چهره‌هایی که زندگی مردم را ویران کردندبرای بسیاری از افراد روبرو شدن با یکی از مشاهیر تجربه هیجان انگیزی است. این روبرویی شانسی است برای گرفتن امضاء، گرفتن یک سلفی، و یا یک گپ کوتاه تا سال های پیاپی در مهمانی های خود درباره اش قپی بیایید. اما برای بعضی از افراد شانس دیدن یکی از ستارگان نتیجه ای جز تلخی و از دست دادن چیزی نداشته و در مواردی با یک عمر پشیمانی همراه بوده است. در حالی که مشاهیر و ستارگان در موارد این چنینی از پنهان شدن در پشت سپر شهرت و محبوبیت خود بهره می برند، افراد معمولی در زیر سایه ی مشاهیر پایمال می شوند. در این لیست افرادی هستند که آرزو می کنند که کاش هیچگاه از صد فرسنگی ستارگان هالیوود هم رد نمی شدند.

 

اشلی گرین

اخبار,اخبار فرهنگی

در سال 2013 زمانی که آپارتمان بازیگر فیلم «گرگ و میش» واقع در قسمت غربی هالیوود دچار حریق شد، تیتر بسیاری از جراید به مرگ مارلو، سگ خانگی اشلی گرین اختصاص داده شد، در حالی که این موضوع یقیناً بسیار غم انگیز است با این حال زاویه ای دیگر از این ماجرا که اثرات این آتش سوزی بر روی همسایه های گرین بود کمتر زیر پوشش خبری قرار گرفت. گزارش شده که آدرین مایورگا، سرایدار ساختمان و تعدادی از مستأجران ساکن در آپارتمان به دلیل خسارات مالی و صدمات جسمانی که بر اثر این آتش سوزی به آنها تحمیل شده بود از گرین شکایت کرده اند. براساس گزارش TMZ این آتش سوزی با شعله یک شمعی که به حال خود رها شده بود شروع شده است.

 

به نظر می رسد مشکلات گرین با همسایه ها به قبل از واقعه آتش سوزی برمی گردد. بر اساس TMZ ساکنان آپارتمان ادعا می کنند که گرین همیشه با راه انداختن مهمانی های پر سر و صدا برایشان ایجاد مزاحمت کرده است. مهم تر از همه ساکنین ساختمان بی توجهی گرین برای دلجویی از خسارت دیدگان حادثه و عدم قبول مسئولیت آتش سوزی را به دل گرفته اند، با همه این احوال صاحب خانه گرین گفته که او می تواند به آپارتمانش بازگردد. به گزارش TMZ در سال 2016 گرین با پرداخت مبلغی که فاش نشد با سرایدار به توافق رسید.

 

رومن پولانسکی

اخبار,اخبار فرهنگی

در سال 1977 رومن پولانسکی کارگردانی که برنده جایزه نیز بوده است، در یک مهمانی در خانه جک نیکلسون به دختر 13 ساله ای به نام سامانتا گیلی شامپاین و متاکوالون (نوعی داروی خواب آور) می خوراند و طبق اتهاماتی که بر وی وارد شده اقدام به اعمال شنیعی می کند که کوچکترین آنها تجاوز به این نوجوان 13 ساله است. پولانسکی قبل از اینکه در دادگاه محاکمه شود به پاریس، سوئیس و پس از آن به لهستان می گریزد و از استردادهای ایالتی اجتناب می کند، در حالی که گیلی که با نام سامانتا گیمر شناخته شده در محل زندگی اش برای سال ها با مشکلاتی که از جمله آنها قرار گرفتن در مرکز توجه است می جنگید.

 

اگرچه بسیاری پولانسکی را احضار کردند تا به کشور برگردد و به پشت میله های زندان برود، گیمر گفت که سال ها زیادی از این اتفاق گذشته و معتقد است کسی که به او تجاوز کرده به اندازه کافی متنبه شده است. "در حقیقت من هیچ احساس بدی به او ندارم، حس همدردی هم ندارم." وی در سال 2008 در روزنامه لس آنجلس تایمز نوشت: "او برای من یک غریبه است."

