با این رنگ تابستانی، خاص می شوید!هیچ کس نمی‌تواند منکر نقش رنگ ها در برانگیختن احساسات، ایجاد حس خوشایند آرامش و... شود، به همین دلیل توصیه می‌شود در مراسم و برنامه های مختلف به رنگ لباس خودتان دقت کنید و با توجه به روانشناسی رنگ ها و تاثیرگذاری شان دست به انتخاب رنگ مناسب بزنید.

 

زرد از آن دست رنگ‌هایی است که آدم ها با احتیاط به آن نزدیک می‌شوند و عموما جسارت استفاده همیشگی و روزانه از این رنگ را ندارند اما اگر اطلاعات درستی درباره نحوه ست کردن رنگ زرد با دیگر رنگ ها داشته باشید، می‌توانید از این رنگ و معنا و مفهومی که با خود دارد برای خاص بودن استفاده کنید.

رنگی چشمگیر
اگر شما مجموعه‌ای از لباس‌ها یا وسایل رنگی در رنگ‌های مختلف را کنار هم بچینید، اولین چیزی که به چشم هر بیننده‌ای می‌آید، لباس یا وسیله زرد رنگ است چون رنگ زرد این ویژگی را دارد که در کنار سایر رنگ‌ها بیشتر دیده می‌شود.

 

رنگ زرد به سرعت و در اولین نگاه جلب توجه می‌کند. اگر در مهمانی یا مراسمی قصد دیده شدن دارید، بهترین گزینه این است که با لباسی زرد رنگ در مراسم حاضر شوید. رنگ زرد تضمینی بر دیده شدن شماست.

 

اگر به دنبال تاثیرگذاری آنی و سریع هستید، رنگ زرد را بیشتر و بیشتر استفاده کنید اما یک نکته مهم در مورد رنگ زرد وجود دارد.؛

این رنگ همان‌قدر که باعث جلب‌توجه و نظر دیگران می‌شود، در صورت تکرار حساب نشده، باعث ایجاد خشم می‌شود چون این توانایی را دارد که اعصاب را تحریک کند. حتما این حرف را شنیده‌اید که رنگ زرد نشانه نفرت است؛ در بسیاری جاها از رنگ زرد به عنوان رنگ مقابل قرمز و نشانه نفرت و عشق شکست خورده، نام برده شده؛ می‌توان گفت این اعتقاد به دلیل توانایی رنگ زرد در ایجاد خشم است ولی چنین احساسی فقط با تکرار بی رویه رنگ زرد شکل می‌گیرد. استفاده درست و متناسب از رنگ زرد، نشانه هوش و ذکاوت استفاده کننده هم هست.

رنگ مد تابستان, آشنایی با رنگ های تابستان


پیشنهاد لباس
اگر تا امروز لباس زردی در کمد خود نداشتید و به هر دلیلی این رنگ خاص در انتخاب‌های شما جایی نداشته، می‌توانید با وسایل جانبی شروع کنید. یک یا چند تکه کامل کننده لباس که جذابیت و گیرایی رنگ زرد را در ست لباس شما ایجاد می‌کنند اما به اندازه پوشیدن یک پیراهن زرد، چشمگیر نیستند. می‌توانید یک یا چند تا از این وسایل را با هم استفاده کنید.

روزهای تابستانی زمان خوبی برای پوشیدن رنگ زرد است و هوشمندی شما برای انتخاب رنگ‌های فصلی را نشان می‌دهد. رنگ زرد این امکان را دارد که در کنار اغلب رنگ‌ها قرار بگیرد و زیبایی خاصی داشته باشید. پیراهن سفید، قرمز، آبی، قهوه‌ای و حتی گلدار خود را می‌توانید با کیف، کفش، شال و... زرد ست کنید.

1. چنین عینکی در تابستان، انتخاب شیک‌پوشان و خاص‌پوشان است.

رنگ مد تابستان, آشنایی با رنگ های تابستان


2. با انتخابی این گوشواره به هیچ زیور دیگری مثل گردنبند احتیاج ندارید.

رنگ مد تابستان, آشنایی با رنگ های تابستان


3. یک صندل ساده که با تمام سادگی حال و هوای تابستانی و حس خنکی به ست لباس شما می‌دهد.

رنگ مد تابستان, آشنایی با رنگ های تابستان


4. ساده ترین انتخاب تا رنگ خاص و چشمگیر زرد را به لباس خود اضافه کنید. برای این گزینه سراغ کیف‌های بزرگ نروید چون حجم زیاد این رنگ ممکن است تاثیر برعکسی ایجاد کند.

رنگ مد تابستان, آشنایی با رنگ های تابستان


5. یک انتخاب کلاسیک برای کسانی که این سبک لباس پوشیدن را دوست دارند.

رنگ مد تابستان, آشنایی با رنگ های تابستان


رنگ روزهای شاد
در ساده‌ترین دسته‌بندی، رنگ زرد، رنگ گرم و شادی است که به ایجاد صمیمیت در محیط کمک می‌کند و در گروه رنگ‌های تابستانی جای می‌گیرد. روزهای گرم سال، بهترین زمان برای پوشیدن لباس‌های زرد است چون رنگ شاد و روشنی است که احساس گرما در شما و فضا ایجاد نمی‌کند اما حواس‌تان باشد که رنگ زرد را به دقت و در جای مناسب استفاده کنید مثلا برای صفحه مانیتور کامپیوتر یا موبایل خود از تصویر زرد استفاده نکنید چون رنگ زرد سریع‌تر از دیگر رنگ‌ها چشم را خسته می‌کند. اگر می‌خواهید روز خاصی از هفته لباس زرد بپوشید، حتما یکشنبه را انتخاب کنید چون زرد رنگ روز یکشنبه است و با این هماهنگی روز خوبی برای خود خواهید ساخت.

چرا فست فودها؟
اگر دقت کرده باشید، در رستوران‌های فست‌فود، بیش از همه جا، رنگ زرد را می‌بینید، می‌دانید چرا؟ چون رنگ زرد سوخت‌وساز بدن را بالا می‌برد و باعث ایجاد احساس گرسنگی می‌شود، به همین دلیل بد نیست باشگاه‌های ورزشی هم از این رنگ برای دکوراسیون خود استفاده کنند و شما هم لباس ورزشی به رنگ زرد بخرید. 

 

منبع : مجله زندگی ایده آل / bartarinha.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------