از "دریای طلایی" شگفت انگیز گل های کانولا در چین لذت ببریدجاذبه های دیدنی چین, زمین های گل کانولا در چین, مزارع کشت شده با گیاه کانولا

گیاه کانولا در کانادا تبدیل به یک روغن گیاهی شد

 

منظره طلایی بوته های کلزا در چین

هر بهار مزارع اینجا به دریای پر جنب و جوش طلایی کانولا تبدیل می‌شوند که به کلزا نیز معروف است. مناطق وسیعی از این گل های گرانبهای کانولا پوشیده شده است که از آنها روغن پخت و پز تهیه می شود. بهترین مناظر وسیع از کوه ها و قله هایی مانند تپه خروس طلایی قابل مشاهده است.

گیاه کانولا

 

مزارع کشت شده با گیاه کانولا, مزارع کانولا در چین, زمین های زرد پوش چین

مزارع کشت شده با گیاه کانولا چشم انداز زرد رنگی ایجاد می کند

 

گیاه کانولا بومی ایران است و برای اولین بار اروپایی ها خواص آن را کشف کردند. این گیاه حدود 700 سال پیش برای تولید روغن چراغ به کشور لهستان برده شد. سپس از روغن این گیاه که روغن کلزا نام دارد به عنوان روغنی روان کننده بین فلزات استفاده شد.

 

اما برای اولین بار استفاده از این روغن به عنوان یک ماده خوراکی در کانادا صورت گرفت. کانولا در سال 1945 به کانادا وارد شد و سپس حدود ده سال بعد از این گیاه روغن خوراکی تولید شد. بعد از آن کشاورزان کانادایی اقدام به کشت و پرورش این گیاه کردند. امروزه پرورش و کشت این گیاه بعد از گندم به عنوان یک محصول عمده و درآمد زا رونق دارد.

 

این روغن خوراکی برای اولین بار در کشور کانادا تولید شد و امروزه در کل جهان ، بذر آن به عنوان یک روغن خوراکی عالی پرورش داده و مصرف می شود. 

مزارع کشت شده با این گیاه چشم انداز وسیعی با رنگ زرد درخشان ایجاد می کند که نمونه این مزارع وسیع به جز کشور کانادا در کشور چین نیز وجود دارد.

 

شهرستان لوپینگ

 

زمین های گل کانولا در چین, مزارع کشت شده با گیاه کانولا, مزارع کانولا در چین

شهرستان لوپینگ هرساله با گل های کانولا تبدیل به یک اقیانوس زرد رنگ می شود

 

شهرستان لوپینگ در شرق استان کوجینگ، تنها 240 کیلومتر (150 مایل) شرق از کونمینگ، مرکز استان یون نان واقع شده است. برخلاف ناهمواری مناطق دیگر در یون نان، زمین لوپینگ نسبتاً مسطح است، از این رو برای نسل‌ها یک شهرستان کشاورزی سنتی بوده است که گل‌های کلزا را پرورش می‌دهد.

 

هر سال، زمانی که گل‌های کلزا شکوفا می‌شوند، لوپینگ به اقیانوسی از گل‌های طلایی تبدیل می‌شود و علاقه‌مندان به عکاسی را از داخل و خارج از کشور به خود جذب می‌کند.

 

مزارع گل کانولا در چین

 

مزرعه گل کانولا در چین, کانولا, تصاویر کانولا

کشاورزان از مزارع گل کانولا در چین کسب درآمد می کنند

 

در منطقه لوپینگ کشور چین مزارع وسیعی وجود دارد که در تمام طول سال آرام و ساکت  است تا اینکه در یک زمان مشخصی از سال شاهد شکوفا شدن گل های زرد کانولا در این مزارع می باشیم. این مزارع وسیع سر تا سر پوشیده از گل های زرد می باشد که گویا انتها ندارند.

 

گل کانولا که به کلزا نیز معروف است برای تولید روغن خوراکی و برای پخت و پز استفاده می شود. گل های کانولا علاوه بر مصرف خوراکی و کسب درآمد برای کشاورزان دارای مناظر زیبایی نیز هستند و همه ساله علاقمندان و گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به سمت خود جذب می کند.

