راهنمای خرید وان حمامراهنمای خرید وان حمام, آشنایی با راهنمای خرید وان حمام, خرید وان حمام

راهنمای خرید وان حمام

 

راهنمای کامل برای خرید وان حمام:

انتخاب وان حمام همچنین به پیکربندی حمام شما و اینکه کدام نصب می تواند کارساز باشد بستگی دارد. در این مقاله بیتوته راهنمای خرید و نصب وان حمام آورده شده است تا به شما کمک کند بفهمید چه گزینه ای با فضای شما متناسب است.

مواد وان حمام را در نظر بگیرید

با وجود صدها شکل و اندازه برای انتخاب، خرید وان می تواند بسیار دشوار باشد. آیا پلاستیک بهترین است؟ چگونه بین وان اکریلیک در مقابل چدن انتخاب می کنید؟ مواد وان حمامی که انتخاب می کنید قیمت، دوام و تمیزی آن را تعیین می کند. از راهنمای ما برای کمک به انتخاب بهترین وان برای نیازهای خود استفاده کنید.

 

جنس و مواد وان حمام:

پلاستیک :

وان های پلاستیکی که از فایبرگلاس یا پلاستیک ساخته شده اند، بیشترین انعطاف پذیری را در طراحی ارائه می دهند، زیرا می توانند به اشکال مختلف قالب گیری شوند. این وان ها در لمس گرم هستند و به خوبی عایق می شوند، بنابراین آب، به سرعت وان های فولادی لعابی یا وان های چدنی خنک نمی شود. پلاستیک نیز سبک ترین وان است که 60 تا 70 پوند وزن دارد. اگر چه به راحتی خرد نمی شود، اما پاک کننده های ساینده به سطح آن آسیب می رسانند.

 

فولاد لعاب دار :

وان های فولادی شکل با روکش مینای چینی کم هزینه ترین وان ها هستند. اما این ماده دارای معایبی است: فولاد گرما را هدایت می کند، یعنی آب وان به سرعت سرد می شود. سطح آن مستعد خرد شدن است و وزن آن حدود دو برابر پلاستیک است. بنابراین باید دقت کنید چیزی روی آن نیفتد.

 

چدن :

وان های چدنی مانند فولاد با مینا پوشانده شده اند. با این حال، آنها به راحتی فولاد خرد نمی شوند زیرا روکش مینای آن ضخیم تر از وان های فولادی است و چدن در برابر ضربه بادوام تر و مقاوم تر است.

 

وان چدنی در ابتدا گرما را از آب می کشد، اما پس از گرم شدن، آب را برای مدت طولانی گرم نگه می دارد. مشکل اصلی چدن وزن آن است، 350-500 پوند، که ممکن است نصب وان طبقه دوم را پیچیده کند.

 

ریخته گری پلیمر :

وان های پلیمری ریخته گری به طور سنتی ظاهر سنگ مرمر، گرانیت یا اونیکس را تکرار می کنند و در طیف وسیعی از رنگ های ثابت موجود هستند. قیمت پلیمر ریخته گری کمی بیشتر از اکریلیک است. با این حال، سطح آن نیز نمی ایستد. با گذشت زمان، پوشش ژل روی وان های پلیمری ریخته گری می تواند شکننده شود و مواد زیر را در معرض دید قرار دهد و منجر به ترک شود.

 

کامپوزیت های اختصاصی :

کامپوزیت های اختصاصی که وارد بازار وان حمام شده اند، شامل فولاد گیج سنگین، مینای چینی و رزین می شود. این مواد وان حمام با هم ترکیب می شوند و وانی را ایجاد می کنند که تمام مزایای چدن را با نیمی از وزن ارائه می دهد.

