخان، قلعه آلانی ونقاره خان، برج جوانرود، قلعه دوان، تپه صفی الدین خان نیز می باشد.

 

جوانرود کرمانشاه
فاصله و راههای دسترسی به شهرها از موضوعات مهمی است که در موقع سفر به آن توجه می شود. جوانرود کرمانشاه مسافتی 90 کیلومتری دارد. با خودرو سواری نهایت در یک ساعت و نیم قابل دسترسی است و با اتوبوس ها در حد دوساعت است.


هواشناسی جوانرود
اب و هوا هم از ديگر معیارهای سفر است. هوای جوانرود معتدل کوهستانی است. خبری از زمستان های سخت و تابستان های بسیار گرم نیست. دمای هوا به طور متوسط در فصل زمستان به 0 تا_ 5 درجه سانتی گراد میرسد در شرایط برف و سرما و در شرایط معمولی بین 12 تا، 20 درجه است. و در فصل تابستان هم دما بین 25 تا 35 درجه متغیر است. و چندان دشوار نیست. هواشناسی جوانرود بسیار حائز اهمیت است و بهتر است پیش از سفر به این منطقه حتماً وضعیت هوا را چک کنید.


بیمارستان جوانرود
جوانرود دارای یک بیمارستان نه چندان بزرگ و پیشرفته است این بیمارستان که به نام حضرت رسول نامیده شده است. نقش مهمی در سلامت منطقه دارد. و از ارجاع بیماران به مرکز استان تا حد زيادي کمکرده است. زمین این بیمارستان که محوطه بزرگی است به وسیله یک خیر جوانرودی اهدا شده است.

 

جوانرود,شهر جوانرود,شهرستان جوانرود

دیدنی های جوانرود

 
شهر جوانرود

این شهر دارای بافت فرهنگی خاصی است از عجایب شهر جوانرود میتوان به روحیات و فرهنگ عامه آن اشاره نمود.

شب نشینی یکی از رسوم اصیل ایرانی که هنوز در این شهر رایج است. رفتن به منزل هم‌دیگر در شب برای صرف شام یا بعد ازشام جهت دید و بازديد است. تقریباً 5 تا شب نشینی در هفته از چیزهای بسیار عادی است. مردم این شهر بسیار خون گرم هستند و از تنهایی بیزارند.

 

مقاصد گردشگری نزدیک در دیگر شهرستانها:
چشمه شفا بخش ریزه که از اب ان برای درمان مشکلات کلیوی استفاده می شود و در شهرستان ثلاث باباجانی قرار دارد. غار آبی قوری قلعه در محور پاوه جوانرود، سراب زیبا روانسر، سد داریان پاوه ، قلعه بردزنجیر در شهرستانها هرسین و کرمانشاه


بازار جوانرود

جوانرود,شهر جوانرود,شهرستان جوانرود

بازار جوانرود

 
بازار جوانرود شامل چند نوع بازار است.


بازارچه مرزی 
اولی بازار متمرکز در قسمت موسوم به بازارچه مرزی، این بازار تعطیلی ندارد و در تمامی روزهای سال باز است چه بسا در اعیاد و لحظه تحویل سال و جمعه ها. در بازارجوانرود وسایل خانگی خارجی و بدون ضمانت یا با ضمانتنامه های غیر اصلی در منطقه بازارچه موجود است. اما برای خرید وسایل خانگی گارانتی دار و داخلی نباید به بازارچه مرزی جوانرود مراجعه نمود

برای خرید بازار جوانرود تلویزیون های متنوعی با قيمت های مناسب ولی بدون گارانتی در بازارچه دارد. برای خرید تلویزیون از جوانرود حتماً آشنای محلی در اختیار داشته باشید تا بتواند سریع بهترین و ارزانترین جنس را بخرید.

مرکز فروش لوازم آرایشی دو مکان است یکی داروخانه ها و دیگری بازارچه

دربازار جوانرود لوازم آرایشی فروش زيادي دارد به طوری که نزدیک به 80 غرفه یا همان دکه مشغول فروش لوازم آرایشی و بهداشتی هستند

مسافت کرمانشاه تا بازارچه مرزی جوانرود 92 کیلومتر است


بازار میوه و تره بار
بازار دوم تحت عنوان بازار میوه و تر بار از ابتدای خیابان سیل بند روبروی مخابرات آغاز می شود و دو طرف خیابان تا محل ورود بازارچه مرزی را شامل می شود. به نوعی میدان میوه و ترباره شهر است.


بازار محلی
بازار سومی که در جوانرود موجود است از آغاز میدان مولوی تا انتهای خیابان شافعی را شامل می شود. این بازار بازار محلی است و اکثر مردم جنس های خود را از این بازار تامین می کنند


بازار جدید
نوع دیگری از بازارهای درون کوچه ها که جدیداً شکل گرفته خیاطی و پارچه فروشی زنانه است. و هر محله یک لباس فروشی محلی زنانه و خیاطی افتتاح شده است.

پیام نور جوانرود
نخستین دانشگاهی که در جوانرود به بهره برداری رسید دانشگاه پیام نور بود این دانشگاه اول در انتهای خیابان سعدی در یک مدرسه شروع به فعالیت کرد و بعد ازمدتی در منطقه موسوم به بیمارستان ساختمان بزرگی برای خود ایجاد نمود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022