پرگولا چیست؟ + تصاویر پرگولا جنس های پرگولا, تفاوت پرگولا و آلاچیق

ساخت پرگولا

 

ایده های جدید برای ساخت پرگولا 

پرگولا (Pergola) به عنوان سایبان برای ایجاد حریم شخصی، فضایی برای خوردن غذا در محیط باز، سرگرمی و گفت و‌ شنودهای دوستانه مورد استفاده قرار می گیرد. اگر هم دوست دارید در فضای باز مهمانی برگزار کنید، می توانید در حیاط خانه و در زیر آلاچیق چوبی زیبا، لحظات خود را با دیگران جاودانه کنید.

پرگولا چیست؟

پرگولا در مجموعه طرح های سقف باز و ساختارهای تیر و ستونی طبقه بندی می شود. وجود اغلب چهار ستون برای نگهداری سقف ساخته شده از اجزای دوطرفه (متقاطع)، لزوم اجرای این نوع آلاچیق است. به طور کلی، این مفهوم به معنای ستون هایی است که از یک سقف شبکه بندی شده پشتیبانی می کند. این سقف شبکه ای ممکن است باز یا پوشانده باشد؛ اما اغلب باز ساخته می شود.

 

این ساختار به عنوان سرپناه و فضای نشیمن و غذاخوری بسیار کاربرد دارد. طراحی سقف باز سبب می شود آشپزی در فضای باز، آسان و بی خطر باشد و منظره ای چشم نواز از طریق پیوند فضای خصوصی با محیط اطراف ایجاد شود. پرگولا سایه و فضای مشخصی را برای آرامش و فراهم کردن اجتماعات با دوستان و خانواده ایجاد می کند.

 

پرگولاهای چوبی

 

تفاوت آلاچیق و پرگولا چیست؟

پرگولا در کل نوعی آلاچیق یا سایبان است، ولی با آلاچیق سنتی که اغلب همه افراد با آن آشنا هستند تفاوت هایی دارد. به طور کلی، آلاچیق دارای سقف و فضایی محصور و بسته و اغلب شکلی دایره‌ای دارد. کف آلاچیق معمولاً نسبت به زمین ارتفاع دارد و حریم خصوصی آن غالباً نسبت به پرگولا بیشتر است.

 

پرگولا سازه ای است که اغلب از جنس چوب ساخته می شود و از مهمترین ویژگی های آن داشتن سقفی مشبک است که نیم سایه ایجاد می کند ولی آلاچیق دارای سقف پوشیده ای است که استفاده از آن در فصل های مختلف را امکان پذیر می کند.

 

پرگولا اغلب به صورت چهارضلعی و با استفاده از چهار ستون در گوشه های آن ساخته می شود که این ستون ها گاهی از جنس سنگ هستند و ترکیب جذابی در کنار چوب و ساختار کف و سقف آن ایجاد می کنند.

 

جنس پرگولا :

پرگولا هم به صورت آماده و هم به صورت سفارشی در بازار موجود است پرگولا از سه متریال چوب، فلز و وینیل ساخته می شوند.

 

پرگولاهای ساده و شیک

 

پرگولاهای ساده

 

پرگولا در روف گاردن

 

مدل پرگولاهای شیک

 

شیک ترین مدل پرگولا

 

طراحی مدرن پرگولا

 

طراحی پرگولاهای شیک

 

تصاویر مدل های پرگولا

 

پرگولاهای مدرن

 

مدل پرگولاهای چوبی

 

تصاویر پرگولا

 

مدل پرگولا به رنگ سفید

 

طراحی پرگولاهای شیک

 

ساخت پرگولا

 

ساده ترین مدل پرگولا

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین مطالب دنیای مد(طلا و جواهرات، لباس و کیف و کفش، دکوراسیون، مد و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------