 

اکریلیک :

مشابه فایبرگلاس، اکریلیک با گرفتن یک ورقه جامد از مواد پتروشیمی، تثبیت کننده ها، رزین و رنگ مناسب تشکیل می شود، آن را گرم می کنیم و سپس نتیجه را به شکل وان در می آوریم که سپس با فایبرگلاس تقویت می شود. اکریلیک سبک وزن و در سبک ها و اندازه های مختلف موجود است، اکریلیک یک انتخاب محبوب برای هر دو وان حمام کرکره ای و مستقل است. اگرچه ظاهر و ظاهر آن کاملاً شبیه فایبرگلاس است، اما این ماده متخلخل نیست و دوام آن را بسیار بالاتر از فایبرگلاس می کند. همچنین در برابر تراشه و ضربه های سنگین مقاوم است، اگرچه معمولاً هنوز باید از پرتاب اشیا به سمت وان خودداری کنید.

 

رزین سنگ :

رزین سنگ ماده ای است که از سنگ طبیعی خرد شده تشکیل شده است که با چسب به یکدیگر متصل شده اند تا یک ماده کامپوزیت را به شما ارائه دهند که ظاهر و احساس سنگ طبیعی را بدون وزن اضافی و هزینه اضافی داشته باشد. رزین سنگ یک انتخاب محبوب از آنجایی که یک حد وسط محکم بین قیمت و کیفیت است، دوام و حفظ گرما عالی را ارائه می دهد و در عین حال غیر متخلخل و کاملا مقرون به صرفه است. تنها عامل محدود کننده رزین سنگ این است که انتخاب های سبک زیادی در مقایسه با سایر مواد موجود در بازار وجود ندارد.

 

سرامیک :

وان های سرامیکی از قالب گیری کاشی های سرامیکی متعدد در کنار هم تا زمانی که سفت شوند تشکیل می شوند. مزیت این روش ساخت این است که سرامیک کاملاً شبیه خاک رس است، به این معنی که در سبک ها و اندازه های مختلف، بیشتر از هر ماده موجود در بازار وجود دارد. اشکالی که در این مورد وجود دارد این است که سرامیک باید به طور مداوم نگهداری شود و گرنه در نهایت خراب می شود و خرد می شود.

 

انواع سبک های وان حمام

وقتی صحبت از وان حمام می شود، سبک های زیادی وجود دارد که تقریباً هر حمامی را در خود جای می دهد که هر سبک بر دو عامل کلیدی تأکید دارد: فضا و متریال. مقدار فضایی که دارید تا حد زیادی بر سبکی که برای شما مناسب است تأثیر می گذارد، در حالی که ممکن است به یک وان حمام مستقل بیضی شکل تمایل داشته باشید، ممکن است فقط فضای کافی برای یک وان حمام گرد داشته باشید.

 

علاوه بر فضا، این متریال بر سبک تأثیر می گذارد زیرا برخی از مواد فقط با سبک خاصی مانند مس و سنگ طبیعی ساخته می شوند.

 

وان حمام مستقل

احتمالاً یکی از محبوب ترین سبک های وان حمام ایستاده هستند و فهمیدن دلیل آن کار دشواری نیست. وان های ایستاده می توانند آزادانه تقریباً در هر فضایی قرار بگیرند و نیازی به نصب دیوارهای متصل ندارند. آنها همچنین از نظر زیبایی شناختی در مقایسه با اکثر وان های کرکره ای، مرکز پر جنب و جوش تری را برای حمام شما ایجاد می کنند و نسبت به سایر گزینه های موجود در بازار قیمت کاملاً مساوی دارند.

 

نکاتی برای خرید وان حمام, اصولی برای خرید وان حمام, نکته هایی برای خرید وان حمام

وان حمام مستقل

 

وان منظم

ظاهر کلاسیک که از اوایل دهه 1800 وجود داشته و به طور گسترده ای محبوب است، طراحی معمولی برای پنجه پا امروز با ظاهری مدرن تر تغییر کرده است، پنجه های میخکوب شده روی پایه را از بین برده و آن را با ظاهری براق و یکنواخت جایگزین کرده است. اگر مایل بودید، به جای آن از مدل دیگری با همین سبک استفاده کنید، طرح پنجه پا هنوز هم ساخته می شود. اینها به طور سنتی طولانی تر و مستطیل شکل هستند و نسبت به جایگزین ها به فضای بیشتری نیاز دارند.