 

گیمر گفت که بدترین مسئولین در همه موقعیت ها مأموران دادگاه، مردم و رسانه ها بودند که از پرونده وی به سود خود استفاده کردند. در سال 2013 گیمر تصمیم گرفت تا داستانش را پس بگیرد بنابر این کتابی با عنوان «آن دختر: زندگی در زیر سایه رومن پولانسکی» را منتشر کرد. او در چکیده کتاب می نویسد: "دستگیری او به معنایی دستگیری من بود چرا که من آن دختر 13 ساله بودم. از خودتان این سؤال را بپرسید: آیا دوست دارید بدترین اتفاقی که تا به حال در دوران نوجوانی برای شما اتفاق افتاده از تلویزیون پخش شود و بارها و بارها مورد بحث و بررسی قرار گیرد؟ خب، فکر نمی کنم دوست داشته باشید."

 

متیو برودریک

اخبار,اخبار فرهنگی

در سال 1987 اتومبیلی که متیو برودریک در ایرلند رانندگی آن را بر عهده داشت به همراه دو سرنشین دیگر با اتومبیل دیگری برخورد کرد. این حادثه باعث مرگ سرنشینان اتومبیل متیو برودریک شد. آنا گالاگر که در زمان حادثه سی سال داشت و مادرش مارگارت دوروتی که 63 ساله بود جان خود را از دست دادند. طبق گزارش لس آنجلس تایمز برودریک برای صدمات زیادی که دیده بود حدود یک ماه در بیمارستان بستری شد، ولی در نهایت با پای خودش از بیمارستان خارج شد و فقط 175 دلار جریمه پرداخت کرد. اتهام اولیه رانندگی پرخطر به بی دقتی در رانندگی تغییر یافت. در هنگام صادر شدن حکم همسر گالاگر از حکم دادگاه با عنوان "افتضاح عدالت" نام برد.

 

پانزده سال پس از آن تصادف نیویورک پست گزارش داد که برودریک قصد دارد با اعضای خانواده قربانیان حادثه رانندگی که به نظر می رسد برای بخشیدن وی آمادگی لازم را یافته اند ملاقاتی داشته باشد. مارتین به پست گفته است: "او عمداً مادر و خواهر من را نکشته است. در آن برهه زمانی احساسات ما شدید بود. اما پس از آن من او را بخشیده ام و خشمی نسبت به او ندارم. سخنگوی برودریک نیز اضافه کرده: "متیو علاقمند است که با آنها دیدار داشته باشد. از ناراحتی و عصبانیت خبری نیست. اعضای خانواده به دنبال خاتمه دادن به این ماجرا هستند."

 

لَنس آرمسترانگ

اخبار,اخبار فرهنگی

مایک اندرسون سال های پی در پی به عنوان دستیار شخصی آرمسترانگ برای او کار کرده است. اندرسون مکانیک دوچرخه و پادوی او بوده و طبق قراردادی می بایست پس از اتمام رقابت های آرمسترانگ با شراکت این قهرمان دوچرخه سواری فروشگاه دوچرخه سواری را راه اندازی می کرد، اما با اخراج شدن اندرسون توسط آرمسترانگ رویاهای وی به کابوسی در بیداری بدل شد.

 

اندرسون که داستان خود را به مجله اوتساید (Outside Magazine) تعریف می کند می گوید که بعد از اینکه وی از بستن قرارداد عدم افشا امتناع می کند آرمسترانگ نیز از بستن قرارداد راه اندازی فروشگاه دوچرخه فروشی سرباز می زند. قرارداد عدم افشا اندرسون را مجاب خواهد کرد که در صورت ذکر این مطلب که وی تا بحال برای آرمسترانگ کار می کرده، مسئولیت مالی بخش اعظمی از قرارداد را بر عهده داشته باشد.

 

اندرسون ادعا می کند که اسطوره دوچرخه سواری به تعرضات اهانت آمیز خویش ادامه داده و حمله ای رسانه ای را که در عین حال ادعا می شود قانونی ست بر علیه اندسون راه انداخته تا وجهه وی را خراب کند. اوضاع از این شرم آورتر هم می شود. او می گوید که مجبور شده فرار کند و برای شروع دوباره زندگی به نیوزیلند مهاجرت کند. بله درست خواندید. این مرد مجبور شده با خانواده اش به گوشه دیگر دنیا مهاجرت کند تا از بوی گند و تعفن همنشینی با آرمسترانگ رها شود.

