چشمه کوهرنگ و مناظر زیبای آنچشمه كوهرنگ, کوهرنگ, زیبایی های کوهرنگ, چشمه کوهرنگ کجاست

چشمه كوهرنگ

 

معرفی دیدنی های چشمه کوهرنگ

چشمه کوهرنگ در شهر چلگرد قرار گرفته است. چلگرد از شهرهای کوهستانی استان چهارمحال و بختیاری محسوب می شود. در چشمه کوهرنگ سدی ساخته شده است که چشم‌اندازی شگفت انگیز را به وجود می آورد. این چشمه در ادامه مسیر حرکت خود، تبدیل به رودخانه‌ای طولانی و پرپیچ‌وخم و سرسبز می‌شود که تماشای همه مسیر طولانی رودخانه تنها به صورت تصویر هوایی امکان پذیر است.

دیدنی‌های اطراف چشمه کوهرنگ

در اطراف چشمه کوهرنگ، دیدنی‌های طبیعی زیادی برای دیدن وجود دارد. در ادامه با تعدادی از آنها آشنا می شویم.

 

شیر سنگی

شیر در بین ایل بختیاری نشان شجاعت و دلیری است و در نقش های قالی و گلیم آنها خیلی دیده می شود. شیر سنگی، دو تندیس بزرگ از جنس سنگ هستند که به وسیله سنگ تراش های این ایل  به عنوان نماد های شجاعت و مردانگی ساخته شده اند. 

 

چشمه كوهرنگ, کوهرنگ, زیبایی های کوهرنگ, آشنایی با چشمه کوهرنگ

شیر سنگی كوهرنگ

 

غار یخی چما کوهرنگ 

این غار زیبا و جذاب در روستای شیخ علیخان در 25 کیلومتری چلگرد قرار دارد و از بزرگترین منابع آب شیرین ایران محسوب می شود. حجم عظیم برف های چندین ساله که در دره های عمیق اطراف این غار جمع شده اند، باعث می شوند در طول سال قندیل های یخ و برف در این غار دیده شود.

 

چشمه كوهرنگ, کوهرنگ, زیبایی های کوهرنگ, جاذبه های گردشگری چشمه کوهرنگ

غار یخی چما كوهرنگ

 

تونل کوهرنگ

این تونل به فرمان شاه عباس برای اتصال آب کارون به زاینده رود ساخته شد ولی با مرگ او نیمه کار ماند و در سال 1332 دوباره ساخت آن شروع شد و تا کنون سه تونل کنار هم ساخته شده اند. این آبشار زیبای این تونل از مناطق گردشگری کوهنرگ محسوب می شود.

 

چشمه كوهرنگ, کوهرنگ, زیبایی های کوهرنگ, تصاویر چشمه کوهرنگ

تونل كوهرنگ

 

دشت لاله‌‌های واژگون

دشت لاله‌‌های واژگون یکی از جاذبه‌های شهر چلگرد است. این دشت گسترده در حدود ۳۴۰۰ هکتار مساحت دارد. دشت لاله‌های واژگون هر سال در ماه اردیبهشت، بازدید کننده زیادی دارد. لاله‌های واژگون این دشت در فصل اردیبهشت سر از زیر برف درمی‌آورند و قسمت گسترده ای را به خود اختصاص می‌دهند. این طبیعت زیبا و لاله‌های واژگونی که از بالای ساقه به‌ طرف زمین خم می‌شوند، خیلی زیبا و چشم نواز است.

 

چشمه كوهرنگ, کوهرنگ, زیبایی های کوهرنگ,آشنایی با چشمه کوهرنگ

دشت لاله های واژگون كوهرنگ

 

چشمه دیمه 

این چشمه که از زاینده رود سرچشمه می گیرد در کنار روستای دیمه و در یازده کیلومتری شهر چلگرد (مرکز استان) قرار دارد. آب چشمه دو متر ارتفاع دارد و به قدری سرد است که حتی در تابستان نمی توان زیاد داخل آب ماند. این آب سرشار از مواد معدنی است و به علت کلسیم بالای آن برای سنگ کلیه، عفونت های مجاری ادراری و دهان و دندان خیلی موثر است. آب معدنی کوهرنگ که حتی در خارج از ایران هم طرفداران بسیاری دارد ، از همین چشمه پر می شود. این چشمه در فهرست میراث طبیعی ایران ثبت شده است. 

 

چشمه كوهرنگ, کوهرنگ, زیبایی های کوهرنگ,جاذبه های گردشگری چشمه کوهرنگ

چشمه دیمه كوهرنگ

 

پیست اسکی چلگرد

این پیست اسکی به طول 800 متر و با دو محوطه جدا شده برای خانم ها و آقایان و سیستم بالابر از مجهزترین پیست های اسکی این منطقه است . مسابقات اسکی و فضای آرام و مجهز آن ورزشکاران بسیاری را از شهرهای اطراف به این پیست می کشاند.

 

چشمه كوهرنگ, کوهرنگ, زیبایی های کوهرنگ,تصاویر چشمه کوهرنگ

پیست اسکی چلگرد

 

آبشار شیخ‌علی خان

آبشار شیخ علی خان یکی از جاذبه‌های طبیعی و خیلی زیبای چلگرد محسوب می شود که تماشای زیبایی‌های طبیعی آن برای طبیعت دوستان جذابیت زیادی دارد. قندیل‌های آویزان شده از آبشار شیخ علی خان، حتی در تابستان نیز دیده می شود.

 

ارتفاع بعضی قندیل‌ها بیشتر از نیم متر است و در مکان‌هایی حتی به یک متر هم می‌رسد. گیاهان دارویی بسیاری در اطراف آبشار شیخ علی خان قرار دارد که جزو جاذبه‌های دیدنی آبشار به حساب می آیند. دیدن کردن از آبشار شیخ علی خان در فصل‌های بهار و تابستان بسیار مناسب است. دیدن کردن این جاذبه گردشگری در فصل زمستان توصیه نمی‌شود؛ خیلی سرد و پر خطر است.

 

چشمه كوهرنگ, کوهرنگ, زیبایی های کوهرنگ,آشنایی با چشمه کوهرنگ

آبشار شیخ علی خان كوهرنگ

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------