راهنمای خرید کلاه بافتنیراهنمای خرید کلاه بافتنی, خرید کلاه بافتنی, نکاتی برای خرید کلاه بافتنی

راهنمای خرید کلاه بافتنی

 

همه چیز درباره ی انتخاب و خرید کلاه بافتنی:

یکی از پوشش های مناسب در فصل سرد سال، کلاه می باشد. کلاه های بافتنی از کاموا تولید می شود. برای خرید کلاه بافتنی باید نکاتی را توجه کنید که در ادامه این مطلب بیتوته شما را با راهنمای کامل خرید کلاه بافتنی آشنا می کنیم.

راهنمای انتخاب کلاه بافتنی :

نحوه انتخاب کلاه زمستانی پوشاندن لباس کلید گرم نگه داشتن در زمستان است و این شامل سر شما نیز می شود. به همان اندازه مهم است که سر و گوش های خود را گرم نگه دارید، همانطور که گرم نگه داشتن هر قسمت دیگری از بدن شما مهم است.

 

کلاه های زمستانی در قالب های مختلفی وجود دارند و این راهنما به شما کمک می کند تا کلاه زمستانی را پیدا کنید که به بهترین وجه متناسب با نیازها و سبک شما باشد.

 

برای کسانی از شما که فوراً فکر می کنید "کلاه برای من مناسب نیست" خوشبختانه برای شما، ما همچنین به شما راهنمایی می کنیم که کدام کلاه با فرم صورت شما مطابقت دارد.

 

کلاه بافتنی چیست و چه کاربردی دارد ؟

کلاه پوششی برای سر است که برای پوشاندن و گرم نگه داشتن سر، گوش و پیشانی مورد استفاده قرار می گیرد. کلاه هایی که با کاموا بافته می شوند را کلاه بافتنی می گویند. کلاه بافتنی در گروه لباس های گرم و زمستانی قرار می گیرد. کلاه بافتنی برای همه ی افراد وجود دارد: مردانه، زنانه، بچه گانه (دخترانه و پسرانه). تفاوت آن ها در بافت و طرح و مدل و رنگ آن می باشد.

 

شکل صورت

اگر مطمئن نیستید که کدام کلاه زمستانی برای شما مناسب است، ابتدا شکل صورت خود را در نظر بگیرید. مانند مدل مو، هر کلاهی با هر فرم صورت مناسب نیست. مطمئن نیستید چه فرم صورت دارید؟ در اینجا رایج ترین آنها هستند:

 

بیضی - صورت بلندتر با خط فک منحنی

به شکل قلب - خط فک نوک تیز بلند و استخوان گونه مشخص

مستطیلی - صورت بلند و باریک

گرد - صورتی که به اندازه عرض آن دراز باشد یعنی عرض و طول صورت یکی باشد. (به صورت دایره باشد)

مستطیل - صورت دراز و پهن با خط فک قوی

 

انواع کلاه بافتنی :

کلاه دست بافت :

این کلاه با کاموا و میل بافتنی بافته می شود و با توجه به هنر بافنده، بافته می شود؛ بدون این که از دستگاه بافتنی استفاده کند. این کلاه نسبت به دیگر کلاه های بافتنی قیمت بیشتری دارد.

 

کلاه بافتنی ماشین بافت :

همان طور که از اسم آن مشخص است، این کلاه توسط دستگاه های بافندگی، در زمان خیلی کوتاه بافته می شود. بافت کلاه با دستگاه را می توانید به طرح هایی که نمی توان آن ها را با دست بافت، ببافید. این دسته کلاه ها نسبت به کلاه های دستباف قیمت کمتری دارند.

 

 

اصولی برای خرید کلاه بافتنی, نکته هایی برای خرید کلاه بافتنی, آشنایی با انواع کلاه بافتنی

کلاه بافتی ماشین بافت

 

انواع مدل کلاه بافتنی

کلاه های زمستانی از پارچه های گرم تری نسبت به کلاه های تابستانی تولید می شوند، فکر کنید کاموا، پشم، نمد، خز و پشم گوسفند.

 

هیچ نوع کلاه زمستانی وجود ندارد که برای هر موقعیتی مناسب باشد، اما سبکی وجود دارد که با آنچه شما به دنبال آن هستید، مناسب باشد، چه برای لباس های غیررسمی، چه ورزشی برای مجالس رسمی تر.

 

رنگ کلاه اغلب در موقعیت هایی که مناسب است نقش دارد. کلاه‌هایی با رنگ های تند یا کلاه های طرح دار معمولاً تداعی های غیر رسمی بیشتری دارند، بنابراین برای فعالیت های تفریحی مانند اسکی یا پوشیدن آخر هفته در خارج از محل کار بهترین هستند.

 

اگر می خواهید دیده شوید، به عنوان مثال اگر در شب در حال دویدن یا دوچرخه سواری هستید یا اگر ورزش های شدید زمستانی را انجام می دهید که ممکن است نیاز به نجات داشته باشید، رنگ های روشن و نئون ایده آل هستند. یک کلاه نئونی ممکن است برای یک کار رسمی مناسب نباشد!

 

برای موقعیت های کاری یا رسمی تر، از رنگ های تیره و رنگ های خنثی استفاده کنید که زیباتر هستند. کلاه های مشکی، قهوه ای، خاکستری و سرمه ای نیز کمی تطبیق پذیرتر هستند، زیرا می توانید آن ها را هر روز بدون ظاهری نامناسب بپوشید.