 

بیل کازبی

اخبار,اخبار فرهنگی

بیش از 50 زن بیل کازبی را به دادن داروهای خواب آور و داشتن رابطه جنسی نامشروع متهم کرده اند. یکی از مدعیان، آندریا کان استند که در سال 2006 از کازبی غرامت دریافت کرد اولین کسی بود که پس از سرباز زدن مسئولین از متهم کردن کازبی در دادگاه مدنی از وی که به "پدر آمریکا" شهرت دارد شکایت کرد. مسئولین عدم وجود مدارک کافی را علت رد شکایت اعلام کرده بودند. دادخواست در خارج از دادگاه  و به دور از چشم عموم حل و فصل شد. اما با تمام تلاش های انجام شده برای مخفی نگاه داشتن این پرونده، مورد کان استند راه گشای دیگران شد. زنان بیشتری که در دوره های مختلف با داستان های مشابه مورد سوء استفاده قرار گرفته بودند برای گرفتن حق خود اقدام کردند. دادخواست های بیشتر و بیشتری مورد پیگیری قانونی قرار گرفت.

 

کازبی انجام هر گونه اعمال خلاف عفت را رد کرد. به گزارش نیویورک تایمز او گفته: "تمام روابط با رضایت افراد بوده است. او در جواب 7 زنی که در دادگاه فدرال ماساچوست از وی دادخواهی کرده بودند به جرم تهمت ناروا شکایت کرد. او همچنین از کان استند، مادر و وکلای وی دادخواهی کرد و خواستار بازپرداخت غرامتی شد که در سال 2006 پرداخت کرده بود شد. او می گوید که آنها قرارداد را نقض کرده اند علاوه بر این به صورت داوطلبانه با دادستان شهرستان مونتگومری همکاری کرده اند.

 

بریتنی اسپیرز

اخبار,اخبار فرهنگی

e="text-align: justify;">بریتنی اسپیرز در حرفه خود کارهای عجیب و غریب زیادی انجام داده است اما زمانی که دوست دوران دبیرستان خود، جیسون الکساندر، را سوار جت شخصی خود کرده و در حالی که به سوی لاس وگاس پرواز می کردند از وی تقاضای ازدواج کرد هواداران خود را شوکه کرد. الکساندر به ای بی سی نیوز گفت: " چیزی که او به من گفت این بود که بیا با هم ازدواج کنیم و چیزی که من گفتم: حتما، بیا این کارو انجام بدیم." بر اساس گفته ای بی سی نیوز پیوند زناشویی آنها درست پس از 55 ساعت از زمانی که آنها بله گفتند لغو شد. اسپیرز به ای بی سی نیوز گفت: "او(جیسون) هیچ درکی از رفتارهای وی ندارد تا جایی که وی قادر به قبول این ازدواج نیست." الکساندر این حرف هارا چرند خواند.

 

چرند باشد یا نباشد واضح است که در حق الکساندر که ادعا می کرد عاشق اسپیرز است بی انصافی شد. نه تنها تیتر خبری برای عجیب ترین ازدواج ها شد بلکه مجبور شد با اتوبوس وی آی پی به لوئیزیانا برگردد.

 

نیک هوگان

اخبار,اخبار فرهنگی

در سال 2007 پس از اینکه کشتی گیر معروف و پسر هالک هوگان، نیک هوگان (با نام واقعی نیک بوله آ) در شهر فلوریدا و تحت تأثیر استفاده از مواد مخدر تویوتا سوپرای خود را به درختی کوبید جان گرازیانو، کهنه سرباز جنگ عراق که سرنشین اتومبیل وی بود دچار صدمات دائمی در ناحیه مغز شد. بر اساس گزارش تمپا بی تایمز این تصادف سبب شد سطح هوشیاری گرازیانو به پایین ترین حد خود برسد. هوگان 166 روز را در حبس گذراند در حالی که گرازیانو تا پایان عمر نیاز به مراقبت های 24 ساعته خواهد داشت.

