زینت بخشیدن به خانه با کمک تابلوی دکوراتیوطرح تابلو دکوراتیو, طرح خام برای تابلو دکوراتیو, تابلوی دکوراتیو در خانه

تابلوی دکوراتیو یکی از پرطرفدارترین تجهیزات زینت بخش خانه 

 

تابلو دکوراتیو مدرن چیست؟ + انواع تابلو دکوراتیو 

تابلوی دکوراتیو را می توانیم یکی از پرطرفدارترین تجهیزات زینت بخشیدن به خانه معرفی نماییم. در واقع در دنیای مد و طراحی داخلی این روزها، از این نوع تابلوها به شدت استقبال می شود.

معنای دکوراتیو 

دکوراتیو را می توانیم هنر تزئینی معرفی کنیم؛ هنری که باعث می شود تا به یک ترکیب، مکان، محوطه، استایل و یا هر چیز دیگری زینت ببخشد. دکوراتیوها عموما بیشتر جنبه ی چشم نواز کردن محیط را دارند اما خوب، گاهی در این میان حرف هایی هم برای گفتن در بین آن ها وجود دارد.

 

به طور کلی واژه ی دکوراتیو را بیشتر برای محیط های داخلی استفاده می کنند و اجسام و تجهیزاتی که تعریف دکوراتیو دارند، می توانند طیف عظیمی از متریال ها و اجسام مختلف را دربر بگیرند.

 

ببینید، تجهیزات دکوراتیو می توانند قابل جابجایی باشند، مانند آینه ها، فرش ها، کوسن ها و غیره و در برخی از مواقع هم می توانند به صورت یک عضو ثابت در طراحی داخلی یک ساختمان باشند، مثلا یک ستون کاربردی که قابلیت کتابخانه در وسط خانه را دارد. دنیای دکوراتیو ها به شدت دنیای جذابی است. مثلا یکی از پرکاربردترین مواد اولیه ی دکوراتیو را می توانیم تابلوهای دکوراتیو معرفی کنیم که اتفاقا این روزها به شدت ترند شده اند.

 

 تابلو دکوراتیو, فروش تابلو دکوراتیو, تابلو دکوراتیو چیست

استقبال از تابلوی دکوراتیو در دنیای مد و طراحی 

 

تابلوی دکوراتیو چیست؟

تابلوهای دکوراتیو همان طور که از نامشان پیداست، نوعی تابلو هستند که از آن ها برای دکور کردن انواع دیوارها و میزها استفاده می شود. این تابلوها عموما می توانند طیف گسترده ای از طرح ها دربر بگیرند و به صورت تکی و یا گروهی بر روی دیوارها و میزها و نقاط مختلف قرار بگیرند. ببینید؛ به لحاظ هنری، هر تابلویی می تواند دکوراتیو باشد، یعنی هر تابلویی خاصیت زینت بخشی به یک محیط را دارد اما منظور ما از تابلوی دکوراتیو تنها این نیست. چرا؟!

 

انواع تابلو دکوراتیو, مدل تابلو دکوراتیو, تابلو مدرن

تابلوی دکوراتیو منظره

 

چون تابلوها دنیای گسترده ای دارند و هر تابلو می تواند از یک هنر خاص منشا بگیرد. مثلا برخی از تابلوها هستند که هنر یک عکاس معروف هستند، برخی از تابلوها اثر نقاشی از یک هنرمند است و گاهی برخی از تابلوها، نتیجه ی هنر کلاژ و یا هر هنر دیگری هستند. همان طور که می دانید، اکثر این هنرها، ارزش خاص خودشان را دارند و اگر در ابعاد نفیس عرضه شوند، چه بسا که هزینه های زیادی را برای خریداری شامل شوند. اما تابلوهای دکوراتیو کار را آسان کرده اند. این تابلوها یک نوع هنر چاپی هستند که عموما قیمت های مقرون به صرفه ای هم دارند. 

 

طرح خام برای تابلو دکوراتیو, تابلوی دکوراتیو در خانه, نقش پارچه کنواس در تابلو دکوراتیو

نمونه تابلوی دکوراتیو سیاه سفید

 

عموما گفته شده که برای چاپ تصویر تابلوهای دکوراتیو از پارچه کنواس استفاده می شود. این چاپ ها توسط دستگاه های چاپ مختلفی انجام شده و سپس با توجه به سلیقه ی افراد، قاب می شوند و در اختیار عموم قرار می گیرند. از این تابلوها برای تزیین کردن دیوارهای منزل و یا اداره و یا شرکت و هر جای دیگری استفاده می شود. اما چرا پارچه ی کنواس؟!

