آشنایی با انواع استایلانواع استایل, آشنایی با انواع استایل, معرفی انواع استایل

آشنایی با انواع استایل

 

معرفی انواع استایل

در دنیای مد نحوه ی لباس پوشیدن، سبک های خاصی دارد. این پوشش هر کدام استایل و سبک خاص خود را دارد. برای انتخاب لباس ها و پوشش در استایل های مد باید دقت کرد تا زیباتر به نظر برسید، به عنوان مثال هرگز لباس رسمی را با کفش اسپرت یا کفش مجلسی نمی پوشند زیرا اصلا ظاهر مناسبی ندارد. در ادامه با 14 نوع استایل آشنا می شوید.

انواع استایل ها بسیار هستند که ما در این مطلب شما را با 14 نوع استایل آشنا می شویم.

 

استایل کژوال :

استایل کژوال یکی از استایل های دنیای مد و فشن می باشد. استایل و سبک کژوال به سبکی از لباس پوشیدن گفته می شود که به صورت غیر رسمی است و برای کارهای روزمره مورد استفاده قرار می گیرد. در اصل با پوشیدن استایل کژوال احساس راحتی می کنید. برای انتخاب لباس در استایل کژوال لازم نیست حساسیت زیادی داشته باشید، شما می توانید هر لباسی که در آن راحت باشید را با هم بپوشید. به عنوان مثال، پیراهن گلدار را با شلوار جین و یا حتی با کت های مختلف بپوشید.

 

استایل کژوال یکی از بهترین انتخاب ها برای تمام فصل ها می باشد که مورد استفاده قرار می گیرد. لباس های راحتی که در منزل می پوشید از استایل های کژوال می باشد.

 

درباره ی انواع استایل, آشنایی با انواع استایل دنیای مد, استایل های دنیای مد

استایل کژوال یکی از انواع استایل

 

استایل خیابانی :

استایل خیابانی از قرن 20 وارد دنیای مد شد. این استایل از تیپ هایی که در خیابان می زنیم نشات می گیرد. استایل خیابانی خیلی مورد توجه دوست داران مد قرار گرفته است. این استایل طراحی و قانون خاصی ندارد. و جایی نشات نگرفته است بلکه مردم آن را اجرا می کنند و با توجه به مد و علاقه ی آن ها تغییراتی در آن اجرا می شود.

 

درباره ی انواع استایل ها, آشنایی با 14 نوع استایل مد, درباره ی استایل های دنیای مد

استایل خیابانی یکی از راحت ترین انواع استایل

 

استایل شیک :

همانطور که به زودی متوجه خواهید شد، استایل شیک زنانه انواع مختلفی دارد. با این حال، در شکل مد برهنه خود، سبک شیک حاوی خطوط تمیز، نت های تک رنگ و آغشته به رنگ های خنثی است. این ظاهر که توسط یک اکسسوری برجسته، برجسته شده است، شامل قطعات کلاسیک با پیچ و تاب است که هرگز از مد نمی افتد.

 

فکر می کنم از سبک شیک به عنوان یک نگاه بدون عارضه همراه با تلاش کم و یا بدون تلاش است. استایل شیک نتیجه ی گردش در کمد لباسی است که از قطعاتی تشکیل شده است که به راحتی با هم ترکیب و هماهنگ می شوند و علاقه فردی دارند. این یک صدای ساده با یک علامت تعجب عجیب و غریب است. 

 

برای اینکه این سبک را به معنای واقعی کلمه در نظر بگیرید، می توانید یک تکه غیررسمی را با یک قطعه شیک ترکیب کنید، مانند کفش های کتانی با کت یا یک تی شرت با کفش های لوفر.

 

چیزی که در سبک Elegant Chic متوجه می شوید این است که لباس ها با کیفیت هستند، لباس ها همیشه به خوبی ساخته شده اند و از پارچه های باکیفیت ساخته می شوند. ترکیبی از عناصر کلاسیک، همراه با زنانگی، گاهی اوقات با یک درام وجود دارد. همیشه جلا داده شده است.