 

در سال 2010 نیک و هالک هوگان به یک توافق مالی محرمانه با وکیل گرازیانو رسیدند. کیمبرلی کوهن خاطرنشان کرد که نیک تمام مراقبت های مناسب را تا پایان عمر برای موکل وی فراهم خواهد کرد.

 

او. جی. سیمپسون

اخبار,اخبار فرهنگی

 اگرچه او. جی. سیمپسون در دادگاه جنایی از جرم قتل همسر سابق، نیکول براوون سیمپسون و دوست همسرش رونالد گولدمن تبرئه شد با این حال در دادگاه مدنی به دادخواهی خانواده گولدمن باخت، باختی که وی را 33.5 میلیون دلار به خانواده گلدمن بدهکار کرد. بیست سال پس از محاکمه دادگاه، کیم خواهر گولدمن در گفتگویی که سی ان بی سی داشت اذعان داشت که نتیجه دادگاه مدنی و متهم شناخته شدن سیمپسون برای قتل های انجام شده توسط هیئت منصفه یک پیروزی به حساب می آمد، اما جنگ خانواده برای پس گرفتن بخشی از غرامت بیش از ده سال به طول انجامید. با در نظر گرفتن بهره غرامت مبلغ آن در سال 2014 به 40 میلیون دلار رسید. کیم گفت: "ما کمتر از یک درصد این مبلغ را دریافت کردیم."

 

دادگاه حق امتیاز کتابی را که با عنوان "اگر انجامش داده بودم: اعترافات یک قاتل" به خانواده گولدمن داد، چاپ این کتاب که در مورد قتل های اتفاق افتاده بوده و بدون قید نام نویسنده منتشر شد باعث شد تا خانواده گولدمن موفق شوند تا بخشی از غرامت خود را زنده کنند. به گزارش نیویورک تایمز در سال 2007 در حالی که سیمپسون ادعا کرده بود که در نوشتن کتاب هیچ دخالتی نداشته است یک نسخه از کتاب را خریداری کرد و جلسه¬ی معارفه ای را برگزار نموده و در مورد روایت احتمالی قتل تفاسیری را بیان کرد.

 

بنابر این برای یک جمع بندی کلی باید بگوییم که یک خانواده پسر خود را در یک قتل وحشتناک از دست می دهد و تنها بخش ناچیزی را که عدالت برای آنها تعیین کرده از طریق سود فروش کتابی دریافت می کنند که توسط شخصی نوشته شده که ادعا می کند مرتکب هیچ جرمی نشده ولی تصورات خود را در مورد اینکه اگر مرتکب این قتل ها می شد چه اتفاقی می افتاد در این کتاب به اشتراک گذاشته است. این قضیه غیر قابل انکار است. پرونده این مورد بسته شده است.

 

جنی جونز

اخبار,اخبار فرهنگی

در سال 1995 مردی به نام جانان اشمیتز در شوی تلویزیونی جنی جونز شرکت کرد تا با فردی که به شکل پنهانی او را تحسین می کرده رو در رو ملاقات کند. تحسین کننده اشمیتز مردی به نام اسکات آمدیور است، این موضوع وی را شوکه کرد. چیزی که باعث تعجب دیگران بود این بود که سه روز پس از ضبط برنامه ای که هیچگاه نمایش داده نشد اشمیتز به ضرب گلوله آمدیور را به قتل رساند. بر اساس گزارش سی ان ان اشمیتز که در تماس تلفنی خود با 911 برنامه تلویزیونی جنی جونز را متهم اصلی رفتار خود دانسته به 25 تا 50 سال زندان و قتل درجه دو محکوم شد.

 

بر اساس گزارش سی ان ان خانواده آمدیور بر علیه برنامه جنی جونز اعلام دادخواهی کردند و در سال 1999 مبلغ 25 میلیون دلار غرامت دریافت کردند. در سال 2003 خانواده وی در دادگاه تجدید نظر درخواست تجدید نظر در حکم صادره کردند، بر اساس مجله پیپل تقاضای آنها در سال 2004 رد شد.