 

تابلو دکوراتیو, فروش تابلو دکوراتیو, تابلو دکوراتیو چیست

چاپ تصویر تابلوهای دکوراتیو روی پارچه کنواس

 

نقش پارچه کنواس در تابلو دکوراتیو 

این پارچه از پنبه و کتان تولید می شود و دارای بافت ریز، نامنظم و پراکنده ای می باشد. همین بافت های ریز در این پارچه، زمینه را برای انواع کارهای چاپی و دستی به راحتی فراهم می کند. دلیل استفاده از پارچه ی کنواس برای چاپ طرح های تابلوهای دکوراتیو این است که طرح ها بر روی این پارچه ها زنده تر از حد معمول جلوه می کنند و همین موضوع باعث می شود تا طرح چاپی، اصیل تر و حرفه ای تر به نظر برسد. البته نیاز است بدانید که پارچه های کنواس در دو نوع طبیعی و مصنوعی وجود دارند و چاپ روی پارچه ی طبیعی آن به مراتب زیباتر از نوع مصنوعی آن خواهد بود. 

 

 طرح خام برای تابلو دکوراتیو, تابلوی دکوراتیو در خانه, نقش پارچه کنواس در تابلو دکوراتیو

نمونه تابلو دکوراتیو 

 

انواع تابلو دکوراتیو 

تابلوهای دکوراتیو می توانند در ابعاد، اشکال و مدل های مختلفی تولید شوند. مثلا یکی از مواردی که در بین تابلوهای دکوراتیو تنوع ایجاد می کند، نوع قاب کردن آن هاست. این تابلوها می توانند در قاب های ساده و طرح دار، طراحی و تولید شوند و در برخی از مواقع هم به صورت بوم نقاشی بر روی یک کلاف پانچ شوند. علاوه بر این، تابلوهای دکوراتیو می توانند به صورت تابلوهای نوری ارائه شوند. 

 

 تابلو دکوراتیو, فروش تابلو دکوراتیو, تابلو دکوراتیو چیست

تابلوهای دکوراتیو فانتزی 

 

یک مدل دیگر از تابلوهای دکوراتیو هستند که به صورت چند تکه بر روی دیوار قرار میگیرند. حالا این چند تکه بودن می تواند به صورت بوم های نقاشی باشد که هر تکه، بخشی از یک طرح کلی را کامل کند و یا می توانند طرح هایی با تم های مرتبط به یکدیگر و با شباهت های مفهومی و رنگی باشند.

 

اینکه شما کدام نوع تابلوی دکوراتیو را برای خانه تان انتخاب می کنید، به سلیقه تان و تم طراحی داخلی منزل تان بستگی دارد. طبیعتا برای خانه هایی با طراحی های مدرن، تابلوهای دکوراتیو مدرن، برای خانه های با طراحی کلاسیک، انواع کلاسیک تابلوها و غیره انتخاب خواهد شد. در نهایت این تابلوها می توانند در هر برهه از زمان، به عنوان یک المان بسیار زیبا برای تزیین خانه به حساب آیند. 

 

طرح تابلو دکوراتیو, طرح خام برای تابلو دکوراتیو, تابلوی دکوراتیو در خانه

تابلوهای دکوراتیو که به صورت چند تکه بر روی دیوار قرار میگیرند

 

فروش تابلو دکوراتیو, تابلو دکوراتیو چیست, انواع تابلو دکوراتیو

تولید تابلوهای دکوراتیو در ابعاد، اشکال و مدل های مختلف 

 

تابلو دکوراتیو, فروش تابلو دکوراتیو, تابلو دکوراتیو چیست

عکس تابلوهای دکوراتیو چاپی

 

 تابلو دکوراتیو چیست, انواع تابلو دکوراتیو, مدل تابلو دکوراتیو

 تابلوی دکوراتیو طلایی

 

 نقش پارچه کنواس در تابلو دکوراتیو, تابلو دکوراتیو, فروش تابلو دکوراتیو

تابلوی دکوراتیو مدرن

 

تابلو دکوراتیو, فروش تابلو دکوراتیو, تابلو دکوراتیو چیست

تابلوی دکوراتیو در طراحی داخلی 

 

 تابلوی دکوراتیو در خانه, نقش پارچه کنواس در تابلو دکوراتیو, تابلو دکوراتیو

تابلوی دکوراتیو برای بالای تخت

 

دنیای مد

تابلو دکوراتیو, فروش تابلو دکوراتیو, تابلو دکوراتیو چیست

تابلوی دکوراتیو 

 

گردآوری : بخش دکوراسیون بیتوته 

 دکوراسیون ایده آل خود را بسازید

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------