7 ایده جذاب برای نورپردازی خانه با چراغ خطینورپردازی خانه با چراغ خطی,ایده برای نورپردازی خانه با چراغ خطی,ایده هایی برای نورپردازی خانه با چراغ خطی

ایده هایی برای نورپردازی خانه با چراغ خطی

 

نورپردازی فضای داخلی خانه ها امروزه جز مهم ترین عناصر در دکوراسیون بخش های مختلف یک فضای مسکونی است. با توجه به این نیاز و با پیشرفت صنعت روشنایی و ترکیب آن با معماری، امروزه چراغ های بسیار زیبایی از جمله چراغ های خطی، در نورپردازی بخش های مختلف خانه ها به کار گرفته می شوند.

 

تنوع شیوه ها و راه های مختلف نورپردازی با چراغ خطی و قابلیت سفارشی سازی این چراغ ها که آن ها را به یکی از اصلی ترین گزینه های هر معمار و طراح دکوراسیون تبدیل کرده است، باعث شده تا در این مقاله اکووات به پیشنهاد راهکارهای جذاب برای نورپردازی فضای داخلی خانه با چراغ های خطی بپردازیم.

 

نورپردازی فضای نشمین و پذیرایی

راه های مختلف نورپردازی,نورپردازی فضای نشمین و پذیرایی,نورپردازی فضای نهارخوری

نورپردازی فضای نشمین و پذیرایی

 

نورپردازی اتاق نشیمن یا پذیرایی جزو مهم ترین بخش های نورپردازی منازل است چرا که افراد حاضر در خانه و علاوه بر آن میهمانان، بیشتر اوقات خود را در این فضا سپری کرده و یا بیشترین عبور را از این فضا دارند.

 

بنابراین نورپردازی فضای نشمین نباید به هیچ وجه همراه با ایجاد خیرگی و یا آزار چشم باشد. از این جهت چراغ های خطی با پخش نور دیفیوز شده، بدون ایجاد خیرگی، هم روشنایی فضا را به طور عمومی تامین کرده و هم جلوه ای مدرن و زیبا به فضای شما می دهند.

 

1- به دلیل حجم نسبتا زیاد اسباب و اثاثیه قرار گرفته در اتاق پذیرایی نظیر مبلمان و میز و صندلی و یا در خیلی از  مواقع تلویزیون و دستگاه پخش، بهتر است چراغ خطی به کار گرفته شده در این فضا از نوع توکار باشد، چرا که بدنه چراغ کمتر دیده شده و کانسپت مینیمال فضا، حسی از آرامش و زیبایی به افراد حاضر منتقل می کند.

 

البته این یک پیشنهاد به صورت کلی بوده و ممکن است بسته به طراحی فضا، چراغ های خطی روکار و یا آویز نیز مناسب باشند.

 

2- علاوه بر این سعی کنید در نورپردازی اتاق نشمین به جای ترکیب نور آفتابی و مهتابی، از نور طبیعی 400 کلوین استفاده نمایید تا هم نوری یکدست تر و زیباتر داشته و هم چشم افراد حاضر در فضا کمتر دچار خستگی شود.

 

3- در طراحی نورپردازی فضای خود با چراغ خطی از خطوط نوری زاویه دار( مثلا 90 درجه) استفاده نمایید. این کار با ایجاد خطوط نوری هندسی بر روی سقف، هم روشنایی شما را یکدست تر نشان داده و هم ابعاد اتاق را بزرگتر نمایش می دهد. علاوه بر این می توانید با به کار گیری این چراغ ها در خطوط متفاوت، افراد حاضر در خانه را به جهتی خاص هدایت نمایید.

 

شما می توانید برای نورپردازی فضای داخلی خود از چراغ های خطی توکار اکووات استفاده نمایید. علاوه بر رعایت همه جزییات طراحی و ساخت در این چراغ ها، چیپ استفاده شده در آنها، نوری با شاخص نمود رنگ بالاتر از 95 درصد و بدون ایجاد چشمک زدن ساطع می کند تا هم رنگ واقعی اجسام موجود در اتاق نشمین به درستی نمایانده شده و هم چشم دچار خستگی نشود.