 

درباره ی مد و استایل, انواع مد و استایل, انواع استایل های پوششی

در استایل شیک می توانید یک تکه غیررسمی را با یک قطعه شیک ترکیب کنید

 

استایل الگانت :

این استایل مخصوص افراد شیک پوش و سخت پسند است. دخترانی که دوست دارند در میان جمع، جلوه‌ خاصی داشته باشند هم از طرفداران اصلی این سبک لباس پوشیدن هستند. وجود لباس های گران قیمت، زیورآلات و اکسسوری های پرزرق و برق دو گزینه ی‌ مهم در استایل الگانت است.

 

بکار بردن رنگ های طلایی و نقره ای در این استایل، رایج است که با درخشش خود همه‌ نگاه ها را جلب می کنند. شاید فکر کنید که این استایل با داشتن اکسسوری های پرزرق و برق فقط مناسب خانم ها می باشد. اما اینطور نیست این استایل مناسب آقایان هم هست.

 

استایل الگانت، استایلی با ظرافت است. بنابراین برای آقایان از برش های دقیق و پارچه های با کیفیت جایگزین اکسسوری های ظریف و ساده است. در این صورت ظرافت را به پوشش و استایل آقایان ارائه می دهد.

 

استایل های دنیای مد, درباره ی انواع استایل ها, آشنایی با 14 نوع استایل مد

استایل الگانت مخصوص افراد شیک پوش و سخت پسند

 

استایل رسمی :

استایل رسمی برای استفاده در محل کار و مجالس و جلسات و ملاقات های رسمی استفاده می شود. در استایل رسمی، از لباس های ساده و شیک و تمیز و اتو کشیده استفاده می شود. در استایل رسمی از لباس هایی با جنس با کیفیت و خوش دوخت استفاده می شود. در این استایل از رنگ هایی مانند، مشکی، سورمه ای، قهوه ای و آبی و سفید استفاده می شود. در استایل رسمی از کت و شلوار، کت و دامن، مانتو و مقنعه استفاده می شود. اکسسوری مناسب استایل رسمی کیف و کمربند چرم، ساعت  می باشد.

 

معرفی انواع استایل, درباره ی انواع استایل, آشنایی با انواع استایل دنیای مد

در استایل رسمی از کت و شلوار رنگ تیره استفاده می شود

 

ویژگی های سبک کلاسیک :

سیلوئت های تمیز، برش های متناسب، لبه های منظم، رنگ های خنثی، راه راه های ساده یا جزییات کم. اغلب خیاطی و دوخت عالی جزئیاتی است که چشم را جلب می کند. جواهرات جفت شده سادگی. پارچه هوشمند و ساختار یافته کیفیت عالی. و شاید زدن رژ لب قرمز، از چند ویژگی استایل کلاسیک می باشد.

 

برای زنان کلاسیک، ارزش نیز بسیار مهم است، زیرا اقلام برای مدت طولانی نگهداری می شوند. سبک کلاسیک در بهترین حالت خود نوعی لباس پوشیدن سرمایه گذاری است و یک زن کلاسیک از خرج کردن پول برای قطعات باکیفیت کمد لباس خود نمی ترسد زیرا می داند که بارها و بارها از آن ها استفاده کند و سال های زیادی دوام خواهند داشت.

 

سبک کلاسیک فقط به سبک نیست. این زنان اعتماد به نفس آرامی دارند، آنها نیازی به اعلام آشکار ورود خود با روندهای مد پر زرق و برق ندارند. سادگی کم رنگ زاویه آنهاست و توجهی را که شایسته آنهاست به خود جلب می کند و بدون شک به آنها خواهد رسید.

 

آشنایی با انواع استایل, معرفی انواع استایل, درباره ی انواع استایل

سبک کلاسیک یکی از انواع استایل مد می باشد

 

استایل بوهمین :

سبک بوهمین یک سبک مد است که به شدت با مد هیپی مرتبط است، که در آن پارچه‌های طبیعی ، الگوهای یکپارچه سازی با سیستم عامل، رنگ های خنثی و سایه های گرم با سبک دهه ۷۰ و استعدادی برای لوازم جانبی ادغام می شوند.

