کاسا میلا، ساختمانی عجیب و زیبا در اسپانیا (+تصاویر)کاسا میلا از جاذبه های دیدنی اسپانیا

 

 زیبایی و بدعت کازا میلا نه تنها در نمای ساختمان، که در اتاق‌ها و پاسیوهای آن نیز به چشم می‌آیند. دودکش‌ها و مجسمه‌های متعدد روی تراس ساختمان هم از جاذبه‌های گردشگری شهر بارسلون است.

ساختمان جالب کاسا میلا در اسپانیا

 

کاسا میلا (به اسپانیایی: Casa Milà)، همین‌طور شناخته شده با نام لا پدررا (La Pedrera) (واژهٔ کاتالان برای معدن سنگ)، ساختمانی است که توسط آنتونیو گادی، معمار نامدار کاتالونیایی، در شهر بارسلون در کشور اسپانیا ساخته شده است. ساخت کاسا میلا از ۱۹۰۵ آغاز و تا ۱۹۱۰ به طول انجامید و رسماً در سال ۱۹۱۲ از آن رونمایی شد. این ساختمان یکی از آثار گائودی در فهرست میراث جهانی یونسکو است.

 

ساختمان کاسا میلا در منطقه Eixample بارسلونا، کاتالونیا، اسپانیا واقع شده است. داستان این خانه که از عجیب ترین ساختمان های جهان به شمار می رود بسیار جالب است. خانه توسط آنتونی گوودی طراحی شده و برای یک زن و شوهر متاهل ساخته شده است.

 

 عکس های ساختمان کاسا میلا
 

 تصاویر ساختمان کاسا میلا

 

این یک ساختمان فوق العاده اما شیک است که بسیار عجیب است به گونه ای که حتی یک خط راست در وجود ندارد. علاوه بر این، این آخرین محل اقامت خصوصی طراحی شده توسط معمار آنتونی گوودی بود. این طراحی بحث انگیز در آن زمان برای اشکال جسورانه از نمای سنگ سنگین و دکوراسیون ساخته شده از آهن بالکن و پنجره بود و همچنین بخشی از سقف با گچ ساخته شده است. کاسا میلا یک مکان میراث جهانی است که توسط یونسکو اعلام شد. بازدیدکنندگان می توانند به طبقه بالا، اتاق زیر شیروانی و سقف بروند و نگاهی دقیق به این شاهکار داشته باشید.

 

نمای داخلی ساختمان کاسا میلا


ساختمان کاسا میلا به نه طبقه تقسیم می شود: زیرزمین، طبقه ی همکف، نیم اشکوب، طبقه ی اصلی، چهار طبقه ی فوقانی و اتاق زیر شیروانی. طبقه ی همکف به عنوان کاراژ، نیم اشکوب برای ورودی، طبقه ی اصلی برای میلا و طبقه ی فوقانی به منظور رهن در نظر گرفته شدند. ساختمان کاسا میلا دو حیاط داخلی را با پلانی هشت ضلعی احاطه کرده است.

 

 نمای داخلی ساختمان کازا میلا
 

  نمای داخلی ساختمان کازا میلا

 

زیبایی و بدعت کازا میلا نه تنها در نمای ساختمان، که در اتاق‌ها و پاسیوهای آن نیز به چشم می‌آیند. دودکش‌ها و مجسمه‌های متعدد روی تراس ساختمان هم از جاذبه‌های گردشگری شهر بارسلون است.

 

 نمای بیرونی ساختمان کاسا میلا
 
 نمای بیرونی ساختمان کاسا میلا 
 
ساختمان کاسا میلا از مکانهای دیدنی اسپانیا
 

 


گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

fa.wikipedia.org

etoood.com

eligasht.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------