چگونه استایل بوهمین داشته باشیم (تصاویر)استایل بوهمین مردانه, ست کردن لباس به سبک بوهمین, استایل بوهمین در فشن

عکس استایل بوهمین

 

استایل بوهمین/ هرآنچه که در مورد این تیپ نمی دانید 

در واقع بوهو یا بوهِمین یک سبک و استایلی خاص و غیر رسمی است که تاکید آن بر روی ﺁزادی و طبیعت گرایی می باشد. امروزه این سبک غیر رسمی موفق شده جایگاه خاصی در صنعت مد و فشن به دست آورد و طرفداران زیادی در دنیا را مجذوب خود کند.

در حال حاضر استایل بوهمین Bohemian در سراسر دنیا به ویژه کشور ما بسیار رایج شده است. حال اصلا استایل بوهمین چه استایلی است؟

در اروپا به افرادی که دارای یک سبک زندگی متفاوت و غیرمتعارف با سایر افراد جامعه دارند می گویند سبک زندگیشان بوهِمین است. عموما این افراد از جامعه ی هنر و ادبیات می باشند. به طور کلی بازیگران، نویسندگان، روزنامه نگاران، نوازندگان و حتی افرادی که دائما به مسافرت می روند و اهل ماجراجویی هستند جزء این دسته محسوب می شوند.

 

ست کردن لباس به سبک بوهمین, استایل بوهمین در فشن, انواع تیپ با استایل بوهمین

تیپ های مختلف با استایل بوهمین

 

پیدایش لغت بوهِمین

لغت بوهمین یک لغت فرانسوی به معنی کولی و مردم رومی است. اولین باری که این لغت به کار رفت در قرن 19 میلادی بود. زمانی که بازیگران و هنرمندان و نویسندگان تصمیم گرفتند مناطق ارزان تر و کولی نشین شهرها تجمع کنند. 

 

شکل گیری استایل بوهمین

سبک یا استایل بوهمین که این سبک را با نام های دیگری همچون بوهو (boho) یا بوهو شیک (boho chic) هم می شناسند یک سبک فشن است که در دهه های 1950 تا 1960 بسیار مرسوم شد. در ابتدا این سبک، توسط مسافرین و پناهندگان اروپای مرکزی که دارای استایل های هیپی یا جیپسی بودند و خود را جیپسی یا کولی میدانستند وارد آمریکا و سپس سایر کشورها شد و توانست به سرعت، محبوبیت زیادی به دست آورد. این استایل، ریشه در تاریخ فرانسه دارد و خاستگاه آن هم، اروپای مرکزی است.

 

افرادی که علاقه مند به این سبک لباس و پیرو استایل بوهمین بودند دارای سبک لباس پوشیدن خاص و منحصر به فردی بودند که این سبک، نشانگر تاثیر فرهنگ مکان هایی بود که به آنجا سفر کرده بودند. در واقع استایل بوهمین، همان سبک لباس پوشیدن و شیوه ی زندگی هیپی ها و ﺁزادی خواهان است که بعد از چندین دهه، دوباره رایج شده است.

 

انواع استایل بوهمین, استایل بوهمین, سبک بوهمین

استایل بوهمین در خانم ها

 

استایل بوهمین چه نوع سبکی است؟

همان طور که اشاره نمودیم بوهمین یک سبک غیر رسمی و بی قید و قانون است. عموما پارچه های این استایل، طرحدار و همچنین گشاد و آزاد می باشد. تاکید و پایه و اساس این سبک، احترام به طبیعت و محیط زیست است به همین دلیل، عموما در این استایل از الیاف طبیعی استفاده می شود. علاوه بر این، در طراحی و رنگ بندی آن هم از طبیعت، الهام گرفته می شود.

 

از آنجایی که این سبک، یک سبک ﺁزادی خواهی است لذا قانون و مقررات سفت و سختی ندارد. لذا برای ست کردن در این استایل نیازی به رعایت قانونی نیست. در واقع این سبک، یک سبک جسورانه و متفاوت است و هیچ توجهی به قضاوت دیگران ندارد.

 

طراحی این سبک لباس به گونه ای است که پر از طرح و رنگ است. از دیگر ویژگی های پارچه ها این استایل می توان به پارچه های نازک آن اشاره کرد که سبب می شود آزادی و راحتی فرد بیشتر شود. به همین دلیل عموما از پارچه های توردار، گلدار، طرحدار و قلاب بافی در طراحی این استایل، استفاده می شود. علاوه بر این، در طراحی کیف و کفش و اکسسوری های بوهمین از تزئیناتی همچون،گلدوزی، مهره، پر و منگوله استفاده می شود.