 

اصول خرید وان حمام, مدل های مختلف وان حمام, تکنیک های خرید وان حمام

وان حمام منظم

 

وان بیضی شکل

برخلاف طراحی کلاسیک تر پنجه پا، وان بیضی شکل است. این وان ها به شکل گرد و متقارن هستند و کاملا شبیه حوض آب هستند. این وان ها در آپارتمان ها یا خانه های کوچک تر که فضا در آنها بسیار عالی است، بسیار محبوب هستند، این وان ها ظاهر مدرن تری دارند که به خوبی با گوشه ها و لبه های تیزتر بقیه حمام شما تضاد دارد.

 

وان زاویه دار

در نهایت، برای کسانی که چیزی متفاوت از طراحی زاویه دار یا معمولی می خواهند، سبک زاویه دار وجود دارد. یک وان زاویه دار از یک طرف کمی بالاتر شیب دار است، که پشت و گردن شما را در طول حمام پشتیبانی کند. این وان ها از نظر اندازه بسیار انعطاف پذیر هستند و می توانند از نظر اندازه معادل یک وان حمام بیضی شکل باشند یا بزرگتر از هر دو سبک ایستاده بیضی و معمولی باشند.

 

انواع وان حمام, آشنایی با انواع وان حمام, درباره انواع وان حمام

وان زاویه دار

 

وان پنجه ای 

سبک سنتی وان حمام، وان پنجه ای یک وان حمام مستقل است که توسط چهار «پنجه» یا پا در پایین پشتیبانی می شود. قدمت این طراحی به حمام های اوایل دوران ویکتوریایی برمی گردد و هنوز هم امروزه به طور گسترده ای محبوب است .

 

آشنایی با راهنمای خرید وان حمام, خرید وان حمام, نکاتی برای خرید وان حمام

وان پنجه ای

 

وان سوله ای

وان سوله ای یا وان طاقچه یا وان فرورفته به وان هایی گفته می شود که در یک فرورفتگی سه دیواره نصب می شوند. این رایج ترین نصب وان حمام است. این وان ها معمولاً در آپارتمان ها یا خانه های کوچک تر یافت می شوند، زیرا فضای زیادی را اشغال نمی کنند و بسیاری از آن ها را می توان در یک ترکیب دوش ترکیب کرد.

 

آشنایی با راهنمای خرید وان حمام, خرید وان حمام, نکاتی برای خرید وان حمام

وان سوله ای

 

وان گوشه ای

شبیه یک وان طاقچه است، اما وان گوشه ای بسیار بزرگتر است . این وان ها بسیار گسترده تر از وان حمام معمولی هستند، اما فضایی که پر می کنند مشابه است. وان های سوله ای معمولاً در مجاورت سه دیوار متصل، اما وان های گوشه ای در گوشه ی دو دیوار متصل نصب می شوند. وان های گوشه ای بیشتر برای آرامش و درمان استفاده می شوند، این وان ها بیشتر شبیه وان آب گرم هستند تا وان های معمولی.

 

راهنمای خرید وان حمام,خرید وان حمام,اصولی برای خرید وان حمام

وان گوشه ای

 

وان خیس کردن/سبک ژاپنی

وان حمام خیساندن یا به سبک «ژاپنی» وانی است که معمولاً به شکل بیضی یا دایره ای است. به طور کلی کمی بلندتر از وان های معمولی است، هدف این وان ها این است که راحت در جای خود بنشینید و به خودتان اجازه دهید خیس بخورید. این وان ها همچنین تمایل دارند طیف وسیعی از اندازه ها را اجرا کنند، زیرا سبک های بلندتر و ظریف تر برای خانه های بزرگ تر و البته سبک های بسیار فشرده تر و جمع و جور، برای خانه های کوچکتر وجود دارد. اندازه کوچکتر معمولاً به عنوان وان آپارتمانی محبوبیت بیشتری دارد.

