پارک جنگلی لتمال کن منطقه ای باصفا در تهرانجاذبه های دیدنی لتمال کن, بازدید از لتمال کن, آدرس پارک جنگلی لتمان کن

پارک جنگلی لتمال کن در محدوده ی غربی تهران قرار دارد

 

بوستان جنگلی لتمال کن، سبز و دوست داشتنی

پارک جنگلی لتمال کن منطقه ای باصفا واقع در یکی از نقاط مرتفع شهر تهران می باشد که مساحتی بیش از صد هزار هکتار دارد. این پارک جنگلی پر درخت از وسیع ترین پارک های جنگلی تهران است.

پارک جنگلی لتمال کن

 

پارک جنگلی لتمال کن, لتمال کن, پارک  لتمال کن

به دلیل آب و هوای خنک پارک جنگلی لتمال کن در فصل تابستان می توان به آنچا رفت

 

پارک جنگلی لتمال کن در یکی از مناطق مرتفع شهر تهران با ارتفاعی حدود 1800 متر از سطح دریا واقع شده است. به علت محل قرار گیری این پارک در این ارتفاع آب و هوای آن بسیار خنک و دلپذیر است.

 

این پارک جنگلی در سال 1372 به طور رسمی در لیست کمر بند سبز منطقه 22 تهران قرار گرفت.  لتمال کن در محدوده غربی تهران واقع است و پوشش گیاهی آن شامل انواع گیاهان زیبا مانند ارغوان ، توت ، بربیس ، کاج و زبان گنجشک است.

این بوستان زیبا مکان مناسبی برای تفریح و گردشگری می باشد.

 

آب و هوای لتمال کن

 

پارک  لتمال کن, آب و هوای لتمال کن, پارک کن

آبشار تهران یکی از جاذبه های دیدنی پارک جنگلی لتمال کن

 

پارک جنگلی لتمال کن به واسطه قرار گیری در یک منطقه مرتفع دارای آب و هوای خنک و دل انگیزی است. گردشگران می توانند در فصول گرم سال از این منطقه دیدن کنند و از آب و هوای خنک آن لذت ببرند. در فصل زمستان نیز این پارک جنگلی دارای آب و هوای سردی است و علاقمندان به ورزش کوهنوردی می توانند با به همراه داشتن لباس و تجهیزات لازم به این منطقه سفر کنند و از زیبایی های آن لذت ببرند.

 

بخش های مختلف لتمال کن

 

جاذبه های دیدنی لتمال کن, بازدید از لتمال کن, آدرس پارک جنگلی لتمان کن

دریاچه چیتگر از مکان های دیدنی در پارک جنگلی لتمال کن است

 

پارک جنگلی لتمال کن از سه بخش ورودی ، میانی و انتهای پارک تشکیل شده است که در همه این بخش ها نگهبان وجود دارد. مسیر پارک جنگلی کم عرض است و برای توقف خودروها جای کافی وجود ندارد. در بخش های مختلف این پارک آلاچیق هایی وجود دارد که فرصت مناسبی را برای گردش دسته جمعی و خانوادگی فراهم می کنند.

 

هنگام ورود به این پارک جنگلی پس از پشت سر گذاشتن کیوسک نگهبانی بخش ورودی با یک جاده زیبا و پرشیب با کوه های بزرگ مواجه خواهید شد. با پشت سر گذاشتن چند پیچ پر هیجان در میان درختان و در سمت چپ برج های باشکوهی خواهید دید که به منطقه 22 تهران تعلق دارد.

 

پس از طی کردن یک مسیر نسبتا طولانی ، بخش هایی از یک دریاچه زیبا و آبی دلنشین را پشت سر خواهید گذاشت. با حرکت و پیش روی به سمت ارتفاعات بالاتر ، قسمت های بیشتری از این دریاچه را مشاهده خواهید کرد.

 

با رسیدن به انتهای پارک در یک محوطه نسبتا بزرگی قرار خواهید گرفت که بخش وسیعی از تهران را زیر پای تان مشاهده خواهید کرد. در این بخش علاقمندان می توانند به دوچرخه سواری نیز بپردازند.

 

جاذبه های دیدنی لتمال کن

 

لتمال کن کجاست, پارک جنگلی لتمال کن, لتمال کن

آلاچیق ها از امکانات رفاهی پارک جنگلی لتمال کن هستند

 

پارک جنگلی لتمال کن با توجه به محل قرار گیری آن در یک منطقه خوش آب و هوا دارای بهترین جاذبه های توریستی و طبیعی است که در اطراف آن وجود دارد. همین امر باعث جذب بسیاری از بازدید کنند گان و گردشگران به این منطقه شده است.

 

از جاذبه های دیدنی و جذاب این منطقه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آبشار تهران: آبشار زیبای تهران در کنار این پارک جنگلی با صفا واقع شده است و دارای پوشش گیاهی بی نظیری است که گردشگران می توانند با دیدن از این جاذبه زیبا لحظات دل انگیزی برای خود رقم بزنند.