 

والنتین شمیركوفسكی

اخبار,اخبار فرهنگی

والنتین شمیركوفسكی رقصنده برنامه رقص با ستارگان در سال 2016 از طرف دختری 16 ساله که به سندرم داون مبتلا بود مورد پیگرد قانونی قرار گرفت. این دختر مدعی شد که این رقصنده حرفه ای با انتشار و معروف کردن عکسی مضحک از وی و به سخره گرفتن وزن او باعث خجالت او و خانواده اش شده است، بر اساس گزارش پیپل این تصویر دختری حدوداً 9 یا 10 ساله را در حال نوشیدن سودا با این پیام تبلیغاتی "انفعال در برابر چاقی فرزندان نوعی کودک آزاری است." نشان می دهد. خانواده این دختر گفته اند که آنها این تصویر قبیح را زمانی کشف کردند که یکی از فرزندانشان در حال تماشای آن در صفحه فیسبوک شمیركوفسكی بود. با اینکه پس از این ماجرا شمیركوفسكی این تصویر را پاک کرد ولی به گفته خانواده دختر او باعث شد که این عکس در همه جا منتشر شود.

 

به گزارش پیپل این دختر و خانواده اش برای "تهمت ناروا، استرس و تجاوز به حریم خصوصی" شکایت کردند. این خانواده خواهان غرامتی برابر با 6 میلیون دلار از شمیركوفسكی و سی بی اس و مبلغ 600 هزار دلار از عکاس واقعی که این تصویر را در سال 2008 و بدون اطلاع خانواده در یک مسابقه بیسبال گرفته است شدند.

 

شمیركوفسكی از طریق پیپل در پاسخ به حجم عظیمی از انتقادات گفت: "تمایلی به تبعیض گذاری و یا تحقیر افراد ندارم فقط فکر می کنم که مردم باید آگاهی بیشتری داشته باشند و مسئولیت بیشتری را در قبال رژیم غذایی فرزندان خود برعهده بگیرند." در ژانویه 2016 با پخش شدن خبر شکایت، شمیركوفسكی با یک تصویر دیگر در صفحه فیسبوک خود به این موضوع پاسخ داد. در توضیح این تصویر نوشته شده بود: "به جای اینکه نگران شهرت خود باشید نگران شخصیت خود باشید، شخصیت شما خود واقعی شماست. شهرت شما چیزی است که مردم در مورد شما فکر می کنند." مگر اینکه مردم فکر کنند تو یک دختر چاق هستی که والدین خوبی نداری چرا که یک فرد مشهور به آنها این موضوع را گفته باشد.

 

جاستین بیبر

اخبار,اخبار فرهنگی

زندگی کردن در همسایگی جاستین بیبر چگونه خواهد بود؟ اگر جواب شما " ترسناک و خانه خراب کن" باشد شما صد در صد درست حدس زده اید. حداقل این چیزی است که دو مورد از همسایه های سابق او در دادخواستی که در سال 2015 پر کردند مدعی شده اند. بر اساس گزارش سی ان ان، جفری و سوزان اشوآرتز ادعا کردند که خواننده "نادم" و بادیگارد هایش به طور مکرر باعث آزار و اذیت خانواده آنها شده، با تخم مرغ خانه را به گند کشیده و با جملات ضد یهود آنها را تهدید کرده اند." پس از اینکه جفری ادعا کرد که شاهزاده پاپ، اتومبیل فراری خود را با سرعت بیش از حد مجاز از خیابان به سمت دروازه عمارت آنها در کالاباساس، کالیفرنیا رانده است بیبر در مقابل چشمان جفری وی را متهم کرد که این رفتار به اندازه کارهای دیگرش زننده بود.

 

از شکایتی که خانواده اشوآرتز کرده اند می شود حدس زد که روزهای سختی را با بیبر سپری کرده اند. به گزارش سی ان ان در سال 2014 بیبر نسبت به اتهام خرابکاری در عمارت خانواده اشوآرتز هیچ عکس العملی نشان نداد. وی محکوم به پرداخت غرامتی به مبلغ 80.900 دلار، دور ماندن از این خانواده تا فاصله 100 یاردی و آزادی به شرط حسن رفتار به مدت دو سال شد. پس از انتشار خبر محکومیت خانواده اشوآرتز مورد آزار و اذیت مکرر همراهان و طرفداران بیبر و رسانه های خبری قرار گرفتند.

