ماجراجويی ارزان قیمت در نوروز! ايرانگردي آن هم در نوروز يكي از بهترين كارهايي است كه غير از ديد و بازديد اقوام و دوستان مي‌توان انجام داد
تعطيلات نوروز فرصت خوبي براي ایرانگردی است و بهتر است براي اينكه در وقت و هزينه‌هايتان صرفه‌جويي شود همراه تورهاي گردشگري شويد.
چرا كه اگر بخواهيد خودتان با خودروي شخصي سفر كنيد ممكن است دچار مشكل شويد،‌آن هم به دلايلي مانند اينكه در ايام نوروز هتل‌ها اغلب پر هستند و ممكن است اقامتگاه مناسب پيدا نكنيد، جاده‌ها شلوغ است و هزينه بنزين را بايد محاسبه كنيد، ممكن است راه‌ها و مسيرهاي گردشگري را به خوبي ندانيد و سردرگم شويد. بنابراين اگر مي‌خواهيد سفري راحت و آسوده داشته باشيد و از آن لذت ببريد همراه تور شويد.
در اينجا دو مسير هيجان‌انگيز و كمتر شناخته‌شده بهتان معرفي مي‌كنيم كه مي‌توانيد آن را از آ‍ژانس‌هاي گردشگري جويا شويد.
  مسير يك: چابهار-بم

 ماجراجويی ارزان قیمت در نوروز

 مسير سفر بم تا چابهار يكي از بهترين مسيرهاي گردشگري است از اين لحاظ كه كمتر شناخته شده است. شما اين شانس را داريد كه در يك سفر هشت روز و نيمه اين مسير شگفت‌انگيز را سير و سياحت كنيد.
اين مدت شامل هشت روز و هفت شب مي‌شود كه مي‌توانيد استان‌هاي كرمان و سيستان و بلوچستان را ببينيد اما بايد بدانيد براي اينكه بتوانيد همه جاذبه‌هاي مسير را ببينيد سفرتان زميني و از طريق قطار و اتوبوس خواهد بود.

 

 ماجراجويی ارزان قیمت در نوروز

 شما با قطار شش تخته از تهران راهي زاهدان مي‌شويد و در زاهدان در هتل سه ستاره اقامت مي‌كنيد. بعد به چابهار مي‌رويد و در هتل چهار ستاره صبحانه مي‌خوريد و سرانجام دوباره با قطار راهي كرمان مي‌شويد و بعد هم بم را مي‌بينيد.

  ماجراجويی ارزان قیمت در نوروز

 در اين سفر برگزار‌كننده شش وعده صبحانه و سه وعده ناهار را متقبل مي‌شود و خودتان نيز بايد دو وعده صبحانه، چهار وعده ناهار و هشت وعده شام را تهيه كنيد.
همچنين حضور سرپرست و کمک سرپرست در طول برنامه، امكان قایق‌سواری در جنگل حرای خلیج گواتر، بیمه مسئولیت مدنی و پرداخت ورودیه‌ها از تعهدات برگزار‌كننده است.

  ماجراجويی ارزان قیمت در نوروز

 بازديد از شهر زاهدان، بازار رسولی زاهدان، بازمانده ارگ بم، گل‌افشان تنگ، غارهای سه‌گانه تیس، تلگرافخانه انگلیسی‌ها، قلعه پرتغالی‌ها، بندر قدیمی و سواحل شنی روستای تیس، ساحل صخره‌ای پزم، خلیج گواتر، جنگل حرای گواتر، كوه‌های مینیاتوری (مریخی)، سواحل صخره‌ای دریای عمان، گشت و خرید سوغات از منطقه آزاد چابهار، بازدید از مركز پرورش گاندو (تمساح ایرانی)، رودخانه سرباز، مزرعه و باغات موز و قلعه ناصری ایرانشهر از جاذبه‌هاي اين تور هيجان‌انگيز است.

  ماجراجويی ارزان قیمت در نوروز

 قيمت اين تور هم برايتان نفري 930 هزار تومان به علاوه پنج درصد ارزش افزوده در قیمت تور است.
 مسير دو: كلوت تا خليج پارس
دومين مسيري كه معرفي مي‌كنيم مسيري است از مركز و كوير ايران به جنوب و خليج فارس.

  ماجراجويی ارزان قیمت در نوروز

 اين سفر نيز هشت روز و نيم است كه هشت روز و هفت شب را شامل مي‌شود. برنامه سفر به اين ترتيب است كه با قطار شش تخته از تهران راهي كرمان مي‌شويد، در خانه محلي در شهداد، هتل سه ستاره در كرمان،‌ هتل دو ستاره در سيرجان و هتل سنگي در ميمند اقامت مي‌كنيد بعد راهي بندرعباس و در نهايت با لنج راهي قشم مي‌شويد. در قشم در خانه محلي اقامت مي‌كنيد و موقع برگشت با تور راهي يزد شده و از يزد با قطار شش تخته عازم تهران مي‌شويد.

  ماجراجويی ارزان قیمت در نوروز

 در اين سفر هشت وعده صبحانه، هفت وعده ناهار و پنج وعده شام سهم برگزاركننده تور است و مسافر نيز يك وعده ناهار و چهار وعده شام برعهده‌اش است.

  ماجراجويی ارزان قیمت در نوروز

 همچنين حضور سرپرست و کمک‌سرپرست در طول برنامه،‌ قایق‌سواری جزیره هنگام، هزينه بیمه مسئولیت مدنی، پرداخت همه ورودیه‌ها، هزينه لنج بندرعباس-قشم و تامين خانه محلی در قشم مجهز به وسایل خواب و حمام از تعهدات برگزار‌كننده است.

  ماجراجويی ارزان قیمت در نوروز

  ماجراجويی ارزان قیمت در نوروز

 بازديد از مقبره شاه نعمت‌الله ولی، باغ شازده ماهان، قلعه شفیع‌آباد، کمپ کویری شهداد، عمق کویر لوت، کال شور، چند ضلعی‌های دریاچه نمک، پدیده شگفت‌انگیز کلوت‌ها، نبکاها و گلدان‌های کویری، آسمان کویر، حمام گنجعلی‌خان، بازار سنتی کرمان، سفره‌خانه سنتی گنجعلی‌خان، روستای دستکند و 3000 ساله میمند، ارگ راین، شهر سیرجان، دریاچه نمک سیرجان، مزرعه پرورش شترمرغ، بادگیر چپقی، یخدان دوقلو، باغ سنگی سیرجان، جزیره قشم، معماری بومی لافت و شهر زیبای بادگیرها، چاه‌های مقدس آب (طلا)، قلعه نادری، قایقرانی در منطقه حفاظت شده جنگل حرا، تنگه چاه كوه، گشت جزیره هنگام، بازدید از دره تندیس‌ها(ستاره افتاده)، قلعه پرتغالی‌ها از برنامه‌هاي اين تور است.

  ماجراجويی ارزان قیمت در نوروز

هزينه اين تور ماجراجويانه نيز 975 هزار تومان به علاوه پنج درصد ارزش افزوده در قیمت تور است.
منبع:7sobh.com

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------