کدام شهر ایران بیشترین گردشگری را دارد؟ (شهرهای توریستی ایران)پربازدیدترین شهرهای ایران , اروپایی ترین شهر ایران , ده شهر برتر گردشگری ایران

محبوب ترین شهرهای توریستی ایران 

 

شهرهای توریستی ایران را بشناسید

کشور ایران با داشتن تاریخ غنی ، طبیعتی زیبا ، موقعیت جغرافیایی مناسب و همچنین چهارفصل بودنش سالانه پذیرای گردشگران داخلی و خارجی زیادی است. تقریبا تمام شهرهای ایران جاذبه‌های تاریخی و طبیعی فراوانی دارند. اما در این مطلب از بیتوته سعی کردیم که چند شهر مهم توریستی ایران را به شما معرفی کنیم:

شهرهای توریستی ایران 

شهر مشهد از شهرهای توریستی ایران

شهر مشهد که در زمان افشاریان پایتخت ایران بوده امروزه مرکز استان خراسان رضوی در شمال شرقی ایران است. شهر مقدس مشهد با وجود برکت بارگاه ملکوتی امام هشتم شیعیان "پایتخت معنوی ایران" لقب گرفته است و با داشتن جاذبه‌های طبیعی و مراکز خرید و هتل‌های مجلل سالانه پذیرای گردشگران داخلی و خارجی زیادی است. بهترین زمان سفر به شهر مشهد فصل بهار و پاییز است.

 

رتبه بندی شهرهای توریستی ایران , پربازدیدترین شهرهای ایران

شهر مشهد

 

شیراز از شهرهای توریستی ایران

شهر شیراز که در زمان‌های صفاریان، بوییان، زندیان پایتخت ایران بوده امروزه مرکز استان فارس است. این شهر در جنوب غرب ایران قرار دارد. شهر شیراز با پیشینه تاریخی ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح یکی از مقاصد گردشگری و توریستی ایران محسوب می‌شود. بهترین زمان سفر به شهر شیراز، ماه بهشتی اردیبهشت است ماهی که در آن شکوفه‌های بهارنارنج دلبری می‌کنند. 

 

شیراز، شهر عشق و ادب که در دل خود آرامگاه دو تن از شاعران ایرانی یعنی حافظ و سعدی را جای داده است همچنین دارای مشهورترین باغ های ایرانی مانند باغ ارم است. مقصد گردشگرانی است که برای دیدن مقبره کوروش کبیر به این شهر باستانی سفر می کنند. تخت جمشید با شهرت جهانی، بازار وکیل، شاه چراغ و... از جمله مکان های دیدنی این شهر توریستی هستند.

 

ده شهر برتر گردشگری ایران , پر سفرترین شهرهای ایران , قطب گردشگری ایران

شهر توریستی شیراز

 

اصفهان از شهرهای توریستی ایران

شهر اصفهان که در زمان‌های سلجوقیان و صفویان پایتخت ایران بوده است امروزه مرکز استان اصفهان است این شهر زیبا در مرکز ایران قرار دارد. قدم زدن در میدان نقش جهان که یکی از برترین و نفیس ترین معماری های اسلامی، مانند قدم زدن در موزه زنده است. از دیگر جاذبه های این شهر می توان به آتشگاه اصفهان، کلیسای وانک، مدرسه چهارباغ، هتل عباسی، میدان عتیق، کاخ چهلستون، کاخ هشت‌بهشت که از مکان‌های دیدنی و تاریخی شهر اصفهان محسوب می‌شوند اشاره کرد.

 

همچنین از پربازدیدترین نقاط این شهر که توجه گردشگران را به خود جلب می کند بازار بزرگ، سی و سه پل و مسجد شیخ لطف الله است. این کلانشهر ایران سالانه پذیرای گردشگران داخلی و خارجی زیادی است. بهترین زمان برای سفر به این، از اواخر اسفند تا اردیبهشت و از آخر شهریور تا پایان مهرماه است.

 

شهرهای توریستی ایران , شهرهای توریستی ایران در عید , محبوب ترین شهرهای توریستی ایران

شهر توریستی اصفهان

 

تهران از شهرهای توریستی ایران

شهر تهران که پیشینه سکونت انسان در آن به دوره نوسنگی می‌رسد تقریبا دو قرن است که  پایتخت کشور زیبای ایران می باشد. این شهر بین کوه و کویر و دامنه‌های جنوبی البرز قرار دارد. تهران کانون اقتصاد ایران می باشد و یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری ایران محسوب می‌شود. بهترین زمان برای سفر به شهر تهران فصل‌های بهار و پاییز است.