 

سبک بوهمی بیش از یک روند مد است – این یک فرهنگ واقعی به خودی خود است، فرهنگی که با ایدئولوژی بسیار خاص و تاریخچه پیچیده همراه است. در حالی که از نزدیک با مدهای هیپی دهه 60 و 70 مرتبط است، این روزها، مد بوهمی بخشی از فرهنگ اصلی است. اما واقعیت این است که مد بوهو در واقع به عنوان یک فرهنگ ضد فرهنگ در قرن نوزدهم شروع شد. امروزه، تنوع گسترده لباس ها و اکسسوری های بوهو، این سبک را به پدیده ای واقعی تبدیل کرده است، سبکی که از خطوط مد بی دردسر و آرام پیروی می کند، با لباس های گشاد، اکسسوری های غیررسمی و به طور کلی ترکیب هنری و خلاقانه عناصر استفاده می شود.      

 

مدهایی که به عنوان بوهمی برچسب زده شده اند نشان دهنده ایدئولوژی سبک زندگی است که با آن همراه است: جایگزینی برای شیوه سنتی لباس پوشیدن، همراه با یک سبک زندگی به همان اندازه بدیل، آزادتر و یک موضع اجتماعی در برابر همه چیز، از مادی گرایی گرفته تا محدودیت های جامعه.

 

جنبش بوهمی در دهه 1960 معنای جدیدی پیدا کرد، معنایی که در شرف تغییر تعریف مد بود. زمانی که جنبش هیپی در مقابل سبک زندگی مرسوم ایستاد، سبک های جدید لباس از جمله لباس های قومیتی، گلدوزی، طرح های ترکیبی، حجم دهی، حاشیه دارها و سیلوئت های گشاد شروع به محبوب شدن کردند. هیپی ها همه چیز را از ارزش های جریان اصلی گرفته تا مادی گرایی و از نهادهای مستقر گرفته تا ساختارهای اجتماعی را رد می کردند، که در انتخاب های مد آن ها که در تضاد با سیلوئت های ساده، براق و باکلاس دهه قبل بود، آشکار بود.

 

یک تفاوتی که بین هیپی ها و بوهوها وجود دارد این است که هیپی ها طرفدار مد نیستند و هر چیزی را که با آن احساس راحتی کنند، می پوشند اما بوهمین ها اینطور نیستند.

 

در این استایل استفاده از رنگ ها محدودیتی ندارد اما اکثرا رنگ پایه های آن ها از طیف های کرم و قهوه ای هستند. آن ها را با رنگ های دیگری مانند آبی فیروزه ای، قرمز و ... ترکیب می کنند.

 

در این استایل از دامن های چین دار، جلیقه ها، کت های جین، سربند، کلاه، نیم بوت های چرم و جیر و صندل ها و اکسسوری های جذاب استفاده می کنند. در این استایل خانم ها یا آرایش نمی کنند یا خیلی کم آرایش می کنند.

 

درباره ی استایل های دنیای مد, درباره ی مد و استایل, انواع مد و استایل

استایل بوهمین 

 

استایل پانک :

در استایل بانک اغلب از رنگ های مشکی و قرمز، استفاده می کنند. در این استایل از پارچه های چرم و کشی اسپندکس استفاده می شود. در استایل پانک از لباس هایی که طرح حیوانات وحشی دارند استفاده می شود. در استایل پانک ست کت و شلوار محبوبیت دارد. از زیورآلاتی که دور مچ دست و گردن بسته می شوند. استفاده می شود.  از زنجیرهای بلند در این استایل استفاده می شود.

 

انواع استایل,معرفی انواع استایل,آشنایی با انواع استایل دنیای مد

در استایل پانک از رنگ مشکی و قرمز استفاده می شود

 

استایل مینیمال :

در استایل مینیمال از پارچه های با کیفیت استفاده می شود، زیرا این نوع لباس ها را به راحتی می توان چندین سال نگه داشت و هرگز از مد نمی افتند. در استایل مینیمال از رنگ های خنثی مانند سفید، مشکی، طیف های کرم و طیف های خاکستری استفاده می شود.

 

آشنایی با انواع استایل,درباره ی انواع استایل,استایل های دنیای مد

استایل مینیمال از انواع استایل

 

استایل گوتیک :

واژه ی گوتیک به قوم گوت ها که اقوام اروپایی هستند، نسبت داده می شود. گوتیک یک دوره ی هنری، قبل از شکل گیری دوره ی رنسانس (RENAISSANCE) بود.