 

بیبر در سال 2014 عمارت خود را به یکی از افراد مشهور و همیشه حاضر در صحنه رسانه ها یعنی کلویی کارداشیان، فروخت. با توجه به چیزهایی که در برنامه تلویزیونی «پا به‌ پای خانواده کارداشیان» دیدیم این بدترین چیزی بود که تا به حال برای خانواده اشوآرتز اتفاق افتاده است.

 

مایک تایسون و آزار و اذیت جنسی شرکت کننده مسابقه ملکه زیبایی

اخبار,اخبار فرهنگی

 

اگر چه وی از آن زمان تا به حال تصویر خود را به عنوان یک ورزشکار حرفه ای بازسازی کرده است با این حال در اوایل سال 1990 مایک تایسون به جرم تجاوز به شرکت کننده 18 ساله مسابقه ملکه زیبایی در ایندیاناپلیس محکوم شد. روزنامه نیویورک دیلی نوشت: "تایسون در 19 جولای و در طول رویداد فرهنگی ایندیانا بلک اکسپو در اتاق هتلش به او حمله کرده و او را مورد تجاوز جنسی قرار می دهد." طبق گزارشی تایسون در دفاع از خود می گوید که همه او را به عنوان مردی که به زن ها علاقه شدیدی دارد می شناسند و شاکی باید این موضوع را می دانسته که تایسون قصد دارد با وی رابطه جنسی برقرار کند. ده شاهد عینی شهادت دادند که تایسون در مراسم رقص بدون دلیل با شرکت کنندگان تماس بدنی داشته و نظرات ناخوشایندی می داده است."

 

تایسون پس از سه سال حبس در سال 1995 با دزیره واشینگتون به توافق رسید. بر خلاف تمام مدارک و مستنداتی که خشونت تایسون بر علیه زنان را تأیید می کرد در محاکمه ای که در سال 92 برگزار شد دو نفر از اعضای هیئت منصفه که با دریافت رشوه تطمیع شده بودند اظهار کردند که واشینگتون دروغ می گوید. در گزارش لس آنجلس تایمز چهره واشینگتون در سال 1995 داستان زنی را به تصویر می کشد که احساساتش صدمه دیده، والدین وی در جریان محاکمه تایسون و به دلیل فشارهای فراوان خانه محل سکونت خود را به فروش گذاشتند و از هم جدا شدند.

 

مرگ کوین وارد اتومبیل ران بر اثر تصادف با اتومبیل تونی استوارت

اخبار,اخبار فرهنگی

در ژانویه 2016 تونی استوارت یکی از موفق ترین رانندگان اتومبیل های کار کرده در تاریخ، در سن 44 سالگی کناره گیری و بازنشستگی خود را از نسکار (انجمن کشوری مسابقات خودروهای کارکرده) اعلام کرد. در آگوست 2014 در حین رقابت در کاناندی گوا موتور اسپورت پارک در شهر نیویورک استوارت راننده دیگری به نام کوین وارد را زیر گرفت، این تصادف منجر به مرگ وارد شد این حادثه زمانی اتفاق افتاد که وی پس از انحراف از مسیر اتومبیل خود را از مسیر مسابقه خارج کرده و با پای پیاده در حال طی کردن مسیر مسابقه بود. شاهدان تصادف گفته اند که وارد که تنها بیست سال داشته پس از انحراف از مسیر با حالت عصبانیت به استوارت اشاره می کند. کالبدشکافی جسد وارد مشخص کرد که وی از آسیب های ناشی از شدت ضربه جان خود را از دست داده است.