 

 تیپ های مختلف با استایل بوهمین, استایل بوهو, شکل گیری استایل بوهمین

استایل بوهمین زنانه

 

سبک بوهو یا بوهمین را بهتر بشناسید

به طور کلی هر نوع لباسی که به سبک کولی وار، سنتی و محلی باشد نوعی استایل بوهمین است. همچنین در این سبک، استفاده از جنس های آنتیک و دست دوم، بسیار رایج است. از رایج ترین و پرکاربردترین رنگ های این استایل می توان به رنگ هاى خاکى، شترى و قهوه اى اشاره کرد که نشانه ای از طبیعت می باشند. البته رنگ های دیگری هم در این استایل بکار می رود که شامل ارغوانی، سبز، خردلی و همچنین نارنجی می باشد.

 

از دیگر وسایلی که در این استایل استفاده می شود می توان به اکسسوری ها، پارچه ها و کیف و کفش های سنتی به سبک شرقی نظیر صنایع دستی ایرانی، هندی، مصری، مراکشی و حتی سرخپوستی اشاره نمود که با این استایل ها بسیار همخوانی دارند.

 

استایل بوهو, شکل گیری استایل بوهمین, استایل بوهمین در خانم ها

استایل بوهمین مردانه

 

استایل بوهمین در دنیای مد امروزی

پرطرفدار شدن و مرسوم شدن این سبک و استایل سبب شده که حتی برندهای معتبر دنیا نیز تصمیم به تولید انواع لباس و پوشاک و تجهیزات به سبک بوهو نمایند. این مزیت سبب شد افرادی که امروزه تمایل به این نوع استایل دارند کارشان اصلا سخت نباشد و بتوانند ست های این استایل را از معتبرترین برندهای پوشاک دنیا تهیه نمایند. 

 

ست کردن لباس به سبک بوهمین

بوهو مناسب ترین استایل برای افرادی است که عاشق سفر و ماجراجویی هستند. از طرفی، این استایل هیچ پیروی از قوانین مد نمی کند و رها و آزاد از قید و بندها است. پس اگر می خواهید چنین استایلی داشته باشید ابتدا باید کمد لباستان با این سبک، هماهنگ باشد.

 

از دیگر نکاتی که برای ست کردن این استایل باید به آن ها توجه کنید عبارتند از:

• سبک پوشیدن این لباس باید به گونه ای باشد که احساسات و طرز فکر فرد را نشان دهد. 

 

• این استایل باید با طبیعت، هارمونی داشته باشد.

 

• در این سبک، باید لباس ها را چند لایه روی هم بپوشید که فلسفه ی اصلی این استایل،  همین است. چرا که این سبک، برگرفته از سبک لباس پوشیدن کولی ها و هیپی ها است. این افراد برای گرم نگه داشتن و همچنین حمل و نقل راحت لباس هایشان، همه ی لباس های خود را روی هم می پوشیدند.

 

• لباس های اورسایز بپوشید. همان طور که اشاره نمودیم یکی از ویژگی استایل بوهو، گشاد و آزاد بودن لباس ها است. مثلا دامن های گشاد و بلند به همراه تاپ ها و تونیک های خنک و سبک، برای خانم ها یک استایل بوهو می سازد. به طور کلی در زمان انتخاب لباس به سبک بوهو، اصلا نباید لباس های جذب تن و تنگ انتخاب کنید. 

 

• از پارچه های با الیاف طبیعی استفاده کنید. 

 

• از جمله اکسسوری هایی که در این استایل بکار می روند جواهرات چند تکه، دستبندهای سنتی با سنگ های طبیعی و با بندهای چرمی می باشند.

 

انواع استایل بوهمین, استایل بوهمین, سبک بوهمین

استایل بوهمین در فشن

 

انواع تیپ با استایل بوهمین, انواع استایل بوهمین, استایل بوهمین

تیپ اسپرت با استایل بوهمین

 

تیپ های مختلف با استایل بوهمین, استایل بوهو, شکل گیری استایل بوهمین

عکس استایل بوهمین زنانه

 

نواع استایل بوهمین, استایل بوهمین, سبک بوهمین

 استایل بوهو

 

استایل بوهو, شکل گیری استایل بوهمین, استایل بوهمین در خانم ها

استایل بوهمین زنانه

 

انواع تیپ با استایل بوهمین, انواع استایل بوهمین, استایل بوهمین

سبک لباس بوهمین 

 

انواع استایل بوهمین, استایل بوهمین, سبک بوهمین

چند نمونه استایل بوهمین

 

ست کردن لباس به سبک بوهمین, استایل بوهمین در فشن, انواع تیپ با استایل بوهمین

تیپ بوهمین مردانه

 

تیپ های مختلف با استایل بوهمین, استایل بوهو, شکل گیری استایل بوهمین

استایل بوهمین مردانه

 

گردآوری :بخش دنیای مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------