 

آشنایی با راهنمای خرید وان حمام,نکاتی برای خرید وان حمام,نکته هایی برای خرید وان حمام

وان حمام خیساندن (ژاپنی)

 

وان پیاده روی

وان پیاده روی وان حمامی است که به کاربر اجازه می دهد بدون ترس از لیز خوردن در آن راه برود و بنشیند. شیارها و بریدگی هایی در امتداد داخل وان وجود دارد تا چسبندگی راه رفتن را فراهم کند و به طور کلی دسته های دستی نیز برای کمک به تعادل و ثبات وجود دارد. اینها در خانه هایی که افراد مسن دارند برجسته تر هستند زیرا به آنها اجازه می دهد بدون کمک بیشتر حمام کنند.

 

تکنیک های خرید وان حمام,اصول خرید وان حمام,آشنایی با انواع وان حمام

وان حمام پیاده روی

 

وان گردابی

وان گردابی وان حمامی است که جت های خود را در خود جای می دهد. این جت ها یا هوا یا آب هستند، اما وظیفه اصلی آنها ماساژ دادن کاربر برای اهداف آرامش و سلامتی است. گرداب های جت هوا، حاوی ده ها جت کوچک هستند که هوای گرم را برای ایجاد حباب های هوا به داخل پمپ می کنند، در حالی که گرداب های جت آب، دارای جت های کمتر اما بزرگ تری هستند که آب را با سرعت بالا فشار می دهند. مزیت اصلی وان گردابی این است که حس ماساژ عمیق تری نسبت به هر وان دیگری در بازار ایجاد می کند.

 

مدل های مختلف وان حمام,درباره انواع وان حمام,انواع وان حمام

وان حمام گردابی و هوا

 

وان هوا

وان هوا یک وان حمام است که مجهز به جت های کوچک متعددی است که هوای گرم شده را به داخل آب وان می دمد تا احساس ماساژ ایجاد کند. اگر چه وان های هوا کاملاً شبیه وان های گردابی هستند، اما وان های هوا از جت های خود برای ایجاد حس حباب زدن استفاده می کنند تا احساس عمیق و ماساژ ایجاد کنند.

 

این منجر به وان حمامی می شود که برخلاف گرداب ها نیازی به تمیز کردن مکرر ندارد. برعکس، وان های هوا به اندازه وان های گرداب گرما را در خود نگه نمی دارند و بیشتر برای کسانی طراحی شده اند که به جای خیساندن طولانی مدت، ماساژ سریع می خواهند. 

 

3. اندازه وان حمام

نکته مهم دیگر اندازه وان شما است. اندازه فاکتور مهمی است زیرا اگر اندازه حمام شما کوچک بود نیازی به وان بزرگ نیست. به طور کلی، اگر خانه شما می تواند آن را پشتیبانی کند و فضای لازم برای آن را دارید، یک وان بزرگتر توصیه می شود. در مورد وان های ایستاده و گوشه ای، اگر فضای لازم را دارید، حتماً آن سبک ها را انتخاب کنید. اما، اگر فضای شما محدودتر است، سوله ای یا خیساندن ممکن است برای شما مناسب تر باشد. در حالی که از نظر بصری جذاب تر به نظر می رسد، یک وان حمام بزرگتر به قبض آب سنگین تری نیز نیاز دارد زیرا در مقایسه با سایز کوچکتر به آب بیشتری برای پر شدن کامل نیاز دارد.

 

اندازه های کوچکتر نیز در انواع مفیدتری مانند سبک خیساندن ژاپنی وجود دارد که به شما امکان می دهد راحت بنشینید و خیس شوید. مقابله با این امر این است که وان های کوچکتر نیز برای همه مناسب نیستند و برخی ممکن است احساس کنند که اندازه جمع و جورتر آنها در مقایسه با وان با اندازه بزرگ تنگ است. برای اندازه گیری خانه خود و کشف اینکه کدام اندازه برای حمام شما مناسب تر است،

 

خرید وان حمام, نکاتی برای خرید وان حمام, اصولی برای خرید وان حمام

نکاتی برای خرید وان حمام

 

نکات ارزشمند برای خرید هوشمندتر وان حمام :

1) وزن و اندازه ی وان

قبل از نهایی کردن انتخاب خود، ابعاد دقیق وان را بدانید. فاکتورهای زیادی تعیین می کنند که اندازه وان مناسب برای خانه شما باشد: فضای کف شما، ساکنین، لوازم حمام و غیره.

