نمونه هایی از انواع مدل کلاهانواع مدل کلاه, نمونه هایی از انواع مدل کلاه, آشنایی با انواع مدل کلاه

معرفی انواع کلاه

 

16 نوع مختلف کلاه (با عکس)

کلاه یک تکه مد همه کاره است که برای پوشاندن سر در موقعیت های مختلف استفاده می شود - از لباس های روزمره گرفته تا مناسبت های خاص.

کلاه چیست ؟

کلاه ها پوشش هایی برای سر هستند که می توانند به صورت غیر رسمی، برای محافظت در برابر آب و هوا، یا برای مناسبت های خاص مانند مراسم مذهبی و رویدادهای پرمخاطب استفاده شوند. آنها می توانند از مواد مختلف ساخته شوند. می توانید کلاه های پلاستیکی، نخی، پشمی یا نمدی داشته باشید. و هم مردان و هم زنان از کلاه استفاده می کنند، اگر چه کلاه مردانه در نیمه اول قرن بیستم بیشتر مورد نیاز بود.

 

دقیقاً مانند یک تاج که تولد سلطنتی را اعلام می کند، کلاه می تواند نشان دهنده موقعیت اجتماعی باشد. کلاه همچنین می تواند نشانگر شغل فرد باشد، به طوری که بسیاری از افسران پلیس و ارتش، کارکنان خدمات پستی و شخصیت های مذهبی کلاه به عنوان بخشی از یونیفورم خود بر سر دارند.

 

کلاه ها برای سال ها به عنوان یک کالای مد روز و همچنین کاربردی برای ما بوده اند. کلاه ها تاریخچه ای بسیار قدیمی دارد و با رشد قارچ گونه در سراسر جهان توانسته است با فرهنگ ها، مناطق، گرایش ها و نسل های مختلف شکل های متفاوتی به خود بگیرد. این امر تنوع/انواع گسترده ای از کلاه ها را که در بازار موجود است امکان پذیر کرد.

 

کلاه نوعی پوشش سر است که بسیار نزدیک به سر قرار می گیرد. عملکرد آن گرما، جلوگیری از اشعه خورشید از چشم ها و البته به عنوان یک لوازم جانبی مد روز است. اینها عمدتاً از پارچه های بافته شده و بافتنی با تمام الیاف اصلی استفاده شده و سایر مواد مانند خز، لاستیک، چوب و غیره ساخته می شوند. اگر قرار باشد تعداد انواع مختلف کلاه ها را در تمام دوران شمارش کنید، از چند ده ها می گذرد.

 

انواع مدل کلاه ها :

کلاه های بیسبال، فدورا، کلاه های آفتابگیر، کلاه های آفتابی، و غیره همه وجوه مشترک دارند. آنها به دور نگه داشتن نور خورشید از صورت شما کمک می کنند، می توانید سنجاق های فلزی را به کلاه خود اضافه کنید تا شیک تر به نظر برسید. پین ها یا سنجاق های سفارشی در هر اندازه، رنگ و شکلی که می توانید تصور کنید وجود دارد.

 

اما این مقاله فقط به مواردی محدود می شود که در دوران مدرن شیک و کاربردی در نظر گرفته می شوند و بسته به مکان در بازار موجود هستند. 

 

1. کلاه بیسبال

این رایج ترین مدل در بین تمام کلاه ها است و نمادی از حال و هوای معمولی است. لبه آن برای پوشاندن صورت بسیار گشادتر است و دارای نمادهای گلدوزی شده در پیشانی کلاه است. انواع دیگر این مدل اسنپ بک و کلاه پدر هستند. 

 

معرفی انواع مدل کلاه, آشنایی با متنوع ترین کلاه ها, نمونه های کلاه

مدل کلاه بیسبال

 

اسامی انواع کلاه, کلاه چیست, مدرن ترین مدل کلاه

کلاه اسنپ بک

 

2. کلاه فدورا

این ها کلاه های بسیار رایج و مد روز با لبه های تا شده هستند. همچنین دارای یک روبان ابریشمی با رنگ مشابه یا متضاد در پایه تاج است. اینها بیشتر با کت و شلوار پوشیده می شوند و ظاهری رسمی به پوشنده ارائه می دهند.

