پارک پردیسان از مکان های دیدنی تهرانپارک پردیسان, طبیعت پارک پردیسان, مکان های دیدنی پارک پردیسان

پارک پردیسان از پارک های قدیمی تهران

 

معرفی پارک پردیسان

پارک پردیسان از جمله پارک های بزرگ و قدیمی تهران است. در پارک پردیسان مکان های گردشگری و تفریحی متنوعی وجود دارد؛ از جمله: پل معلق، موزه ها، کتابخانه، سینما، باغ وحش و ... .

پارک پردیسان مکانی دیدنی در تهران :

پارک پردیسان از جاهای دیدنی تهران است که در شمال غربی پایتخت و در منطقه دو قرار دارد. این پارک از سمت شمال به بزرگراه همت و محله شهرک غرب، از شرق به بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری، از غرب به مسیل رودخانه پونک و از سمت جنوب به بزرگراه حکیم و محله بلوار مرزداران محدود می شود.

 

پارک پردیسان (به فارسی : پارک پردیسان - Pārk e Pardisān) مجموعه ای است که بیش از 270 هکتار وسعت دارد یکی از بزرگترین فضاهای سبز در تهران مرکزی است و در شمال غربی تهران واقع شده است. که بین 4 بزرگراه در منطقه 2 قرار دارد. از شمال به بزرگراه همت و از شرق به بزرگراه شیخ نوری متصل است.

 

طرح اصلی این پارک به ایان مک هارگ از دانشگاه پنسیلوانیا نسبت داده شده است.

 

مرحله برنامه ریزی پارک توسط والاس مک هارگ رابرتز و تاد در سال 1975، تحت سلطنت آخرین شاه ایران ، محمدرضا پهلوی آغاز شد. به دلیل درگیری های انقلاب 1979 ، این پروژه به حالت تعلیق درآمد و شرکت با مقدار زیادی بدهی روبرو شد. این سایت پس از انقلاب به عنوان یک فضای سبز حفظ شد اما طرح های والاس مک هارگ رابرتز و تاد هرگز اجرا نشدند.

 

مساحت پارک پردیسان, تصاویری از پارک پردیسان, عکس هایی از پارک پردیسان

باغ وحش پارک پردیسان

 

این مرکز در درجه اول یک مرکز آموزشی، پژوهشی و فرهنگی با هدف مطالعات زیست محیطی است و یک پروژه چند منظوره با هدف افزایش آگاهی عمومی در مورد محیط طبیعی است.

 

چندین حیوان در پارک زندگی می کنند. از جمله میمون ها، خرگوش ها و گربه های پالاس. علاوه بر پارک حیات وحش، این مجموعه شامل زمین های بازی، تئاتر و موزه تنوع زیستی است.

 

چندین فرصت تفریحی در سراسر پارک وجود دارد، از جمله یک تئاتر و یک موزه تنوع زیستی با هدف تحقیق و آموزش. بازدیدکنندگان می توانند انواع حیوانات وحشی در پارک و همچنین حیوانات اسیر شده را در موزه مشاهده کنند.

 

برای دوندگان، مسیرهای زیادی برای لذت بردن وجود دارد، از پیاده روهای آجری گرفته تا جاده های آسفالت با چشم انداز عالی در نزدیکی برج میلاد، که این جاده به صورت یک حلقه در اطراف پارک اصلی 4.6 کیلومتر است، اما دوندگان همچنین می توانند از روی پل بزرگراه یادگار امام به پارک نهج البلاغه عبور کنند. مسیرهای بسیاری از این پارک عبور می کنند، از جمله یک پل پیاده روی معلق، یک تونل طولانی در زیر بزرگراه همت، و یک سری پله های منتهی به آبشار سنگی.

 

موزه تنوع زیستی پارک پردیسان

موزه تنوع زیستی پارک پردیسان به مساحت 1800 متر است. این مجموعه به صورت نمایشگاه تخصصی گونه های جانوری، گیاهی و نمونه سنگ ها و کانی ها و فسیل می باشد. در این موزه انواع حشرات و حیوانات به صورت تاکسیدرمی نگهداری شده اند. موزه ی تنوع زیستی پارک پردیسان،شامل 4 بخش نمایشگاهی، آموزشی و خدماتی، تحقیقاتی و کارگاه تاکسیدرمی می باشد.

 

درباره ی پارک پردیسان, پارک پردیسان کجاست, آشنایی با پارک پردیسان

تصاویر موزه تنوع زیستی پارک پردیسان

 

موزه ملی آب پارک پردیسان

موزه ی ملی آب، یکی دیگر از موزه های پارک پردیسان است. داخل این موزه سیر و تاریخ تکامل آب از زمان استخراج در ایران با استفاده از آب انبار و کاریز به نمایش گذاشته شده است.

 

پل معلق پارک پردیسان, زمان ساخت پارک پردیسان, مساحت پارک پردیسان

عکسی از موزه ملی آب پارک پردیسان

 

پل معلق نهج البلاغه

پل معلق پارک نهج البلاغه، به پل معلق آسمان نیز معروف است؛ اولین پل معلق تهران است که دو پارک نهج البلاغه و پردیسان را به هم متصل کرده است. این پل معلق، صاف است و با کابل درست شده است، 285 متر طول و دو متر عرض و 65 متر ارتفاع دارد. این پل معلق تحمل بار به صورت هم زمان با ظرفیت 200 نفر را دارد.

 

از روی عرشه پل معلق می توانید چشم انداز بی نظیری از برج میلاد، پارک پردیسان، پارک نهج البلاغه و پل طبیعت را تماشا کنید. زمان عبور از روی پل می توانید بازی های هیجان انگیز و مهیج مانند راپل، سوئینگ، بانجی جامپینگ و صعود از پل را تجربه کنید.

 

مکان های دیدنی پارک پردیسان, درباره ی پارک پردیسان, پارک پردیسان کجاست

پل معلق پارک پردیسان و نهج البلاغه معروف به پل آسمان

 

سینمای محیط زیست پردیسان

سینمای محیط زیست پارک پردیسان نخستین سینمای محیط زیستی کشور است که در سال 1393 افتتاح شد. 

 

ورود حیوانات خانگی در پارک پردیسان

اگر حیوان خانگی دارید، پارک پردیسان از آن دسته بوستان هایی است که می توانید حیوان خانگی خود را به آنجا ببرید.

 

موزه های پارک پردیسان, پل معلق پارک پردیسان, زمان ساخت پارک پردیسان

تصاویری از پارک پردیسان تهران

 

محل پارک پردیسان, پارک پردیسان کجا قرار دارد, پارک های دیدنی تهران

تفریحات پارک پردیسان تهران

 

عکس هایی از پارک پردیسان,پل معلق پارک پردیسان,پل معلق نهج البلاغه

پل معلق نهج البلاغه در پارک پردیسان و پارک نهج البلاغه تهران

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------