 

فضای بیشتر به معنای آزادی بیشتر برای انتخاب وان بزرگتر است. اما برای خانه هایی با فضای حمام کوچکتر، وان های جمع و جور و کم فضا کارآمدتر هستند. وان های بزرگ در فضاهای تنگ نه تنها باعث می شود حمام شما نامرتب و زشت به نظر برسد، بلکه ممکن است باعث ناراحتی شما شود.

 

وان حمام می تواند بسیار سنگین نیز باشد، بنابراین باید بدانید که آیا کف می تواند وزن نه تنها وان، بلکه وزن کلی آن را در صورت پر شدن از آب و زمانی که شخصی داخل آن است، تحمل کرده و نگه دارد. فراموش نکنید که درب حمام خود را نیز اندازه بگیرید تا مطمئن شوید که وان می تواند از آن عبور کند یا خیر!

 

2) پیکربندی حمام را شکل دهید

پیکربندی حمام شما نقشی حیاتی در انتخاب وان حمام ایفا می کند زیرا چیدمان کلی وان شما را تعیین می کند.

 

اگر در حال بازسازی حمام خود هستید، بهتر است وانی را انتخاب کنید که پیکربندی مشابهی با وان موجود داشته باشد - با زهکشی و شیرهای آب تقریباً در یک مکان. نصب وان در مقابل دیوار، جایی که دهانه و زهکشی موجود است، گزینه راحت تری است مگر اینکه خطوط لوله کشی نیاز به جابجایی داشته باشند.

 

همچنین محل زهکشی و سرریز را مشخص کنید که برای حمام شما بهترین کار را دارد. این سوراخ ها پیش ساخته هستند بنابراین نمی توان آنها را پس از ساخت تنظیم کرد. اگر محل تخلیه وان انتخابی شما با حمام شما مطابقت ندارد، می توان راه حل هایی مانند ساختن یک سکوی بلندتر را انجام داد تا زهکشی بتواند زیر وان و بالای زمین اجرا شود، یا وان دیگری را با محل زهکشی متفاوت انتخاب کنید، که با ابعاد و ویژگی های انتخاب شما هماهنگ باشند.

 

3) مطالب را بشناسید

وان ها را می توان از مواد مختلفی ساخت: برخی از آنها درخشندگی خوبی دارند، اما لغزنده تر و خطرناک تر هستند، برخی بادوام هستند اما گران تر هستند. هر کدام خوبی ها و بدی های خود را دارند.

 

اگر می خواهید در خرید وان خود صرفه جویی کنید، فایبرگلاس و اکریلیک گزینه های ارزان تری هستند. وان های ساخته شده از این مواد سبک وزن هستند و نصب، تعمیر و مانور آنها را در اطراف خانه آسان تر می کند. با این حال، این وان ها معمولا شکننده تر و متخلخل تر هستند. مواد متخلخل آب را جذب می کنند و نگهداری و تمیز کردن آن را دشوارتر می کند. خوب است که امروزه برخی از مارک ها وان هایی با همان مواد اکریلیک سبک ارائه می دهند اما مانند برند معتبر بسیار بادوام تر نیستند.

 

از طرف دیگر، مواد مستحکم تر و غیر متخلخل مانند رزین سنگ، چدن و ​​مس وجود دارند که به حفظ حرارت بالا نیز معروف هستند. این مواد وان می توانند حمام های گرم شما را لذت بخش تر کنند زیرا گرما را طولانی تر نگه می دارند و باعث صرفه جویی و پس انداز شما می شود زیرا انرژی کارآمدی دارند. وان های غیر متخلخل نیز بسیار راحت تر تمیز می شوند و بدون لک به نظر می رسند زیرا کثیفی های جذب کننده قالب و لکه های عمومی حمام را دفع می کنند.