 

نورپردازی فضای نهارخوری

4- فضای نهارخوری جایی است که نورپردازی آن در ایجاد یک حس خوب و راحتی کافی به هنگام صرف غذا بسیار تاثیرگذار است. بهتر است در این فضا و بالای میز نهارخوری روشنایی بیشتر و در حدود 800 تا 900 لوکس ایجاد شده تا هم فرایند میل غذا به آسودگی انجام شده و هم جلوه زیباتری از غذاها و دورهمی افراد به وجود آید.

 

در نتیجه استفاده از چراغ خطی آویز در بالای میز نهار خوری از بهترین و زیباترین انتخاب های ممکن است چرا که چراغ های آویز به دلیل فاصله بیشتر از سقف، نور بیشتری تامین نموده و علاوه بر این، به دلیل ارتفاع معمولا کم اجسام قرار گرفته روی میز نهار خوری، این چراغ ها می توانند به نسبت چراغ های دیگر در فاصله کمتری از میز قرار بگیرند.

 

به عنوان مثال کابل های آویز مخصوص چراغ خطی و ریلی اکووات، توانایی نصب تا ارتفاع 1.5 متر پایین تر از سقف و تحمل وزن 20 کیلوگرم را دارند. شما می توانید در نصب یک چراغ خطی آویز از این کابل استفاده نمایید.

 

نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی فضای نهارخوری,نورپردازی آشپزخانه,نورپردازی اتاق خواب

نورپردازی آشپزخانه

 

5- آشپزخانه ها از مهم ترین بخش های خانه خصوصا برای بانوان است. در نتیجه هرچه بیشتر بر روی نورپردازی این بخش تمرکز کنید، بازخورد بهتری خواهید گرفت. در نورپردازی آشپزخانه می توان از چراغ های آویز و یا روکار در بالای کانتر یا جزیره استفاده نمود. این عمل و بازتاب چراغ خطی روی قسمت سنگی پیشخوان، جلوه ای زیبا و مدرن به دکوراسیون فضای شما می دهد.

 

حتما در نظر داشته باشید که در نورپردازی فضای آشپزخانه از چراغ های بدون فلیکر و با شاخص نمود رنگ بالا استفاده نمایید. مورد اول برای جلوگیری از خستگی چشم افراد حاضر در آشپزخانه و مورد بعد برای نمایش رنگ واقعی مواد غذایی در زیر نور چراغ.

 

نورپردازی اتاق خواب

ایده برای نورپردازی خانه با چراغ خطی,ایده هایی برای نورپردازی خانه با چراغ خطی,راه های مختلف نورپردازی

نورپردازی اتاق خواب

 

6- اتاق  خواب ها در خانه معمولا به دو دسته نور نیاز دارند. اولی نور مستقیم با شدت بیشتر روشنایی به منظور تامین روشنایی کافی برای مطالعه و کار و فعالیت هایی از این دست، و دسته دوم نور غیر مستقیم و با شدت کم برای ایجاد یک فضای نیمه روشن برای استراحت و یا استفاده به عنوان چراغ خواب.

 

در این مورد بهترین کار، استفاده از یک چراغ خطی آویز دو طرفه است. در این چراغ ها در بالا و پایین چراغ منابع روشنایی قرار گرفته تا بتوان در زمان نیاز به روشنایی عمومی از نور دانلایت و در زمان نیاز به نور غیر مستقیم، از نور آپلایت که به سقف می تابد استفاده نمود.

 

7- اگر در روی دیوار و یا اطراف تخت خواب امکان نصب چراغ خطی وجود دارد می توانید در طراحی خود یک چراغ خطی توکار با عرض برش 6 سانتی متر را به صورت یکپارچه از دیوار تا وسط سقف در نظر بگیرید. این شیوه نورپردازی، اتاق شما را بسیار خاص و ویژه می نمایاند. 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023