در پاییز به این مکانها سفر کنید !بهترین مکان برای سفر در آبان ماه در ایران,پاییز کجا سفر کنیم,بهترین مکان برای سفر در مهر ماه در ایرانمکانهای دیدنی ایران در فصل پاییز

 

در ایران مناطق زیبایی وجود دارد که شرایط پاییزی بر زیبایی‌اش می‌افزاید و حتما باید به آنها سفر کرد تا از زیبایی‌های بی‌همتایش برخوردار شد و لحظاتی زیبا و تکرارنشدنی را برای خود رقم زد.

مکانهای دیدنی ایران در پاییز

همه فکر می کنند تابستان فصل مسافرت است اما این مسئله بیشتر به خانواده هایی مربوط می شود که فرزندان مدرسه ای یا دانشگاهی دارند. بسياري از زوج ها میتوانند کل برنامه ریزی سفرشان را به بعد از تابستان موکول کنند.


پائیز بهترین فصل سفر برای دوستداران رنگ و طبیعت است. پس به بهانه سردی و بارانی بودن هوا لذت تجربه این طبیعت بکر و رنگارنگ را از دست ندهید. در پاییز همه چیز مهیاست، باد ملایمی که می وزد، برگ هایی که رنگین کمانی از رنگ را ساخته اند و با صدای خش خش شان زیر پای شما ساز پائیز می نوازند و جاده هایی فارغ از ازدحام تابستانی، انتظار شما را می کشند. به پیشنهادهای ما فکر کنید.


به زادگاه یوشیج سری بزنید

 

در پاییز به کجا سفر کنیم, در آبان ماه به کجا سفر کنیم،مکان‌های شگفت‌انگیز طبیعت ایران در پاییز

 یوش، یکی از مکانهای دیدنی ایران در فصل پاییز

 

این پیشنهاد ما برای سفر به مقصدی خاص نیست بلکه به یک مسیر است. مسیری از یوش بلده به نور. این مسیر شما را به جهانی متفاوت می برد. جاده ای کوهستانی ولی آسفالت که پر از تپه، دره، درخت و روستاهایی با بام های شیروانی است. خوبی این مسیر آن است که برای رسیدن به زادگاه نیما چند آبادی را هم می بینید که هرکدام جاذبه خاصی دارند. یوش در فاصله 105 کیلومتری جنوب آمل قرار دارد. پس از گذر از این مسیر بی نظیر هنگامی که به مقصد می رسید ، با جاذبه اصلی سفر که دیدن خانه نیما یوشیج است، رو به رو می شوید. دیدن چشم اندازهای زیبای طبیعی مثل رودخانه یوش، باغ های میوه و چشمه های گوناگون همگی انگیزه این سفر را بیشتر و بیشتر می کنند.

 

بهترین مکان برای سفر در آبان ماه در ایران,پاییز کجا سفر کنیم, در پاییز به کجا سفر کنیم خانه نیما یوشیج


کویر ورزنه

در پاییز کجا سفر کنیم,جاذبه های گردشگری ایران در فصل پاییز, در فصل پاییز به کجای ایران سفر کنیمکویر ورزنه یکی از مکانهای دیدنی ایران در مهر و آبان می باشد

 

با دیدن این کویر انواع اشکال تپه های شنی که در اثر وزیدن باد شکل گرفته است را مشاهده می کنید. بادهای پاییزی یکی از زیباترین تابلوهای طبیعت را در کویر ورزنه شکل داده است. تجربه سکوت کویر، طبیعتی دست نخورده و فارغ از دستکاری ها و خراش های بشر، هیجان دیدن زیباترین آسمان شب پرستاره، سوغاتی خاطره انگیز سفر شما به ورزنه خواهد بود. کویر ورزنه از اصفهان صد کیلومتر فاصله دارد و وسعت تپه های شنی آن حدود هفده هزار هکتار است. کویر ورزنه بهترین مکان برای سفر در آبان و مهر می باشد.

 اولسبلنگاه کجاست؟
تخصص ما پیشنهاد جاهای عجیب و غریب با اسامی غریب تر است. ییلاق اولسبلنگاه منطقه ای در ارتفاعات ماسال در مسیر راه خلخال که وجه تسمیه نامش از دو بخش اولسا و بلنگاه تشکیل یافته و به معنای جایگاه بلندي است که درخت ممرز می روید، برای سفر پاییزی دونفره فوق العاده است. این منطقه دارای مراتع بسیار بوده و خانه های موجود در آن اکثرا از چوب ساخته شده و همانطور که از نام این محل پیداست در زمستان تعداد کمتری از ساکنان منطقه در ییلاق می مانند. اتفاقا این منطقه زیبا هم محل دفن یکی از بزرگان ایران زمین است.