 

چدن و ​​رزین سنگ به دلایلی لوکس هستند. آنها طول عمر بیشتری دارند و به دلیل نگهداری کم و مواد مقاوم در برابر خراش نیازی به تعمیر مداوم ندارند. اما نقطه ضعف این وان های بادوام این است که فوق العاده سنگین هستند. آنها می توانند برای شما از خرید تا نصب هزینه زیادی داشته باشند.

 

4) موارد غیر قابل مذاکره را اولویت بندی کنید

اولویت خود را در مورد حمام کردن خود بدانید. ایمنی، راحتی و آسایش موارد غیرقابل مذاکره معمولی هستند که مردم در ابتدا در صف قرار می دهند. آیا والدین مسن تری دارید که از وان استفاده کنند؟ آیا شرایط فیزیکی شما به وان در دسترس تری نیاز دارد؟ بچه ای هست که از آن استفاده کند؟ شما مدت زمان خوبی در وان حمام انتخابی خود غوطه ور خواهید شد، بنابراین بهتر است قبل از بررسی همه عوامل را در نظر بگیرید.

 

اگر راحتی چیزی است که به دنبال آن هستید، توصیه می کنیم در فروشگاه خرید بروید، وان را آزمایش کنید و خودتان ببینید که آیا به اندازه کافی ارگونومیک برای شماست یا خیر. در مورد ابعاد و قطعات وان مطمئن باشید، به خصوص اگر حمام کننده محدودیت های فیزیکی داشته باشد. پله این چقدر پایین است؟ آیا ویلچر در وان جا می شود؟ آیا دیواره های وان برای مادر مسن من خیلی بلند است؟ آیا درهای چرخشی وان می توانند در این فضای خاص قرار بگیرند؟ زمانی که کاربر نیازهای حمام خاصی داشته باشد، پیچیده تر می شود، اما همه اینها باید در نظر گرفته شوند و با فروشنده وان حمام به خوبی هماهنگ شوند.

 

5) خلاصه کنید

نگاه کردن به برچسب قیمت کافی نیست تا فوراً بفهمید که آیا وان با بودجه اختصاص داده شده شما مطابقت دارد یا خیر. داشتن یک وان حمام در خانه مستلزم هزینه های دیگری است که باید آماده باشید. قیمت وان ها می تواند بین 900 دلار تا 14000 دلار متغیر باشد – هر چه وان دقیق تر باشد، گران تر است. خوب است که برخی از مواد وان برای حفظ گرما و در نتیجه صرفه جویی در آب و برق ساخته شده اند. برخی از وان ها نیز مجهز به فناوری های مقرون به صرفه هستند، بنابراین می توانید در دراز مدت در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

 

مشخصات وان را به طور کامل بررسی کنید و بدانید که برای کار کردن به چه مقدار برق نیاز دارد، چقدر آب برای پر کردن آن نیاز است و سایر هزینه هایی که باید از آنها آگاه باشید. برخی از تاسیسات نیز ممکن است به هزینه های اضافی نیاز داشته باشند، چه برای تنظیم خطوط لوله کشی یا ساخت عرشه وان، حتما قبل از خرید آن ها را بررسی کنید.

 

چقدر فضا دارید ؟

قبل از اینکه عاشق نوع خاصی از وان شوید، باید بدانید که حمام شما چه گنجایشی دارد. یک وان استاندارد 60 اینچ طول، 30 اینچ عرض و 14 اینچ عمق دارد، اما بسیاری از اندازه ها و شکل های دیگر وان موجود هستند.

 

برای تعیین اینکه وان شما چقدر می تواند بزرگ باشد، اندازه گیری های دقیقی از حمام و درها انجام دهید. محل قرارگیری زهکش روی زمین را یادداشت کنید تا مطمئن شوید که با طرح وان انتخابی شما کار می کند. همچنین، برخی از وان ها امکان دوش گرفتن را ندارند، بنابراین قبل از خرید بررسی کنید که آیا ترکیب وان حمام و دوش یکی از ویژگی های ضروری برای خانواده شما است یا خیر.

 

گردآوری : بخش مد بیتوته

 دکوراسیون ایده آل خود را بسازید

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------