 

کاخ ها و موزه های زیادی که در جاهای مختلف این شهر قرار دارند مقصد گردشگران زیادی است.همچنین بلندین کوه کشور یعنی دماوند که مقصد دوستداران اسکی و کوهنوردان است.

 

رتبه بندی شهرهای توریستی ایران , پربازدیدترین شهرهای ایران

شهر توریستی تهران

 

شهر زیبای تبریز از شهرهای توریستی ایران

شهر تبریز که در زمان اتابکان، خوارزمشاهیان، ایلخانان، چوپانیان، قره قویونلوها، صفویان، روادیان پایتخت ایران بوده امروزه مرکز استان آذربایجان شرقی در شمال غربی کشور ایران قرار دارد. شهر تبریز که لقب "باغ شهر ایران" را به خود اختصاص داده، یکی از توسعه‌یافته‌ترین شهرهای توریستی ایران محسوب می‌شود.

 

ارگ 700 ساله تبریز، مقبره الشعرا، بازار سنتی و همچنین باغ های زیبای این شهر از جاذبه های گردشگری آن هستند. بهترین زمان برای سفر به شهر اولین‌ها فصل تابستان تا اواسط پاییز است.

 

پر سفرترین شهرهای ایران , قطب گردشگری ایران , شهرهای توریستی ایران

شهر توریستی تبریز

 

شهر کویری یزد از شهرهای توریستی ایران

شهر یزد که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است مرکز شهرستان یزد است که در دل کویر ایران قرار دارد. یزد شهری در دل کویر که با داشتن بادگیرها، دارالعمل، شهر شیرینی،  شهر قنات، دارالعلوم شهری با معماری اصیل ایرانی است.

 

یکی از جاذبه های یزد، وجود منطقه ای قدیمی و تاریخی با خانه های کاهگلی است که در قسمتی از بافت قدیمی شهر قرن هاست که دست نخورده باقی مانده است. از جاذبه های معروف این شهر بادگیر باغ دولت شاه، مسجد جامع یزد و مجموعه امیر چخماق است. بهترین زمان برای سفر به شهر یزد اوایل اسفند تا اوایل اردیبهشت است.

 

شهرهای توریستی ایران در عید , محبوب ترین شهرهای توریستی ایران , هفت شهر گردشگری ایران

شهر توریستی یزد

 

کاشان از شهرهای توریستی ایران

شهر کاشان، شهر خانه‌های تاریخی، پایتخت فرش جهان، شهر گل و گلاب مرکز شهرستان کاشان است که در استان اصفهان قرار دارد. شهر کاشان با داشتن خانه بروجردی‌ها، خانه عباسیان، مناره زین‌الدین، آرامگاه  سلطان عطابخش، قلعه جلالی، حمام سلطان امیر، باغ فین، مسجد عمادی، مسجد جامع  یکی دیگر از شهرهای توریستی ایران محسوب می‌شود. بهترین زمان سفر به شهر کاشان اوایل فروردین تا اوایل خرداد است.

 

 شهرهای توریستی ایران , شهرهای توریستی ایران در عید , محبوب ترین شهرهای توریستی ایران

شهر توریستی کاشان

 

کیش از شهرهای توریستی ایران

جزیره کیش یکی از جزایر خلیج‌فارس بخشی از شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان است که در جنوب ایران قرار دارد.کیش شهری با داشتن آب‌انبارها، پنج بادگیر، شهر باستانی حریره، خانه‌موزه مردم‌شناسی، شهر هتل‌های فراوان و مراکز خرید مجلل یکی دیگر از شهرهای توریستی ایران محسوب می‌شود. بهترین زمان برای سفر به جزیره  کیش اوایل دی تا اواخر فروردین‌ماه است.

 

شهرهای توریستی ایران , پربازدیدترین شهرهای ایران , اروپایی ترین شهر ایران

جزیره دیدنی کیش

 

قشم از شهرهای توریستی ایران

جزیره زیبای قشم با داشتن جاذبه‌های بی‌بدیل طبیعی، بزرگ‌ترین جزیره ایران است که در خلیج‌فارس در استان هرمزگان قرار دارد. قشم با داشتن بیشترین سواحل و زیستگاه‌های طبیعی از جمله لاک‌پشت‌ها و دلفین‌ها یکی دیگر از شهرهای توریستی ایران محسوب می‌شود. بهترین زمان سفر به جزیره  قشم اوایل آذر تا اوایل فروردین است.

