صخره کیک عروسی؛ صخره ای آهکی و سفید رنگ در پارک ملی رویال استرالیامسیر سنگی کیک عروسی , ساحل جیبون تا سنگ کیک عروسی , چگونه به صخره کیک عروسی برسیم

صخره کیک عروسی کجاست

 

آشنایی با صخره کیک عروسی در استرالیا 

صخره کیک عروسی، صخره ای آهکی و سفید رنگ در پارک ملی رویال استرالیا است که رنگ سفید سنگهای صخره و زاویه های 90 درجه اطرافش باعث شده در عکسهایی که از نمای نزدیک گرفته می شود ظاهری شبیه کیک عروسی داشته باشد. در این مطلب از بیتوته شما را با صخره کیک عروسی آشنا می کنیم.

صخره کیک عروسی (به انگلیسی : Wedding Cake Rock) در پارک ملی رویال استرالیا یکی از عجیب ترین پدیده های زمین شناختی است که در شمال ساحل مارلی ، نزدیک به بونیدنا در جنوب ولز قرار گرفته است. 

 

صخره کیک عروسی کجاست , عکس های صخره کیک عروسی , صخره کیک عروسی

عکس های صخره کیک عروسی

 

این صخره ماسه سنگی با رنگ سفید خیره کننده و صاف و گوشه های 90 درجه یکی از هزاران سازه آهکی است که در امتداد مسیر 26 کیلومتری پارک ملی سلطنتی در باندینا به سمت روستای اتفورد قرار گرفته است.

 

صخره کیک عروسی , صخره ماسه سنگی , صخره کیک عروسی کجاست

عکس صخره کیک عروسی از نمای روبرو

 

صخره کیک عروسی کجاست؟

صخره کیک عروسی ، صخره ای آهکی و سفید رنگ در کنار ساحل دریا است که سطح بسیار صاف و گوشه هایی 90 درجه دارد ، درست مثل این که کیک عروسی را با چاقو برش داده باشید. 

  

عده ای دیگر هم ظاهر این صخره را با پنیر سفید مقایسه میکنند. 

صخره کیک عروسی ، صخره ای آهکی است که در پارک ملی رویال استرالیا قرار دارد. 

در این پارک چشم اندازی از دره های شیب دار ، نهرها ، آبشارها ، استخرها و تالاب های طبیعی مختلف در جلو چشمان شما قرار می گیرد. 

 

چگونه به صخره کیک عروسی برسیم , معرفی صخره کیک عروسی , صخره کیک عروسی کجاست

پیاده روی در صخره کیک عروسی

 

بعد از ورود به پارک در روستان باندینا باید حدود 5.1 کیلومتر پیاده روی کنید تا به صخره کیک عروسی برسید.

رنگ سفید و سطح صاف صخره با پس زمینه آبی دریا ، تبدیل به یکی از جذاب ترین لوکیشن ها برای گرفتن عکس و به اشتراک گذاشتن در فضای مجازی شده بود.

 

صخره کیک عروسی کجاست , عکس های صخره کیک عروسی , صخره کیک عروسی

رنگ سفید و سطح صاف صخره کیک عروسی

 

معرفی صخره کیک عروسی

با این که قدرت این صخره بسیار زیاد است ولی از سال  2015 با انتشاز تصاویرش در فضای مجازی بین گردشگران معروف شد و جمعیت توریستی زیادی را به سمت خود کشاند تا جایی که بازدیدکنندگان صخره کیک عروسی از 2 هزار نفر در ماه به 10 هزار نفر رسید. 

 

با وجودی که این مسئله برای گردشگری استرالیا یک مزیت محسوب می شد ولی خطراتی هم به دنبال داشت ، توریست ها تصاویری از نشستن یا آویزان شدن از صخره در حالت های خطرناک به اشتراک می گذاشتند و جانشان را برای گرفتن عکس و سلفی به خطر می انداختند و بدتر این که برخی از آنها یا چاقو و دیگر وسایل نوک تیز روی صخره یادگاری می کشیدند  و آن را خراب می کردند. 

 

معرفی صخره کیک عروسی , صخره کیک عروسی کجاست , عکس های صخره کیک عروسی

صخره کیک عروسی در استرالیا 

 

نگرانی از بابت خراب شدن صخره یا احتمال سنگین شدن و سقوط صخره زمانی که 50 نفر همزمان روی آن قرار می گرفتند و اثبات پایدار نبودن صخره بعد از ارزیابی های انجام شده باعث شد که در ماه می سال 2015 ، این صخره به طور کلی بسته شود. 

با وجودی که ارزیابی های نشان داده صخره کیک عروسی  به هر حال تا سال 2025 فرو می ریزد ، رفتن روی آن به طور کلی قدغن شده است. 

 

گردآوری : بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------