نکاتى برای شیک پوشی از دید سردبیر مد و فشن اصول شیک پوشی, تکنیک های شیک پوشی

قبل از خرید لباس سایزتان را بدانید

 

تکنیک ها و اصول شیک پوشی

ممکن است شما هم برخی از افراد را دیده باشید که بسیار شیک پوش و مرتب هستند و تمایل دارید بدانید که رازهای شیک پوشی این افراد چیست. با ما همراه شوید تا نکاتی برای شیک پوشی را شرح دهیم.

 وزن و قد خود را بدانید

قبل از اینکه برای خرید اقدام کنید، ابعاد بدنتان را اندازه بگیرید تا با شناخت کافی دست به انتخاب لباس بزنید.

 

 لباس خیلی تنگ یا خیلی گشاد ممنوع

این که می ‌گوییم اندازه ‌تان را بدانید دقیقاً برای همین است. لباس شما نباید بیش از حد به بدنتان بچسبد و در مقابل نباید آنقدر بزرگ باشد که شما در آن گم شوید. که این خود یکی از اصول شیک پوشی می باشد.

 

 کفش راحت انتخاب کنید

بعضی اوقات بهتر است که راحتی را به زیبایی ترجیح دهیم. با اینکه یک کفش پاشنه بلند خیلی زیبا به نظر می ‌رسد، اما نباید آن را برای استفاده روزمره خریداری کنید. در غیر این صورت پول خود را هدر داده اید.

 

 تنها خرید کنید

اگر به تنهایی وارد یک فروشگاه پوشاک شوید، وقت بیشتری برای گشت و گذار و تمرکز بر روی انتخاب‌ هایتان خواهید داشت.

 

 رنگ سال را در نظر داشته باشید

هر سال یک یا دو رنگ به عنوان رنگ منتخب توسط پنتون معرفی می شود. معمولاً لباس ‌های خوبی نیز با این رنگ ‌ها عرضه می ‌گردد. از انتخاب و پوشیدن آنها هراس نداشته باشید و غافل نشوید.

 

 مطابق سن خود لباس بپوشید

زندگی واقعی ما با بازیگران هالیوود متفاوت است. پس معقول تر است که بر حسب سن و سال پوشش خود را انتخاب نمایید. هر چه سن ما بالاتر می ‌رود، عرف جامعه پوشش سنگین تری را از ما طلب می ‌کند. که پوشیدن لباس مطابق سن یکی از اصلی ترین نکات برای شیک پوشی است.

 

 شکم خود را پنهان کنید

با پوشیدن لباس‌ هایی که در ناحیه شکم پف زیادی دارند، خواهید توانست برآمدگی شکمی خود را از دید دیگران مخفی کنید.

 

 کفش را در سه سایز امتحان کنید

سایز کفش ‌ها بسته به طراح و برند و نوع کفش، با یکدیگر تفاوت دارند، پس هنگام خرید علاوه بر سایز معمول خود، نیم سایز بزرگتر و کوچکتر را نیز امتحان کنید. اگر بین این سه شک داشتید، نیم سایز بزرگتر را انتخاب نمایید.

 

 رنگ‌ مناسب خود را بشناسید

بر حسب نوع و رنگ پوست شما، تعدادی رنگ وجود دارند که بیشتر مناسب شما است. به طور مثال، اگر رنگ پوست روشن دارید رنگ های سفید، مشکی یا خاکستری مناسب شماست. در غیر این صورت، طلایی و یا قرمز می تواند صورت شما را بهتر از همیشه نشان دهد.

 

 کمد لباس خود را ساماندهی کنید

بهتر است بدانید چه لباس ‌هایی را باید آویزان کنید و کدام یک را می توانید در کشو بگذارید. برای کیف و کفش مکانی جداگانه تعبیه نمایید.

 

به کمدتان سر و سامان بدهید

 

 پرز را از روی لباس بردارید

اگر حیوان خانگی در منزل نگهداری می ‌کنید یا روی فرش می ‌خوابید، قبل از خروج از خانه پرزهای احتمالی را از روی لباس خود پاک نمایید.

 

 چسب نواری دو طرفه

به سادگی می توان با استفاده از چسب های نواری، گردنبندهای بدل خود را ثابت نگه دارید تا به دیواره ‌های کشو برخورد نداشته باشند.

 

 اتو کردن را فراموش نکنید

یک اتوى با کیفیت بخرید و همیشه قبل از اینکه لباستان را اتو کنید ابتدا تگ لباس را بخوانید و مطابق آن درجه اتو را تنظیم کنید.

 

 خیاط را فراموش نکنید

اگر خیلی لاغر و یا چاق هستید بهتر است به جای خرید بلوز و شلوار دوخته شده و آماده به یک خیاط ماهر مراجعه کنید و لباس سفارشی برای خود تهیه کنید. با این کار می توانید یک لباس دقیقا با سایز خود داشته باشید که سایز لباس خود یکی از تاثیرگذارترین موارد برای شیک پوشی می باشد.