 

اروپایی ترین شهر ایران ,ده شهر برتر گردشگری ایران , پر سفرترین شهرهای ایران

جزیره قشم

 

رامسر از شهرهای توریستی ایران

شهر رامسر زیباترین شهر استان مازندران است. شهر رامسر که به "عروس شهرهای ایران "لقب گرفته است با داشتن جاذبه‌های طبیعی و تاریخی همچون قلعه مارکو، کاخ مرمر، کاخ‌موزه، موزه تاریخی طبیعی رامسر، و نزدیکی این شهر به جنگل و دریا از دیگر شهرهای توریستی ایران است. بهترین زمان برای سفر به این شهر فصل بهار و پاییز است.

 

شهرهای توریستی ایران , شهرهای توریستی ایران در عید , محبوب ترین شهرهای توریستی ایران

شهر توریستی رامسر

 

لاهیجان از شهرهای توریستی ایران

شهر لاهیجان شهر چای و جنگل مرکز شهرستان لاهیجان و بزرگ‌ترین شهر استان گیلان است. شهر لاهیجان با داشتن جاذبه‌های تفریحی و طبیعی فراوان مانند بام سبز، پل خشتی، روستای ماهی موشه، پارک جنگلی میر صفا، شیطان کوه، بقعه میرشمس‌الدین، تالاب بین‌المللی امیر کلایه، تالاب سوستان، روستای زیبای چی چی نی کوتی، بقعه شیخ زاهد گیلانی، حمام گلشن، مسجد اکبریه، پارک بعثت، بقعه آقا سید علی کیا در روستای لیالمان یکی دیگر از شهرهای توریستی ایران محسوب می‌شود. بهترین زمان برای سفر به شهر لاهیجان فصل بهار و پاییز است.

 

پربازدیدترین شهرهای ایران , اروپایی ترین شهر ایران ,ده شهر برتر گردشگری ایران

شهر توریستی لاهیجان

 

کرمان از شهرهای توریستی ایران

شهر کرمان که در دوران سلجوقیان، قراختائیان، آل بویه، آل مظفر، زندیه پایتخت ایران بوده است امروز مرکز شهرستان کرمان در جنوب شرقی ایران واقع شده است. شهر کرمان با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بسیاری شامل کوه هزار، کوه‌های جوپار، پلوار، مجموعه گنجعلی خان، قلعه دختر، حمام وکیل، کوه شیوشگان، مسجد جامع، آرامگاه شاه نعمت‌الله ولی قلعه اردشیر، موزه زرتشتیان، موزه آکواریوم، موزه سنگ، موزه دیرینه‌شناسی، موزه سکه، ارگ راین، باغ فتح‌آباد، مسجد مظفری یکی دیگر از شهرهای توریستی ایران محسوب می‌شود. بهترین زمان برای سفر به شهر کرمان فصل بهار و پاییز است.

 

پربازدیدترین شهرهای ایران , اروپایی ترین شهر ایران ,ده شهر برتر گردشگری ایران

شهر توریستی کرمان

 

همدان از شهرهای توریستی ایران

شهر همدان شهر سفال که در دوران هخامنشیان، اشکانیان، ساسانیان، آل بویه، سلجوقیان پایتخت ایران بوده است امروزه مرکز شهرستان همدان  است این شهر در غرب ایران در دامنه کوه‌های سربلند الوند واقع شده است.

 

شهر همدان که به" پایتخت تاریخ و تمدن ایران "شهرت دارد با داشتن جاذبه‌های طبیعی و تاریخی همچون گردشگاه استخر عباس‌آباد، پارک مردم همدان، مقبره باباطاهر و ابوعلی سینا، تپه هگمتانه، مجسمه شیر سنگی، آرامگاه استر و مردخای، برج قربان از دوره سلجوقیان، مسجد جامع همدان، مجموعه گنج‌نامه، گورستان پارتی، میدان امام همدان، موزه سفال، حمام قلعه، موزه دفاع مقدس یکی دیگر از شهرهای توریستی ایران محسوب می‌شود. بهترین زمان سفر به شهر همدان اواسط خرداد تا اوایل تابستان است.

 

ده شهر برتر گردشگری ایران , پر سفرترین شهرهای ایران , قطب گردشگری ایران

شهر توریستی همدان

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------