پاییز را برای کویرنوردی از دست ندهیدگردشگری - سکوت و شب کویر را هیج جای دیگر نمی توان تجربه کرد. گویی آدم از خود به خود می رسد در کویر. پاییز را برای کویرنوردی از دست ندهید.

بخش اعظمی از سرزمین بزرگ ایران را کویر تشکیل داده است. تا چند سال پیش خیلی ها معتقد بودند کویرها هیچ خاصیتی ندارند وباید برای بیابان زدایی هزینه های کلان کرد تا این مناطق قابل استفاده شوند اما کمی بعد با توسعه صنعت گردشگری تعریف ها از کویر تغییر کردند.

کویرنوردی شد یکی از شاخه های پرطرفدار طبیعت گردی و از آن به بعد بود که تورهای ویژه کویر نیمه دوم سال که هوا سرد می شد برگزار می شد. بهترین فصل برای کویرنوردی هم پاییز است. زمانی که هوا نه گرمی و حرارت بهار و تابستان را دارد و نه سردی زمستان را.

درمطلب امروز می خواهیم چند تور کویرنوردی جذاب را به شما معرفی کنیم تا اگر فرصتی برایتان پیش آمدو اگر موضوع کویرنوردی برایتان جذاب بود همراه این تورها شوید به ویژه در تعطیلات عید غدیر خم که فرصت مناسبی برای سفر است.

طبس و نایبند

کویرنوردی,سفر به کویر,کویرهای ایران,تور کویرنوردی

هنوز هستند کسانی که وقتی اسم طبس می آید به یاد کویری بی آب و علف می افتند اما باید گفت که این منطقه بکر از جمله زیباترین بخش های کشور است.

سفر سه و نیم روزه به طبس و نایبند، پیاده روی در دره مرتضی علی و عبور از چشمه های آبگرم طبیعی داخل دره، بازدید از تاق بند شاه عباسی، گشت عصرگاهی در طبیعت روستای ازمیغان، بازدید از آبگرم دیگ رستم و در صورت تمایل آبتنی، گشت و گذار در میان باغات مرکبات و نخلستان های خرما، دیدار از روستای بکر نایبند، حرکت به سوی دشت نمک و کویر طبقه همگی برایتان 295 هزار تومان می شود.

از خدمات این تورهم دو شب اقامت در هتل دو ستاره، بلیت رفت قطار، اتوبوس توریستی در اختیار برای گشت های محلی و بازگشت به تهران، راهنمای طبیعت گردی، بیمه، پذیرایی روزانه، وعده های غذایی شامل سه وعده صبحانه و دو وعده ناهار است.

برای این سفر فراموش نکنیدکه کفش کوهنوردی سبک و لباس مناسب طبیعت گردی، لباس اضافه، کلاه و عینک آفتابی، داروی مصرفی شخصی و لوازم بهداشتی، شناسنامه، قمقمه آب، دمپایی یا صندل جهت عبور از آب، لیوان شخصی و ملحفه شخصی را فراموش نکنید.

کویر خارتوران

کویرنوردی,سفر به کویر,کویرهای ایران,تور کویرنوردی

استان سمنان هم کلکسیونی است از زیبایی های خدادادی از جنگل ابرش گرفته تا پارک ملی یا همان کویر خارتوران. پارک ملی توران دومین منطقه بزرگ تحت حفاظت ایران است که به دلیل داشتن تنوع زیستی منحصر به فرد و همچنین روستاهای تاریخی همچون قلعه بالا از طرف یونسکو به عنوان ذخیره گاه زیست کره انتخاب شده است.

سفر سه روزه به کویر خارتوران، گردش در روستای مطبق و زیبای قلعه بالا، آشنایی با جامعه محلی و آداب و رسوم منطقه، بازدید از سایت تکثیر یوزپلنگ و گورخر ایرانی، دیدن حیات وحش منطقه، استراحت در واحه زیبای ماجراد و در نهایت بازدید از سایت های فرهنگی بسطام 187 هزار تومان برایتان آب می خورد.