 

 مراقبت از کفش

یک کاربرد جالب بطری ‌های شیشه ‌ای آبمیوه، این است که اگر آنها‌ را درون پوتین‌ های خود قرار دهید، آن ‌ها ایستاده باقی می ‌مانند و چروک نمی ‌شوند.

 

 خط گردن

کلید موفقیت در پوشیدن لباس مناسب، دانستن این نکته است که چه چیزی به شما می آید و یا خیر. خط گردن شما نقشی حیاتی در این موضوع ایفا می کند. این ناحیه جایی است که می ‌تواند صورت شما بهتر از همیشه دیده شود.

 

 کف پا

هنگام خرید کفش باید بدانید که کف پای شما صاف است، یا برآمدگی دارد. به سادگی با قرار دادن پای خیس خود بر روی یک کاغذ، می‌توانید این موضوع را متوجه شوید.

 

 اهدای لباس ‌های قدیمی

از خود بپرسید که آیا این لباس اکنون اندازه من است؟ آیا در آن احساس راحتی می ‌کنم؟ آیا جایی هست که بتوانم آن را بپوشم؟ اگر پاسخ شما منفی بود، با خیال راحت آن لباس را به یک نیازمند ببخشید، تا حس بهتری نیز داشته باشید.

 

 چمدان خود را سبک کنید

هنگام بستن وسایل خود برای یک سفر تفریحی، نیاز نیست بیش از اندازه با خود لباس بردارید. برای یک هفته گردش، سه دست پیراهن و شلوار کافیست. اگر با خود لباس مهمانی می‌ برید، یک دست از پیراهن ‌های خود را حذف نمایید.

 

 گن بپوشید

 پوشیدن گن ‌های لاغری بسیار رایج و معمول هستند. از آن ‌ها برای جمع کردن چربی ‌های اضافه خود و در نتیجه، متناسب شدن لباس ‌هایتان استفاده کنید.

 

از گن ها برای جمع کردن چربی های اضافه بدنتان استفاده کنید

 

 همیشه زیورآلات کارساز نیست

همه ما گردنبند یا دستبندهای زیبا را دوست داریم، اما باید یک خط قرمز برایش در نظر بگیریم. استفاده بیش از حد زیورآلات، تاثیر یکدیگر را از میان مى برد و ظاهری زننده ایجاد می ‌کند.

 

 کیف دستی را فراموش نکنید

اصلی ‌ترین دلیل استفاده از کیف ‌های دستی نه زیبایی و مد، بلکه کاربردی بودن آن است. اقلام ضروری زیادی مانند رژ لب، دستمال مرطوب، شارژر تلفن، آدامس و خیلی چیزهای دیگر را به وسیله کیف ‌های دستی حمل می ‌کنیم.

 

 لباس زیر خوب بپوشید

با اینکه لباس زیر شما دیده نمی ‌شود اما باید بدانید که پوشیدن لباس زیر نامرغوب باعث ایجاد حساسیت پوستی می شود.

 

 کمی خیاطی یاد بگیرید

دانستن چند ترفند و شیوه ساده خیاطی، در حدی که بتوانید نیاز روزمره خود را برآورده سازید، خیلی خیلی به کمک شما خواهد آمد.

 

 جوراب ‌های ساق بلند

به جای پوشیدن لگ ‌های تنگ و اذیت کننده، شما می ‌توانید از جوراب ‌های ساق‌ بلند در زیر دامن یا شلوار استفاده کنید. تا در ساعات طولانی شب کمتر احساس ناراحتی داشته باشید. با زدن پولیش ناخن به لگ ‌های خود، از کش آمدن آن ‌ها جلوگیری کنید.

 

 لباس کار نباید حتماً خیلی گشاد باشد

لزوماً به خاطر اینکه قرار است برای محیط کار خرید کنید، نیاز ندارید که سبک و استایل را فدای راحتی کنید. با برقرار ساختن تعادل میان این دو، می ‌توانید یک ظاهر متشخص اما به روز برای خود ایجاد نمایید.

 

 از لباس زیر خود مراقبت کنید

برای ماندگاری بیشتر زیرپوش های خود، آن ‌ها را با دست و بدون ماده ‌های سفید کننده بشویید تا عمر بیشتری داشته باشند.

 

 اگر احساس خوبی در مورد لباس ‌های خود ندارید، احتمالاً چیزی اشتباه است

زیبایی ظاهری موجب اعتماد به نفس در فرد می ‌گردد. پس اگر در مورد تیپ خود شک و تردید دارید، بهتر است نگاهی دوباره به آن بیاندازید و تغییری به وجود بیاورید.