 

اگر برای استایل گوتیک، تنها به یک عنصر نیاز داشته باشید، آن عنصر  می تواند رنگ مشکی باشد! همه چیز در این سبک ترکیبی از رنگ سفید و مشکی است، حتی آرایش مو و صورت. پیراهن مشکی، چکمه های مشکی یا سفید و غیره. پارچه هایی که در این استایل استفاده می کنند از جنس چرم، تور و مخمل هست. لباس های جذب، زنجیر، زیورآلات خاص و تیز (پانچ های فلزی و حلقه ها و مهره های براق فلزی در کل جواهراتی از جنس فلز، نقره و یا استخوان حیوانات) و سایر اکسسوری های این سبک عجیب هستند، مانند دستکش های توری و چرم، کلاه، چترهایی از جنس تور و چرم و جوراب های گیپور، به طور کلی طرفداران این سبک، تمایل دارند از نظر دیگران مرموز جلوه کنند.

 

در استایل گوتیک، آرایش صورت، رنگ صورت رنگ پریده و از رنگ های تیره برای لب، چشم و ... استفاده می شود. برای آرایش مو از رنگ های مشکی، قرمز و یا نارنجی استفاده می شود.

 

انواع استایل های پوششی,درباره ی مد و استایل,آشنایی با 14 نوع استایل مد

در استایل گوتیک از رنگ مشکی استفاده می شود

 

استایل راکر :

در استایل راکر، بسیار تنوع است. این استایل ارتباط مستقیمی با فرهنگ و موسیقی دارد. در استایل راکر، اغلب از رنگ های مشکی، جین پاره، چکمه و کت و شلوار چرمی استفاده می شود. کت چرمی در استایل راکر بارزترین نشانه است. در استایل راکر شلوار جین را با کت چرم می پوشند. برای اکسسوری در استایل راکر، از دستبندهای فلزی و چرمی استفاده می شود.

 

انواع مد و استایل,درباره ی استایل های دنیای مد,درباره ی انواع استایل ها

استایل راکر یکی از متنوع ترین انواع استایل می باشد

 

استایل وینتیج :

استایل وینتیج یا همان مد قدیمی است. از نمادهای بارز استایل وینتیج، لباس یقه دار، عینک های طبی گرد، دستمال سر، هدبند و کلاه هستند. طرفداران وینتیج استایل به کیف و کفش چرمی از هر مدل و جنس دیگری بیشتر علاقه دارند، کفش های سبک آکسفورد در دو شکل تخت و پاشنه دار و کفش های تخت با پاپیون ها و دیگر تزئینات از مدل های مورد علاقه آن هاست. جالب است بدانید که جواهرات سبک وینتیج هیچ گاه از مد نمی افتند و با بسیاری از استایل های دیگر هم استفاده می شوند و بعضی از آن ها بارها در دوره های مختلف دوباره ساخته می شوند.

 

انواع استایل, آشنایی با انواع استایل, معرفی انواع استایل

استایل وینتیج همان مد قدیمی است

 

استایل رترو :

اصطلاح "Retro" برای توصیف لباس، کفش و لوازم جانبی با الهام از (کپی) طرح های قدیمی تر اما در 20 سال گذشته ساخته شده است. مد Retro معمولاً مقرون به صرفه تر از لباس های قدیمی یا مدل قدیم است و همچنین کاربردی تر است. لباس های Retro نیازی به کپی دقیق طرح های دوران گذشته ندارند. کافی است به سبک موردی که از آن الهام گرفته است ساخته شود. استایل رترو، راه را برای وینتیج باز می کند.

 

درباره ی انواع استایل, آشنایی با انواع استایل دنیای مد, استایل های دنیای مد

استایل رترو معمولاً مقرون به صرفه تر از لباس های قدیمی یا مدل قدیم است

 

استایل اسپرت و ورزشی :

در استایل اسپرت و ورزشی، از لباس های راحت و لگ ها و اسلش ها، هودی و کتانی راحت استفاده می شود. لباس ها در استایل ورزشی، کشی، نخی و یا نخ پنبه ای هستند. در استایل ورزشی از کفش های اسپرت و کتونی استفاده می شود.

 

آشنایی با انواع استایل, معرفی انواع استایل, درباره ی انواع استایل

برای لباس های اسپرت از جنس پنبه و پنبه نخ استفاده کنید

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------