 

هیچ گونه اعمال قانونی بر روی این اتفاق صورت نگرفت و استوارت هرگونه عمل عمد را در آسیب رساندن به وارد منکر شد، او ادعا کرد که تنها زمانی متوجه حضور وارد شده که کار از کار گذشته بود. به گزارش سایت خبر ورزشی اس بی نیشن خانواده وارد، استوارت را مسئول مرگ فرزندشان دانسته و در دادگاه مدنی از وی شکایت کردند. این پرونده تا سال 2016 پیگیری شد تا اینکه قاضی استوارت را خاطی اعلام کرده و وی را مسئول مستقیم هر گونه تضمین توافق بالقوه بیمه که از طرف خانواده قربانی صادر خواهد شد اعلام کرد.

 

استوارت حتی پیش از مرگ وارد نیز به از دست دادن کنترل اعصاب و بد مزاجی بدنام شده بود. استوارت پس از کناره گیری از نسکار از سال 1999 زمانی که فقط یک تازه کار بود تا به امروز سه دوره قهرمانی اسپرینت کاپ را برده و پیروزی در 49 مسابقه انفرادی داشته است، علاوه بر این 309 مرتبه جزو ده نفر اول مسابقات رانندگی شده است. پس از کناره گیری از نسکار استوارت گفته که اشتیاق او برای مسابقه دادن تمامی ندارد و به مسابقه با ماشین های سرعت بالا ادامه خواهد داد. در این مسابقات از ماشین هایی با موتور قوی تر در مسیرهای کوتاه تر و بیضی شکل استفاده می شود. درست شبیه یکی از مسابقاتی که در آن وارد جان خود را از دست داد.

 

فیل اسپکتور بازیگری به نام لانا کلارکسون را به قتل می رساند

اخبار,اخبار فرهنگی

فیل اسپکتور به عنوان یکی از چهره های تأثیرگذار در تاریخ دنیای سرگرمی در دهه 60 با ابداع فرمول موسیقیایی خود با نام «دیوار صوتی» و همچنین با تولید قطعه های ماندگار در سبک پاپ در گروه هایی نظیر رونتس، کریستالز، رایچس برادرز، بیتلز و همکاری با هنرمندانی نظیر جان لنون و جورج هریسون به شهرت رسید. به گفته متخصصین تأثیر وی بر موسیقی فراتر از این همکاری ها است.

 

پس از سال ها دور ماندن از تجسس های عوام در سال 2003 شهرت او به دلیل قتل بازیگری به نام لانا کلارکسون لکه دار شد. مسئولین مربوطه جسد کلارکسون را در عمارت اسپکتور در آلهامبرا، کالیفرنیا پیدا کردند. جسد او را تکیه داده بر یک صندلی و در محوطه ورودی عمارت به همراه جراحتی مرگبار به ضرب گلوله در سقف دهان وی پیدا کردند. کلارکسون در زمان مرگ 40 ساله بود. پس از محاکمه ای در سال 2009 اسپکتور با بی عدالتی به حداکثر 19 سال زندان محکوم شد. او در سال 2028 و در سن 88 سالگی واجد شرایط آزادی خواهد شد.

 

تروس دو، دادستان این پرونده، اسپکتور را مردی بسیار خطرناک نامید که سابقه بازی رولت روسی را با شش زن داشته است. رولت روسی نام نوعی شرط ‌بندی بر روی زندگی یا مرگ است که طی آن شرکت‌ کنندگان یک گلوله در هفت ‌تیری با ظرفیتی از یک تا پنج گلوله و معمولاً شش ‌گلوله قرار می ‌دهند و بقیه را خالی می‌ گذارند. سپس خشاب چندین‌ بار چرخانده می ‌شود تا نتوان فهمید گلوله کجاست. از قرار معلوم لانا ششمین زن بوده است. در مطلبی که به نمایندگی از خانواده کلارکسون خوانده شد مادر وی گفته: "تمام برنامه هایی که با هم ریخته بودیم نابود شدند، حالا فقط می توانم در گورستان به دیدار او بروم."