 

پیشنهاد سفر پاییزی متفاوت برای زوج‌ها,گردشگری,تور گردشگریییلاق اولسبلنگاه، از مکانهای دیدنی ایران در فصل پاییز

میرزا کوچک خان همراه یار وفادارش، گائوک آلمانی معروف به هوشنگ به طرف کوه های خلخال حرکت کردند ولی دچار بوران و توفان شدند و زیر فشار سرما و برف از پا در آمدند. این ییلاق در فاصله 30 کیلومتری ماسال قرار دارد. هنگامی که به یکی از کلبه های چوبی این ییلاق می روید و کمی خودتان را گرم می کنید، دری چوبی در انتهای کلبه می بینید که وقتی آن را باز می کنید جنگل در ارتفاع کم ولی به گستره شرق تا غرب برای تان تابلوی نقاشی زنده ای را ترسیم می کند.

تالاب کردخورد، مأمن پرنده های مهاجر
تالاب کردخورد که با نام تالاب آق گل هم آنرا می شناسند حد فاصل استان های مرکزی و همدان در ۲۰ کیلومتری شمال شرقی ملایر و یک کیلومتری جنوب شرقی روستای کردخورد قرار دارد. این تالاب در فصل پائیز بسیار زیباست زیرا فصل مهاجرت پرنده ها است و پرنده هایی از منطقه های سردسیر روسیه و قفقاز به این منطقه پرواز می کنند. این تالاب با نزولات جوی و ذوب برف در ارتفاعات پر می شود. تالاب کردخورد در اواخر بهار خشک شده ولی در زمان پاییز و زمستان آب دارد و در بهار از ميزان آب آن کم می شود.

 

بهترین مکانها برای سفر در پاییز,پاییز به کجا سفر کنیم,مکانهای دیدنی ایران در پاییز
تالاب کردخورد از جاهای دیدنی ایران در فصل پاییز


پوشش گیاهی بسیار بی بدیل و همجواری تالاب با کوه کت که بیش از دو هزار متر ارتفاع دارد، زیبایی این تالاب را چند برابر می کند. این تالاب از نظر وجود مواد غذایی مناسب برای پرنده ها، یکی از غنی ترین آبگیرهای منطقه غرب ایران محسوب می شود. بررسی ها نشان می دهند ۴۶ گونه از پرندگان ایران ازجمله انواع اردک، غار، فلامینگو، مرغ باران، حواصیل، آب چلیک و کاکایى در این تالاب وجود دارند و شما همه آن ها را میتوانید یکجا ببینید.

 

بهترین مکان برای سفر در آبان ماه در ایران,پاییز کجا سفر کنیم, در پاییز به کجا سفر کنیمتالاب کردخورد


میبد را فراموش نکنید
درصورتی که به طبیعت علاقه ندارید، میتوانید شهرهای کویری مثل یزد را برای سفر دونفره تان انتخاب کنید. پاییز فصلي است که در آن میتوان چهار فصل را در یک شبانه روز در یزد تجربه کرد. صبح های بهاری، ظهرهای گرم تابستانی، غروب پاییزی و شب ها و نیمه شب های زمستانی، ارمغان پاییز برای کویر است. به بار نشستن و فصل برداشت محصولاتی مانند بادام، پسته و انار ازجمله جاذبه هایی است که یزد را برای گردشگران در این فصل جذاب و زیبا کرده است؛ به خصوص اینکه در بسیاری از انارستان های استان یزد، جشنواره انار برگزار می شود و تعداد زیادی از گردشگران در این باغ ها حضور می یابند.

 

در پاییز به کجا سفر کنیم, در آبان ماه به کجا سفر کنیم,مکان‌های شگفت‌انگیز طبیعت ایران در پاییزمیبد، یکی از مکانهای دیدنی در فصل پاییز


شهر میبد در نزدیکی یزد یکی از شهرستان های تاریخی دیگری است که با داشتن بناهای تاریخی بسیار زیاد، شما را مجذوب می کند تا سری هم به آنجا بزنید. به واسطه بافت تاریخی ارزشمندی که این شهر دارد بیشتر نقاط آن در لیست آثار باستانی ایران به ثبت رسیده است. نارین قلعه، برج کبوتر و کاروانسراهای گوناگون همه از جاذبه های قابل توجه این شهر هستند که تماشای آنها در پاییز حتما دلچسب خواهد بود.