 

دریاچه لتمال: یکی دیگر از جاذبه های دیدنی این منطقه دریاچه لتمال است که با نام دریاچه چیتگر نیز شناخته می شود. این دریاچه در نزدیکی این پارک واقع شده است و دارای امکانات رفاهی و تفریحی زیادی برای گردشگران می باشد. بازدید کنند گان از این دریاچه می توانند از ورزش های آبی ، آلاچیق ها ، رستوران ، فعالیت های قایق رانی و ماهیگیری لذت ببرند.

 

امکانات رفاهی پارک جنگلی لتمال کن 

پارک جنگلی لتمال کن از خدمات و امکانات رفاهی مناسب و بی نظیری برخوردار است. بازدید کنند گان و مسافران می توانند با سفر به این مکان با استفاده از امکانات و خدمات آن لحظات به یاد ماندنی را بگذرانند. از جمله امکانات این پارک جنگلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آلاچیق: در این مکان دیدنی تعداد زیادی آلاچیق با امکانات و طراحی های زیبا و دلنشین وجود دارد که علاقمندان می توانند از آنها استفاده کنند. این آلاچیق ها سر بسته هستند و تنها نیاز به یک زیر انداز خواهید داشت.

 

این آلاچیق ها مکان مناسبی را برای گردش خانوادگی فراهم می کنند. این پارک دارای زمین های مسطحی برای پیک نیک می باشد و شما می توانید در صورت عدم استفاده از آلاچیق ها در جاهای مختلف زیر انداز بیندازید و از تفریح خود لذت ببرید.

 

سیستم روشنایی: لتمال کن مجهز به سیستم روشنایی مناسبی است و گردشگران می توانند در این منطقه در ساعات شب نیز استفاده کنند و در جاهای مختلف آن قدم بزنند. اگر چه این سیستم روشنایی هنوز به طور کامل در برخی از جاهای آن دیده نمی شود. در نتیجه بهتر است هنگام گردش در این منطقه در شب هنگام از نور چراغ قوه استفاده کنید.

 

سیستم روشنایی در بخش های شمالی این پارک وضعیت بهتری نسبت به بخش های جنوبی دارد و از سیستم روشنایی ضعیف تری برخوردار است. اما از این بابت جای نگرانی نیست زیرا این پارک یک مکان مناسب برای گردش خانوادگی می باشد.

 

سرویس بهداشتی: این پارک جنگلی مجهز به سرویس بهداشتی نیز می باشد اگر چه تعداد آنها محدود است و مردم تقاضای رسیدگی بیشتری داده اند. مردم منطقه 22 تهران و همچنین اهالی شهرک چیتگر و پارک جنگلی چیتگر خواهان امکانات بهداشتی پیشرفته تری بوده اند. 

 

این پارک جنگلی در تهران از شهرت و محبوبیت زیادی برخوردار است و تعداد بازدید کنند گان از این منطقه زیاد است و باید دارای امکانات بهداشتی مناسبی باشد.

 

فعالیت های گردشگری در پارک جنگلی لتمال کن 

 

بازدید از لتمال کن, آدرس پارک جنگلی لتمان کن, لتمال کن کجاست

پارک جنگلی لتمال کن محل مناسبی برای دوچرخه سواری است

 

یکی از مهمترین فعالیت هایی که در این منطقه می توانید انجام دهید پیاده روی و گردشگری در این پارک زیباست. این پارک دارای درختان سرسبز زیادی است که می تواند برای علاقمندان به پیاده روی و جنگل نوردی مکانی بی نظیر باشد.

 

در این مکان می توانید برای پیاده روی و کوهنوردی از مسیر های زیبای آن بهره ببرید. این مسیر ها دارای شیب مناسبی هستند و برای همه افراد مناسب است.

علاوه بر پیاده روی در این مکان ، علاقمندان به دوچرخه سواری کوهستانی نیز می توانند از مناظر زیبای آن استفاده کنند و به دوچرخه سواری بپردازند.

علاقمندان به ماهیگیری نیز می توانند در کنار دریاچه نزدیک این منطقه به ماهی گیری مشغول شوند.

 

نکات مهم هنگام بازدید از لتمال کن

قبل از حرکت به سمت این پارک جنگلی بهتر است نکاتی را مد نظر قرار دهید. ممکن است قصد داشته باشید که در این منطقه چادر بزنید و از خود بپرسید که آیا چنین امکانی وجود دارد یا نه؟ در برخی از نقاط این بوستان جنگلی فضای مناسبی برای چادر زدن در نظر گرفته شده است. بهتر است تمام وسایل و امکانات لازم را به همراه داشته باشید و هنگام استفاده از زیبایی های این منطقه آن را تمیز و پاکیزه نگه دارید تا دیگران نیز از زیبایی های آن بتوانند لذت برند.

 

اگر چه این مکان مجهز به سیستم روشنایی است اما هنوز در تمام قسمت های آن چنین امکانی وجود ندارد بنا بر این بهترین ساعت برای بازدید از ای منطقه ساعات روز تا ساعت 10 شب می باشد و توصیه می شود که در ساعات مختلف روز وارد این مکان شوید.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 دور دنیا با یک کلیک

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------