از امکانات این تور هم می توان به وسیله نقلیه توریستی، بیمه، راهنمای طبیعت گردی و راهنمای محلی، سه وعده صبحانه، یک وعده ناهار، دو وعده شام، پذیرایی میان وعده و دو شب اقامت در خانه روستایی اشاره کرد.

کویرنوردی,سفر به کویر,کویرهای ایران,تور کویرنوردی

بوتیا و لوت

کویرنوردی,سفر به کویر,کویرهای ایران,تور کویرنوردی

سه شب و چهار روز سفر به بوتیا و کویر لوت، بازدید از مجموعه گنج علی خان کرمان، مجموعه وکیل، باغ موزه هرندی، گنبد جبلیه، کاروانسرا و قلعه شفیع آباد، پایاب های باستانی، کلوت های شهداد، ارگ قدیم بم، کارخانه ماشین سازی ارگ جدید، مظهر قنوات بم، ارگ راین، باغ شاهزاده، موزه حمام، شاه نعمت اله ولی، چایخانه سنتی 395 هزار تومان هزینه دارد.

با قطار یا اتوبوس توریستی به این سفر خواهید رفت. در هتل سه ستاره اقامت می کنید و با راهنمای محلی همراه می شوید. چهار وعده صبحانه، چهار وعده ناهار با پذیرایی، بیمه و ورودیه از خدماتی است که تورگردان به شما می دهد.

کویرنوردی,سفر به کویر,کویرهای ایران,تور کویرنوردی

مصر، گرمه و فرحزاد

کویرنوردی,سفر به کویر,کویرهای ایران,تور کویرنوردی

روستاهای مصر، گرمه و فرحزاد از همان روستاهایی هستند که مردمانش به جای آنکحه خانه های خشت و گلی خود را خراب کنند و به جایش ساختمان های آجری و سنگی بسازند، آنها را تعمیر کرده و به عنوان اقامتگاه در اختیار مسافران قرار می دهند و دقیقا به خاطر تجربه بی نظیر اقامت در خانه های خشت و گلی که به گردشگران می دهند بسیار هم طرفدار دارند.

سفر سه روز و دو شب به روستاهای مصر، گرمه و فرحزاد، بازدید از مسجد جامع نائین، کارگاه عبابافی، پیاده روی تپه ها و شن های روان، بازدید از نخلستان و مناظر روستاهای کویر، بازدید از دریاچه نمک، اقامت در میهمانسرای سنتی آتشونی، روستای زیبای فرحزاد برایتان 278 هزار تومان تمام می شود.

کویرنوردی,سفر به کویر,کویرهای ایران,تور کویرنوردی

یک شب در خانه مازیار گرمه و یک شب در بارانداز طباطبایی فرحزاد اقامت دارید، وسیله نقلیه توریستی متناسب با تعداد نفرات، پذیرایی بین روز، راهنمای طبیعت گردی، بیمه و همه وعده های غذایی از خدمات تور است.

کویر مرنجاب

کویرنوردی,سفر به کویر,کویرهای ایران,تور کویرنوردی

کویر مرنجاب هم یکی از پرطرفدارترین و معروف ترین کویرهای توریستی ایران است. سفر دو روز و یک شب به کویر مرنجاب، تماشای افق در طبیعت پر راز و رمز کویر، دریاچه نمک، رمل ها و تپه های ماسه ای، کاروانسرای شاه عباسی مرنجاب، کاشان و خانه های قدیمی طباطبائی ها و بروجردی ها و منوچهری ها و حمام فین از جاهایی است که اگر همراه تور کویر مرنجاب شوید می توانید تجربه کنید. در این تور هم اگر بخواهید در هتل چهار ستاره کاشان اقامت داشته باشید 160 هزار تومان و اگر بخواهید در هتل سنتی بمانید 145 هزار تومان می شود.

 کویرنوردی,سفر به کویر,کویرهای ایران,تور کویرنوردی

 منبع:7sobh.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------