نایبند؛ طبس

بهترین مکان برای سفر در آبان ماه در ایران,مکان‌های شگفت‌انگیز طبیعت ایران در پاییز,بهترین مکان برای سفر در مهر ماه در ایرانروستای نایبند، از مکانهای دیدنی ایران در فصل پاییز

 

از ديگر جاهای دیدنی ایران در پاییز روستای نایبند است. به روستای نایبند، بخاطر خانه های پلکانی اش ماسوله کویر هم می گویند و با توجه به اینکه طبیعتش دیدنی است برای سفر در پاییز هم بکر است و هم دیدنی. نایبند در ۲۲۵ کیلومتری جنوب طبس، در دامنه کوهستان و مشرف بر کویر لوت و با نزدیکترین فاصله از شهر دیهوک قرار گرفته و درصورتی که از سمت جنوب به خراسان می روید، حیف است که سفرتان بدون دیدن نایبند تمام شود. آنچه نایبند را شگفت آور می کند سرسبزی آن در دل کویر است. کشتزارهای گندم و جو، نخلستان ها و باغ های میوه که بصورت پلکانی، قرار گرفته اند، نایبند را با وجود کویری بودنش دیدنی تر کرده اند. قدمت نایند به هزاران سال پیش و دوره نادرشاه افشار برمی گردد.


آب گرم لاویج را از دست ندهید
روستای زیبای لاویج، روستایی است که دور تا دورش را کوه‏های البرز در بر گرفته است و طبیعت دست نخورده و کم‏ نظیری دارد. کوه‎هایی که در فصل بهار، پوشیده از درختانی سبزرنگ می‏شوند و چشم هر بازدیدکننده‏ای را نوازش می‏دهند و در پائیز هم جشنواره‏ای از رنگ را در این منطقه برپا می کنند.

 

پیشنهاد سفر پاییزی متفاوت برای زوج‌ها,بهترین مکان برای سفر در مهر ماه در ایران,جاذبه های دیدنی ایران در پاییزروستای زیبای لاویج


درصورتی که به این منطقه رفتید، آب گرمش را به هیچ وجه از دست ندهید. آبگرم لاویج در دامنه کوه های قسمت شرقی لاویج از دل زمین به بیرون می جوشد. این آب گرم دارای املاح معدنی و گوگردهای فراوانی است که برای امراض پوستی و درد مفصل ، کمردرد، پادرد و مهمتر از همه برای تمدد اعصاب بسیار مفید است. از آبگرم های معروف آن آبگرم لاویج« بیبنو» و« شفل» را میتوان نام برد که هرکدام خواص مخصوص بخود را دارند؛ آبگرم هایی با امکانات قابل قبول و بهداشتی مانند دوش، استخر و وان.

به جندق سفر کنید
حیف است که در پاییز کویر را تجربه نکنید. پیشنهاد ما برای کویرگردی مرنجاب و مصر نیست بلکه جندق است. جندق از توابع شهرستان خور است که در 350 کیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد. جندق از شمال به کویر بزرگ، از غرب به کویر ریگ جن و سلسله کوه های جندق، از جنوب به بیابان های اطراف خور و از شرق به حاشیه جنوبی دشت کویر محدود می شود. شهری كویری که آسمانش منجم ها و علاقه مندان به ستاره شناسی را به خود جذب می کند.

 

بهترین مکان برای سفر در آبان ماه در ایران,پاییز کجا سفر کنیم,مکانهای دیدنی ایران در فصل پاییز
جندق؛ از جاذبه های گردشگری ایران در فصل پاییز


هنگامی که به جندق سفر می کنید فرصت دارید تا شترسواری را تجربه کنید. همچنین ، حیات وحش جندق هم با كل و بز، قوچ و میش، خرگوش، قمری، كبك و تیهو و پاقرقره، انواع روباه معمولی و روباه شنی، گرگ، عقاب و البته پلنگ و یوزپلنگ جذابیت های خاصی را در این منطقه ایجاد کرده است.

 

بهترین مکان برای سفر در مهر ماه در ایران,مکانهای دیدنی ایران در پاییز,در پاییز کجا سفر کنیم

جندق؛ از مکانهای دیدنی ایران در فصل پاییز


اگر سفر به جندق خیلی برای تان جذاب بود، میتوانید از همان جا به کویر «ریگ جن» که در نزدیکی جندق قرار دارد و وجه ماجراجویانه سفرتان را به اوج می رساند هم سری بزنید. ریگ جن به مثلث برمودای ایران مشهور است و خصوصیات خاصی دارد؛ به همین دلیل بهتر است با تور به این منطقه بروید.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X قیمت تورهای شهر وان ترکیه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023