آنتالیا چند فرودگاه دارد؟ | معرفی فرودگاه های آنتالیاآنتالیا,فرودگاه های آنتالیا

فرودگاه های آنتالیا

 

در سفر به ترکیه به خصوص آنتالیا با تور آنتالیا لحظه آخر نیاز است تا اطلاعاتی کلی درباره این شهر داشته باشید. یکی ازاین اطلاعات فرودگاه‌ها هستند که در این صورت بهتر است بدانید که آنتالیا چند فرودگاه دارد. با داشتن اطلاعات کافی در رابطه با فرودگاه‌های این شهر می‌توانید سفری راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر را تجربه کنید. به طور کلی می‌توان گفت آنتالیا دارای دو فرودگاه مهم بوده که شامل فرودگاه اصلی و فرودگاه اسپارتا است. هر دو فرودگاه دارای امکانات زیادی هستند و به عنوان مهم‌ترین فرودگاه‌های کشور ترکیه شناخته می‌شوند.

 

درباره فرودگاه ‌های آنتالیا

به طور کلی یک فرودگاه در آنتالیا قرار دارد اما در حومه این شهر چندین فرودگاه را می‌توانید مشاهده کنید. از اصلی‌ترین و مهم‌ترین فرودگاه‌های آنتالیا می‌توان به فرودگاه بین‌المللی اشاره کرد. این فرودگاه بسیار بزرگ و مجهز است و به عنوان دومین فرودگاه بزرگ ترکیه شناخته می‌شود. بسیاری از توریستان و مسافران از اقصی نقاط کشور‌های دنیا بلیط هواپیمای خود را به مقصد این فرودگاه می‌گیرند. یکی دیگر از فرودگاه‌هایی که در نزدیکی آنتالیا قرار دارد، فرودگاه اسپارتا است که دارای وسعت و امکانات مناسبی است؛ اما از فرودگاه اصلی آنتالیا مساحت کمتری دارد. این فرودگاه به عنوان یکی از اصلی‌ترین مقاصد ایرانیان محسوب می‌شود.

 

آنتالیا,فرودگاه بین المللی آنتالیا

فرودگاه بین المللی آنتالیا

 

پرواز‌های مستقیم و غیرمستقیم به آنتالیا

امکان استفاده از تور آنتالیا لحظه آخر به دو صورت وجود دارد و می‌توانید پرواز‌های مستقیم یا غیر مستقیم به آنتالیا را انتخاب کنید. منظور از پرواز‌های مستقیم پرواز‌هایی هستند که به طور مستقیم در فرودگاه بین‌المللی این شهر فرود می‌آیند و پرواز‌های غیر مستقیم به پرواز‌هایی اطلاق می‌شود که در فرودگاه اسپارتا به زمین می‌نشینند. نکته مهم و حائز اهمیت این است که مجوز رسمی برای فرود هواپیما‌های ایرلاین‌های ایرانی به فرودگاه بین‌المللی وجود ندارد. 

 

تمامی مسافرینی که با ایرلاین‌های ایرانی قصد سفر به آنتالیا را دارند، باید از پرواز‌های غیر مستقیم استفاده کنند. پس از رسیدن به مقصد، مسافران ایرانی باید از اسپارتا تا آنتالیا را به صورت زمینی طی نمایند. توجه داشته باشید در صورتی که از پرواز‌هایی که متعلق به ایرلاین‌های ترک هستند استفاده کنید می‌توانید به صورت مستقیم به آنتالیا سفر داشته باشید. در این صورت می‌توانید مستقیماً به فرودگاه اصلی آنتالیا بروید.

 

فرودگاه بین المللی آنتالیا

این فرودگاه در ۱۴ کیلومتری شمال شرقی آنتالیا واقع شده است. با توجه به اینکه آنتالیا پس از استانبول پر مسافر‌ترین شهر ترکیه است، این فرودگاه نیز به عنوان دومین فرودگاه پرتردد ترکیه معرفی می‌شود. فرودگاه بین‌المللی آنتالیا دارای ظرفیت ۳۵ میلیون مسافر در سال بوده و از مهم‌ترین فرودگاه‌های جنوب غرب ترکیه است. این فرودگاه امکانات بسیار مناسبی دارد و در صورتی که با تور آنتالیا لحظه آخر مسافرت کنید، می‌توانید از امکانات آن بهره ببرید. فرودگاه بین‌المللی آنتالیا دارای امکانات بسیار مناسبی است و در مدت زمان انتظار هیچ گونه کمبودی را احساس نخواهید کرد. 