 

انواع مدل کلاه, شناخت انواع کلاه, تصاویر انواع کلاه

کلاه فدورا

 

3. کلاه آفتابگیر

همانطور که از نام آن مشخص است اینها بیشتر برای پوشاندن بالای بدن از نور خورشید استفاده می شوند و بیشتر به صورت غیر رسمی پوشیده می شوند. لبه کلاهک می تواند دارای اندازه ها و شکل های مختلف با چین باشد. اغلب تسمه هایی در پایین کلاه وصل می شود تا کلاه را در سر محکم کنید تا هنگام استفاده از سر نیفتد.

 

نمونه هایی از انواع مدل کلاه, آشنایی با انواع مدل کلاه, معرفی انواع مدل کلاه

کلاه آفتابگیر

 

4. کلاه لبه دار

این کمی شبیه به کلاه فدورا است، اما با لبه های تا شده و تاج تلسکوپ شده با لبه ای خفیف که در اطراف لبه بالایی قرار دارد، متمایز است. اینها با سنجاق، پر و سایر چیزهای تزئینی برای مد بالا متصل می شوند.

 

تصاویر انواع کلاه, معرفی و شناخت انواع کلاه, رایج ترین مدل کلاه

کلاه لبه دار

 

5. کلاه برت (کلاه فرانسوی)

این کلاه ها تک جنسیتی هستند و می توان آن ها را هم به عنوان کژوال و هم به صورت مد روز پوشید. اینها تاج مسطح دارند و نرم، عمدتاً گرد بافته شده یا دستباف از پشم، پنبه قلاب بافی، اکریلیک و غیره هستند. اینها همچنین به عنوان لباس در بسیاری از واحدهای نظامی و پلیس در سراسر جهان پوشیده می شوند.

 

شناخت انواع کلاه, تصاویر انواع کلاه, معرفی و شناخت انواع کلاه

مدل کلاه برت

 

6. کلاه آفتابگیر (نقاب)

می توان آن را نسخه بدون تاج کلاه بیسبال با لبه و قسمتی از تاج به شکل بند در نظر گرفت. بیشتر در ورزش هایی مانند تنیس استفاده می شود و از صورت استفاده کننده در برابر نور خورشید محافظت می کند.

 

انواع مدل کلاه,آشنایی با انواع مدل کلاه,آشنایی با متنوع ترین کلاه ها

مدل آفتابگیر

 

7. کلاه باکت

اینها از پارچه های نخی بافته شده سنگین وزن مانند جین یا کتان ساخته شده اند. اینها دارای لبه های شیب دار رو به پایین گسترده ای هستند که از نور خورشید برای چشم ها و صورت سایه می اندازد. اینها همچنین دارای دو سوراخ فلزی در طرف مقابل بالای گوش هستند تا کاربر را خنک کنند. این به عنوان کلاه ماهیگیری نیز شناخته می شود.

 

نمونه هایی از انواع مدل کلاه,معرفی انواع مدل کلاه,نمونه های کلاه

مدل کلاه باکت

 

8. کلاه پاناما

همچنین به عنوان کلاه اکوادوری یا کلاه حصیری توکیلا شناخته می شود، یک کلاه حصیری لبه دار سنتی است. اینها رنگ روشن، سبک و قابل تنفس هستند و با لباس ها و کت و شلوارهای تابستانی مناسب هستند. اینها همچنین یک اکسسوری عالی برای یک تجربه استوایی و ساحلی هستند.

 

رایج ترین مدل کلاه,تصاویر انواع کلاه,انواع مدل کلاه

مدل کلاه پاناما

 

9. کلاه تخت (فلت)

این یک کلاه کلاسیک است که اولین آن به قرن شانزدهم باز می گردد. از آن زمان به یک اکسسوری مد تبدیل شده است و می توان آن را با ترکیب لباس های بسیاری پوشید. اینها بیشتر از پشم با گزینه هایی از پنبه، کتان، مخملی و غیره ساخته می شوند. داخل کلاه با پارچه ای راحت پوشیده شده است و لبه سخت کوچکی روی پیشانی دارد. آن را با نام های مختلف دیگری مانند کلاه گلف، کلاه فلت، کلاه دافر و غیره می نامند.