 

 یک کیف پول شیک تهیه کنید

همان قدر که زیبایی کیف دستی شما مهم است، مد روز بودن کیف پولی که از آن خارج می ‌کنید نیز اهمیت دارد.

 

 همیشه کمربند ضروری نیست

ما کمربند را برای نگه داشتن شلوار استفاده می ‌کنیم، پس اگر شلوار شما دقیقاً اندازه اندام شماست، دیگر نیازی به بستن کمربند ندارید.

 

اگر شلوار شما اندازه شما است لازم به بستن کمربند نیست

 

 لباس خواب نیز می ‌تواند زیبا باشد

خوابیدن حدود یک سوم عمر ما را می ‌گیرد. پس چرا نباید به اندازه بیرون رفتن برایش اهمیت قایل شویم؟ می ‌توانیم با انتخاب لباس خواب نه چندان بزرگ به همراه نقش ‌های جذاب، در زمان خواب نیز خوش پوش باشیم!

 

 کم می ‌تواند زیاد دیده شود!

یکی از طراح ‌های برجسته عرصه مد، اظهار داشته است که بیش از یک بخش از بدن، نباید در معرض دید دیگران قرار بگیرد. یعنی اگر یک پیراهن دکلته پوشیده اید، دیگر نباید پاهایتان را به نمایش بگذارید. بعضی قسمت ‌ها باید مخفی بمانند تا به وسیله قوه تخیل مشاهده شوند.

 

 کفش هایتان را درخشان سازید

استفاده از واکس ‌های مناسب جهت براق ساختن کفش ‌ها، می ‌تواند کمک بسیاری به جذابیت شما بکند.

 

 استفاده از ساعت مچی محدودیتی ندارد 

هنگام انتخاب این که چه چیزی روی دستتان ببندید، اولین انتخاب ساعت مچی خواهد بود. دلیل آن نیز مشخص است، ساعت مچی کلاسیک و جذاب است اگر یک نوع خوبش را بخرید، برای یک عمر همراه شما خواهد ماند.

 

 لیست تهیه کنید

از وسایل مورد نیاز خود لیست تهیه کنید، تا بتوانید بر حسب اولویت ‌هایتان خرید داشته باشید. به این ترتیب، دارایی خود را هدفمند هزینه خواهید کرد.

 

 چند تیپ آماده در کمد خود داشته باشید

برای وقت ‌هایی که عجله دارید یا نمی ‌دانید چه لباسی مناسب ‌تر است، می ‌توانید از پیراهن و شلواری که قبلاً کنار هم در کمد گذاشته اید، استفاده کنید تا در زمان صرفه جویی گردد.

 

 پوشیدن جین روی جین

کارشناسان عرصه پوشاک این کار را ممنوع نکرده اند، به شرطی که از رنگ ‌های تیره و روشن در پوشاک جین مورد نظر استفاده شده باشد.

 

 لزوم داشتن لباس ‌های ضروری

این که بدانید چه لباس ‌هایی نقش اصلی را در پوشش شما ایفا می ‌کنند، باعث می ‌شود تا هرگز احساس کمبود در کمد لباس خود نداشته باشید. یک دست لباس سفید و سیاه، لباس جین، رژ لب قرمز و هر چیز مهمی که به نظرتان می ‌رسد را همیشه داشته باشید.

 

 از پرو کردن غافل نشوید

هر وقت به خرید می ‌روید، لباس ‌هایی که دوست دارید را امتحان کنید تا بعداً از خریدش پشیمان نشوید. حتی می ‌توانید لباس ‌های مکمل را نیز با خود ببرید، تا تصویر درست تری از ظاهر نهایی خود به دست بیاورید.

 

 با خود صادق باشید

همه ما تجربه این را داشتیم که در اتاق پرو، وانمود می ‌کنیم که دکمه آخر پیراهن به راحتی بسته می ‌شود، اما به واقع در حال ترکیدن می ‌باشد! با خودتان رو راست باشید و لباسی را بخرید، که مناسب سایز واقعی شما است.

 

 مراقب معلوم شدن لباس زیر خود باشید

اگر شلوار سفید مى پوشید، نباید لباس زیرتان سفید یا مشکی باشد. زیرا در این صورت از زیر شلوار مشخص خواهد بود.

 

 از پوشاک چرم، خوب نگهداری کنید

چرم خوب نگهداری خوب نیز احتیاج دارد. با اینکه به طور معمول این کار را نادیده می ‌گیریم، با صرف زمان کمی می ‌توان عمر محصولات چرمی را افزایش داد.

 

مراقب لکه روی لباس باشید

مراقب باشید تا لکه ‌ها لباس ‌هایتان را خراب نکنند. برای پاک کردن لکه از روی لباس مطالب سایت را دنبال کنید.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

Set_e_lebas

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023