 

از مهم‌ترین امکانات این فرودگاه می‌توان به سالن‌های استراحت و رستوران اشاره کرد. علاوه بر این، وجود پارکینگ و کلینیک خدمات پزشکی از دیگر امکانات مهم این فرودگاه محسوب می‌شود. در فرودگاه بین‌المللی آنتالیا فضایی برای بازی کودکان در نظر گرفته شده است و فروشگاه‌های متعددی نیز اقدام به فروش اقلام مورد نیاز مسافران می‌کنند. در این فرودگاه می‌توانید اقدام به تبدیل ارز و استفاده از خودپرداز کنید. حمل و نقل در فرودگاه آنتالیا به دلیل وجود انواع وسایل حمل و نقل عمومی بسیار راحت است. در این فرودگاه زیرساخت‌های مناسبی برای جابه‌جایی مسافران در نظر گرفته شده است و گردشگران می‌توانند از تاکسی یا اتوبوس‌های فرودگاه استفاده کنند.

 

آنتالیا,پرواز‌های مستقیم و غیرمستقیم به آنتالیا

پرواز‌های مستقیم و غیرمستقیم به آنتالیا

 

فرودگاه اسپارتا آنتالیا

فرودگاه اسپارتا یا فرودگاه اسپارتا سلیمان دمیرل به نام نخست وزیر نهم ترکیه در سال ۱۹۹۷ تأسیس شد. این فرودگاه فرودگاه کوچک به شمار می‌آید اما تردد در آن بسیار زیاد است.

 

فرودگاه اسپارتا در اوایل تأسیس آن یک فرودگاه نظامی شناخته می‌شد اما پس از مدت زمانی تغییر کاربری داد و در حال حاضر پرواز‌های بین‌المللی زیادی در این فرودگاه انجام می‌شود. اسپارتا در ۱۴۰ کیلومتری آنتالیا قرار گرفته و این فرودگاه دارای وسعتی در حدود پنج هزار و چهارصد متر مربع است. همچنین سالانه پذیرای حدود ۶۰۰ هزار مسافر است. امکانات بسیار مناسب و خوبی به مسافران و گردشگران ارائه می‌شود. برخی از این امکانات شامل بوفه، رستوران، کافه و مراکز خدمات درمانی است. 

 

در مدت زمانی که در فرودگاه اسپارتا هستید می‌توانید از غذا‌های ترکی و بین‌المللی رستوران‌های موجود استفاده کنید. با در نظر گرفتن اینکه پرواز‌های مستقیم به آنتالیا برای ایرانیان لغو شده است بنابراین این فرودگاه به عنوان یک مقصد جایگزین مناسب برای هواپیما‌های ایرانی محسوب می‌شود. زمانی که اولین پرواز ایرانی در فرودگاه اسپارتا به زمین نشست مردم مهمان‌نواز اسپارتا با شاخه‌های گل رز به استقبال مسافران ایرانی آمدند.

 

کلام پایانی

در زمان مسافرت به آنتالیا مهم‌ترین سؤالی که به وجود می‌آید این است که آنتالیا چند فرودگاه دارد. در شهر آنتالیا شاهد دو فرودگاه هستیم که یکی از این فرودگاه‌ها به عنوان فرودگاه بین‌المللی شناخته می‌شود که در آنتالیا قرار دارد. فرودگاه اسپارتا در فاصله ۱۴۰ کیلومتری شهر آنتالیا بوده و از نظر مساحت در مقایسه با فرودگاه بین‌المللی کوچک‌تر است؛ اما مسافران ایرانی از این فرودگاه برای رسیدن به مقصد آنتالیا استفاده می‌کنند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X اخذ ویزا

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2024