 

معرفی و شناخت انواع کلاه,شناخت انواع کلاه,مدرن ترین مدل کلاه

کلاه تخت (فلت)

 

10. کلاه کابوی

اینها ریشه در آمریکا دارند و بیشتر توسط گاوچرانها برای دور کردن چشمانشان از خورشید استفاده می شود. لبه های این کلاه در جلو با دو طرف تا شده کمی بزرگتر است. این کلاه ها در صورتی که با لباس مناسب پوشیده شوند ظاهری بسیار خشن ایجاد می کنند.

 

شناخت انواع کلاه,مدرن ترین مدل کلاه,اسامی انواع کلاه

مدل های کلاه کابوی

 

11. کلاه نیوزبوی

این شبیه به کلاه تخت است اما در طرفین کمی پرتر است. همچنین دارای یک دکمه در بالا و ساخته شده از همان جنس کلاه تخت است. این در قرن نوزدهم اروپا محبوب بود و در حال حاضر استفاده از آن رو به افزایش است.

 

تصاویر انواع کلاه,انواع مدل کلاه,کلاه چیست

مدل کلاه نیوزبوی

 

12. کلاه بوتر

اینها بیرونی سخت دارند که اغلب از نی ساخته می شوند و سطح صافی هم در تاج و هم در لبه دارند. در این مدل کلاه روبانی در پایه چسبانده اند تا شیک تر به نظر برسند.

 

انواع مدل کلاه, نمونه هایی از انواع مدل کلاه, آشنایی با انواع مدل کلاه

کلاه بوتر

 

13. کلاه Top

اینها بیرونی سخت با تاج استوانه ای بلند دارند و کلاسیک محسوب می شوند. بیشتر در لباس های رسمی استفاده می شود و گاهی اوقات با سبک راک اند رول مرتبط است.

 

معرفی انواع مدل کلاه, آشنایی با متنوع ترین کلاه ها, نمونه های کلاه

مدل کلاه Top

 

14. کلاه بانی (Beanie)

شبیه کلاه های بافتنی است اما کمی طولانی تر است و قسمت بالایی را در پشت قرار می دهد. اینها بسیار شیک تر به نظر می رسند و در بین هزاره ها بسیار محبوب هستند. برای خرید کلاه بافتنی باید نکاتی را توجه کنید که در مقاله راهنمای خرید کلاه بافتنی به آن پرداخته شده است.

 

انواع مدل کلاه, شناخت انواع کلاه, تصاویر انواع کلاه

مدل کلاه بانی (Beanie)

 

15. کلاه بافتنی

شبیه به کلاه بوبل (bobble) برای آب و هوای سردتر ساخته شده است و گرما را برای استفاده کننده فراهم می کند. اینها بسیار شیک تر به نظر می رسند و در بین هزاره ها بسیار محبوب هستند.

 

تصاویر انواع کلاه, معرفی و شناخت انواع کلاه, رایج ترین مدل کلاه

نمونه ای از مدل کلاه بافتنی

 

16. کلاه بمب افکن زمستانی (Bomber)

این ها برای هوای بسیار سرد ساخته شده اند و دارای گوش های بزرگ با بند چانه برای محافظت بیشتر هستند. اینها دارای آستری از خز برای عایق هستند و قسمت بیرونی آن از نمد ساخته شده است. بیشتر چنین کلاه هایی بدون لبه هستند و دارای لبه های چشمی برای گرم نگه داشتن پیشانی هستند. نام ها و انواع دیگر این کلاه تراپر، اوشانکا است.

 

نمونه هایی از انواع مدل کلاه,معرفی انواع مدل کلاه,نمونه های کلاه

مدل کلاه بمب افکن

 

کلاه ها برای سال ها وجود داشته اند و همچنان به عنوان یک اکسسوری مهم مد برای زمان های آینده در نظر گرفته می شوند. کلاه های بسیاری وجود دارند که ما فقط به 16 مدل رایج آن اشاره کرده ایم.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------