 

کلاه بانی (Beanie) :

کلاه های Beanie احتمالاً محبوب ترین مدل کلاه بافتنی و یکی از اصلی ترین مدل های زمستانی برای اکثر افراد هستند. کلاه های Beanie اغلب از پلی استر یا اکریلیک ساخته می شوند اما می توانند از پشم نیز ساخته شوند.

 

آسترهای پشمی، نوک تیز و قلاب زنی از ویژگی های رایج کلاه های بافتنی هستند. کلاه های بانی را می توان در رنگ های ساده و طرح های ساده با الگوهای جسورانه تر یا طرح های متنی که به طور فزاینده ای مد می شوند، پیدا کرد.

 

اگر صورت شما بیضی شکل است، یک کلاه بانی مناسب برای شما مناسب است، زیرا صورت شما را بلند نمی کند. اگر چهره ای به شکل قلب دارید، یک کلاه بانی را انتخاب کنید که زوایای صورت را کمتر می کند.

 

استایل کژوال کلاه های بانی باعث می شود که آن ها برای لباس های خارج از کار و کمتر برای لباس های رسمی مناسب باشند.

 

خرید انواع کلاه بافتنی, شناخت انواع کلاه بافتنی, کلاه بافتنی چیست

مدل کلاه بافتنی بانی

 

کلاه بابل (Bobble) :

همیشه یک کلاه محبوب برای بچه ها است، حالا بزرگترها هم وارد عمل می شوند. کلاه Bobble معمولاً یک کلاه بافتنی است که روی آن یک "پوم خزی" قرار دارد، پوم های خز انتخابی محبوب هستند.

 

برای کسانی از شما که صورت بیضی یا مستطیلی دارید، مانند کلاه های بانی، کلاه بابل شکل صورت شما را تحسین می کند. در واقع یک کلاه بابل برای اکثر اشکال صورت مناسب است.

 

کاربردهای کلاه بافتنی, کلاه بافتنی چه کاربردی دارد, مهارت های خرید کلاه بافتنی

مدل کلاه بافتنی بابل

 

کلاه ترپر :

این کلاه علاوه بر بافت، از جنس چرم و خز نیز تهیه می شود. کلاه ترپر دنباله های بلند در دو طرف گوش ها دارند که روی گوش ها را می پوشاند.

 

کلاه بره :

کلاه بره یک نوع کلاه فرانسوی است که نرم، گرد و پشمی است. مدل بافتنی این کلاه وجود دارد. این کلاه ها از قسمت پشت سر کمی حالت آویزان و گشادی دارند.

 

کلاه سطلی :

این کلاه های نسبت به کلاه های دیگر کوتاه تر و گشادتر هستند. از قسمت لبه های آن گشادتر می شوند. و در طرح ها و رنگ های متنوعی بافته می شوند.

 

نکاتی برای خرید کلاه بافتنی, اصولی برای خرید کلاه بافتنی, نکته هایی برای خرید کلاه بافتنی

نمونه ای از مدل کلاه بافتنی سطلی

 

کلاه بیکربوی یا پسرک نانوا :

این کلاه در انواع جنس ها تولید می شود، اما از نوع بافت طرفداران بیشتری دارد. کلاه بیکربوی یا پسرک نانوا دارای لبه می باشد و برای موقعیت های غیر رسمی مناسب هستند. ریشه ی این کلاه به ایتالیا و انگلستان باز می گردد. به این کلاه، کلاه پسرک روزنامه فروش، پسرک ماهیگیر یا پسرک فقیر نیز گفته می شود.

 

نکات مهم برای خرید کلاه بافتنی :

نوع کلاه بافتنی : از کلاه هایی استفاده کنید که علاوه بر مناسب بودن برای صورت شما، به مکان استفاده از آن هم دقت کنید به عنوان مثال در مناطق سردسیرتر از کلاه های گرم تر و پوشیده تر استفاده کنید.

 

جنس کلاه بافتنی : کلاه های بافتنی را خریداری کنید که جنس کاموای آن با کیفیت باشد.

 

قیمت کلاه بافتنی : دقت کنید با توجه به بودجه ی خود بهترین جنس را خریداری کنید. اگر مقداری بیشتر هزینه می کنید اما جنس با کیفیتی می خرید ارزش دارد.

 

رنگ و طرح کلاه بافتنی : از رنگ و طرح هایی استفاده کنید که بتوانید آن را با انواع لباس ست کنید.

 

سایز کلاه بافتنی : کلاه هایی که سایز شما هستند را خریداری کنید، کلاه های تنگ باعث اذیت شدن شما می شود و کلاه های گشاد از سر شما می افتد و به مرور زمان شل می شود. 

 

برند کلاه بافتنی : بهتر است از برندهای معروف و شناخته شده ای که قبلا تست کرده اید استفاده کنید.

 

روش نگهداری از کلاه بافتنی مردانه :

• سعی کنید کلاه بافتنی خود را زیاد نشویید. اما در صورتی که می خواهید آن را بشویید، از ماشین لباسشویی استفاده نکنید آن را با آب سرد و با دست و به آرامی بشویید. 

 

• کلاه خیس را حتما خشک کنید و در جای خود نگهداری کنید. رطوبت باعث شل شدن و پوسیدن کلاه شما می شود. هنگام خشک کردن آن را آویزان نکنید.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------