اهرام استاب، از عجایب دیدنی بلغارستان (+تصاویر)اهرام استاب, اهرام استاب در بلغارستان,عکس های اهرام استاب

بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپاست

 

بلغارستان یکی از کشورهای حوضه بالکان است که هنوز از رادار خیلی از گردشگران به دور مانده است. بلغارستان مکانهای دیدنی زیادی دارد که یکی از آنها اهرام استاب می باشد.

کشور بلغارستان
بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپاست که پایتخت آن شهر صوفیه است.نام بلغارستان از واژه بلغار به معنی پوست های رنگین خوشبوی موجدار و پارچه محکمی که آب پس نمی دهد گرفته شده است. بلغارها، مردمان چادرنشینی بودند که در قرن هفتم میلادی سرزمین اسلاوها را فتح کردند و با آنان ادغام شدند.

 

اهرام استاب,جاهای دیدنی بلغارستان,عتصاویر اهرام استاب

اهرام استاب در بلغارستان


بلغارستان یکی از کشورهای حوضه بالکان است که هنوز از رادار خیلی از گردشگران به دور مانده است. همین خصوصیت در حال حاضر سبب شده تا این کشور مقصدی مقرون به صرفه نسبت به ديگر کشورهای اروپایی باشد. زیبایی بی حد بلغارستان به شما فرصت های زيادي می دهد تا بتوانید در نقاط سحرآمیز زیبا و جادوی طبیعی و انسانی اش جستجو کنید. یکی از این نقاط سحر آمیز اهرام استاب می باشد.

 

اهرام استاب,داستان اهرام استاب,عکسهای اهرام استاب

عکس های اهرام استاب

 
اهرام استاب بلغارستان( Stob)
درصورتی که از شهر صوفیه پایتخت بلغارستان تنها یک ساعت به طرف صومعه ریلا( Rila) حرکت کنید، در طول مسیر خود با تپه ای پوشیده شده از اهرام سنگی روبرو خواهید شد. هر کدام از این هرم ها بین ۷ تا ۱۰ متر ارتفاع داشته و در بالای بعضی از آنها هم کلاه طبیعی قرار گرفته است. بعضی از اهرام استاب شبیه انسان های سنگی بوده و بر این اساس است که افسانه ای عجیب در این خصوص شکل گرفته است. در افسانه ها گفته می شود که در یک شب عروسی، پدر داماد نگاهش به عروس افتاده و عاشق او شده است و بلافاصله همه چیز شروع به خراب شدن کرده، زمین تکان می خورد و همه افرادی که در عروسی حاضر بودندبه سنگ تبدیل شدند. این افراد همان هرم هایی هستند که بر روی تپه قابل رویت است.

 

اهرام استاب,پایتخت بلغارستان,عکس های اهرام استاب

تصاویر اهرام استاب در بلغارستان

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------