 

علاوه بر اینها این مزارع زرد رنگ مورد علاقه زنبورهای عسل نیز می باشد که با جمع آوری شهد آنها عسل فراوان و سرشار از خواص بی نظیر تولید کنند. در نتیجه این منطقه نه تنها برای کشاورزان بلکه برای زنبور داران نیز اهمیت دارد و با تعامل باهم به رشد و توسعه اقتصادی و کسب درآمد به همدیگر کمک می کنند چرا که زنبورها نیز با جمع آوری گرده گل ها این مزارع را بارور می کنند و همان طور که می دانید زنبور ها در عمل گرده افشانی بیشترین نقش را نسبت به سایر عناصر و موجودات دارند و محصولات باغ ها و مزارع به کمک این موجودات مفید تا 60 درصد افزایش می یابد.

 

بهترین زاویه برای تماشای زمین های گل کانولا در چین 

 

زمین های گل کانولا در چین, مزارع کشت شده با گیاه کانولا, مزارع کانولا در چین

بهترین زاویه برای تماشای زمین های گل کانولا در چین از ارتفاع است

 

مزارع طلایی کانولا به قدری وسیع هستند که شما از هر زاویه ای می توانید آنها را تماشا کنید اما همین وسعت و گستردگی ممکن است مانع تماشای تمام نقاط آن به طور همزمان شود در نتیجه بهترین زاویه برای تماشای این پدیده زیبا از ارتفاعات و بلندی هایی مانند تپه خروس طلایی و صد هزار تپه می باشد. از این زاویه می توانید منظره مزارع کلزا را با اشکال مختلف تماشا کنید.

 

فستیوال گل های کانولا بهترین زمان بازدید از منطقه

 

زمین های گل کانولا در چین, مزارع کشت شده با گیاه کانولا, مزارع کانولا در چین

زمین های گل کانولا در چین تبدیل به یک جاذبه ی گردشگری در چین شده است

 

بهترین زمان برای بازدید از لووپینگ معمولاً از اواسط فوریه تا مارس است، فصل شکوفه ‌دهی گل‌ های کلزا، زمانی که می ‌توانید از اقیانوس طلایی لذت ببرید.

تاریخ مشخصی برای فصل شکوفه دهی کامل وجود ندارد زیرا بستگی به دما / بارندگی و تابش نور آفتاب دارد. در برخی سال ها، گل ها در اوایل فوریه شکوفا می شوند و در ماه مارس چیز زیادی برای لذت بردن وجود ندارد. 

 

اوایل ماه مارس و اوایل آوریل زمانی است که جشنواره های قومی مهم در لووپینگ برگزار می شود و زمان خوبی برای تجربه فرهنگ اقلیت و شرکت در جشن های سنتی است.

 

لووپینگ مترادف با مزارع کلزای طلایی چین است. جشنواره بین المللی فرهنگ گل های کلزا لووپینگ از اواخر فوریه تا اوایل آوریل برگزار می شود. در این ماه‌ها، نه تنها می‌توانید گل‌های زرد را تحسین کنید، بلکه می‌توانید فعالیت‌های مختلفی مانند نمایش‌های هنری، نمایشگاه‌های نقاشی یا حتی یک ماراتن در اقیانوس گل تماشا کنید یا در آن شرکت کنید.

 

سخن پایانی

کشور چین دارای جاذبه های گردشگری زیادی است که این امر این کشور را به یک منطقه پر بازدید برای توریست ها از تمام نقاط جهان تبدیل کرده است. در کنار آثار باستانی و تاریخی این کشور، مناطق طبیعی نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است که یکی از این مناطق دیدنی و حیرت انگیز زمین های زرد پوش کانولا می باشد که به اقیانوس زرد شهرت دارند.

 

همه ساله تعداد زیادی از گردشگران از سراسر کشور و سایر کشور های دنیا برای بازدید از این منطقه با تور چین به اینجا سفر می کنند. این زمین ها در قسمت شرق چین و در اطراف شهر لوپینگ قرار دارد. این منطقه در طول سال آرام و بی صداست تا اینکه در فصل شکوفایی گل های کانولا این منطقه به یک مکان پر از هیاهو با تعداد زیادی از بازدید کنند گان و حتی زنبور های عسل و زنبور داران تبدیل می شود. اوایل هر فصل شکوفه دهی در این منطقه فستیوالی برگزار می شود که با پایان یافتن فصل گل دهی این منطقه دوباره به خوابی عمیق فرو می رود.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------