كدام جواهر به كدام لباس مى آيد؟ 

فيروزه رنگ آبى آسمانى روشن، مرغوب ‌ترين نوع فيروزه است

 

♣ اگر پوست شما کاملا سفيد است به جای طلاى زرد، طلاى سفيد را انتخاب کنيد. اگر پوست شما گندمى است (که اکثر خانم‌ هاى ايرانى چنين پوستى دارند) توصيه ما اين است که از ترکيب طلاى زرد و قرمز استفاده کنيد اما اگر اهل برنزه کردن پوستتان هستيد و يا خودتان پوست سبزه اى داريد، بد نيست بدانيد جواهراتى که تركيبى از طلاى زرد و طلاى سفيد باشند روى پوست شما جلوه ‌اى فوق‌العاده خواهند داشت.

 

♣ رنگ نگين را با لباستان هماهنگ کنيد: حتما براي شما هم پيش آمده است که بخواهيد يک لباس و يا پيراهن زيبا در مهماني به تن کنيد ولي ندانيد کدام رنگ و کدام طلا و جواهر را با آن ست کنيد. در اين موارد يک قانون خيلی آسان وجود دارد و آن اين است که رنگ نگين آويز گردنبندتان و يا نگين انگشترتان را همرنگ با رنگ لباستان انتخاب کنيد البته اگر زيورآلاتی دقيقا همرنگ با لباستان پيدا نکرديد، می توانيد رنگ لباس و رنگ نگين را طوری با هم هماهنگ کنيد که رنگ‌ هاى مکمل همديگر باشند.

 

الماس، شيک ‌ترين و با ارزش‌ ترين جواهر شما: 

♣ اگر به دنبال خريد يک سنگ گرانبها براى سرويس جواهراتتان هستيد، شک نکنيد که بايد به سراغ الماس برويد. درجه خلوص و عيار الماس براساس وزنش محاسبه مى ‌شود و واحد آن قيراط است. 

 

♣ فراموش نکنيد اگر مى خواهيد يک انگشتر الماس بخريد، انگشترهاى الماسى را انتخاب کنيد که نگين ‌هاى درشت ‌ترى داشته باشند چون هر چه الماس بزرگتر باشد، قيمت و ارزش آن بيشتر است. 

 

 يک الماس خوب بايد تراش خوب و زيبايى داشته باشد. رگه ‌هاى ناخالصى در آن ديده نشود و درخشان و براق باشد. برليان نام نوعى تراش است که بر الماس مى زنند. در همين لحظه اگر دوست داريد بدانيد انگشتر الماس شما اصل است، روى آن بدميد. اگر سنگ الماس انگشتر شما اصل باشد بخار به سرعت از سطح آن تبخير مى شود و اثرى از آن باقى نخواهد ماند.

 

♣ فيروزه با لباس‌ هاى مهمانى در طيف رنگى آبى روشن تا تيره و سرمه اى و آبى نفتى بسيار جذاب است. اگر شما جين ‌پوش هستيد مى ‌توانيد جين‌ هاى آبى و سرمه اى تيره را با يک بلوز آبى روشن و يک جفت گوشواره فيروزه ست کنيد.

 

♣ فيروزه‌ هاى موجود در بازار در طيف رنگى سبز و آبي و يا ترکيبى از اين دو رنگ وجود دارند. اين را هم بدانيد که فيروزه رنگ آبى آسمانى روشن، مرغوب ‌ترين نوع فيروزه است.

 

♣ مرواريدهاي درشت و گرد را انتخاب کنيد: اگر اهل سادگي هستيد و از زرق و برق جواهرات گريزانيد، بد نيست براي آراستن لباس خود در يک مهماني زنانه، يک سرويس مرواريد را انتخاب کنيد. خوبي مرواريد اين است که در عين سادگي، بسيار شيک و مدرن به نظر مي‌آيد و شما حتي مي‌توانيد آن را در مهماني ‌هاي رسمي ‌تر به صورت گردنبند و يا دستبند استفاده کنيد. 

 

♣ اگر گردن شما دچار چين و چروک پيري شده است پوشاندن آن با يک و يا چند رديف مرواريد، خيلي زيبا و مناسب سن و سبک شما خواهد بود. شما مي‌ توانيد يک گردنبند مروارید را با يک کت و شلوار و يا کت و دامن در مهماني‌ها بيندازيد. مرواريد را معمولا با قرار دادن دانه‌هاي بسيار ريز درون صدف‌ ها کشت مي‌دهند. در هنگام خريد آن مرواريدهايي را انتخاب کنيد که درشت ‌تر و خوش‌ فرم‌ تر باشند چون ارزش اين مرواريد‌ها بيشتر است.

 

 

اگر دنبال رنگى گرم هستيد، ياقوت را انتخاب کنيد: ياقوت قرمز و يا ياقوت دانه ‌انارى، تنها جواهرى است که رنگ گرمى دارد. اگر شما پوست روشنى داريد، جواهرات ياقوتى روى پوست شما بسيار زيبا خواهند شد. ياقوت را مى توانيد با لباس ‌هاى براق و يا مخمل در رنگ ‌هاى قرمز، نارنجى و آلبالويى استفاده کنيد. البته ياقوت کمتر از سنگ ‌هاى قيمتى ديگر طرفدار دارد چون آن را به راحتى نمى توان با هر لباسى و هر رنگى ست کرد.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------