 

تصادف وینس نیل تحت تأثیر مواد و مرگ دوستش

اخبار,اخبار فرهنگی

به عنوان یکی از خوانندگان پیشتاز در بین اسطوره های متال گروه موسیقی ماتلی کرو، وینس نیل پس از اجرای گروه در فستیوال موسیقی یو اس در سال 1983 و اجرا برای تور آزی آزبورن مورد توجه جهانی قرار گرفت. بی پروایی و کارهای به دور از عقل نیل زندگی یک نفر را گرفت و تهدیدی برای زندگی دیگران شد. به گزارش لس آنجلس تایمز در دسامبر 1984 نیل مسبب تصادفی بود که به از دست دادن جان دوستش رازل دینگلی، درامر گروه هانوئی راکس انجامید. دو نفر از سرنشینان اتومبیل دیگر نیز دچار جراحات جدی شدند. نیل که به کشتار توسط وسیله نقلیه و تحت تأثیر مواد متهم شده بود تنها بخشی از دوره سی روزه محکومیت خود را که در سال 1985 اعلام شده بود در حبس گذراند. او که همچنین مبلغ 3 میلیون دلار به قربانیان حادثه پرداخت کرده بود، بعدها گفت: "من دوره حبسم را با پول خریدم."

 

زمانی که اتومبیل نیل با یک فولکس‌ واگن برخورد کرد دینگلی بر روی صندلی کنار راننده نشسته بود و نیل که از یک مشروب فروشی بیرون آمده بود در حال رانندگی در ساحل ردونا در کالیفرنیا بود. دنیل اسمیتر راننده¬ی فولکس‌ واگن با بیست سال سن و سرنشین دیگر اتومبیل لیزا هوگن که تنها هجده سال داشت دچار صدمات دائمی در ناحیه سر شدند. به گزارش تایمز بازرسین این پرونده گفته اند تست الکل نیل که تنها دچار صدمات سطحی شده بود عدد 17 را نشان می داد در حالی که حد قانونی عدد 10 است.

 

 پس از مدتی نیل شهرت از دست رفته خود را بازیافت، محبوبیت گروه ماتلی کرو روز به روز بیشتر و بیشتر شد و خواندن در این گروه دلیلی شد که وی علیرغم رانندگی در حین مستی به جامعه بازگردد. با این حال نیل پرونده های بیشمار دیگری در زمینه رانندگی در حین مستی در نزد دادگاه دارد.

 

از دست دادن جان اعضای خانواده بازیگران در زمان فیلمبرداری فیلم «منطقه نیمه روشن»

اخبار,اخبار فرهنگی

جان لندیس کارگردان فیلم هایی همچون «برادران بلوز»، «خانه حیوانات» و «سفر به آمریکا» در سال 1982 با مرگ ویک مورو و دو کودک بازیگر دیگر در حادثه ای که در جریان فیلمبرداری فیلم «منطقه نیمه روشن» اتفاق افتاد به دوران اوج خود پایان داد. پس از یک اشتباه در بخش جلوه های ویژه هلیکوپتری از کنترل خارج شد و با برخورد به افرادی که به حادثه نزدیک بودند سبب له شدن یکی از بازیگران و از دست دادن سر دو بازیگر دیگر شد.

 

در جریان کشتار غیر عمدی که در سال 1987 اتفاق افتاد هیئت منصفه لندیس و دیگر دست اندرکاران فیلمسازی را بی گناه دانست. با این حال بر اساس گزارش لس آنجلس تایمز لندیس پذیرفته که با به کار گرفتن مایکا دین لی 7 ساله و رنه چِن 6 ساله قانون کار افراد زیر سن قانونی را زیر پا گذاشته است. پس از این حادثه کتابی منتشر شد که در آن  لندیس را متهم به بی دقتی در صحنه کرده و دادستان پرونده را به علت محکوم نکردن لندیس و دیگر عوامل حادثه به زیرپا گذاشتن قانون کار کودکان محکوم کرد.

 

بر اساس گزارش لس آنجلس تایمز مدت زمان کوتاهی پس از محاکمه لندیس غرامتی بالغ بر 2 میلیون دلار به خانواده های هر یک از کودکان برای حل و فصل پرونده پرداخت شد. فرزندان مورو که یکی از آنها جنیفر جیسن لی نام دارد و در حرفه بازیگری فعالیت می کند پس از حادثه با لندیس به توافق رسید. مورو برای بازی در سریال تلویزیونی «مبارزه!» و ایفای نقش در فیلم هایی نظیر «مدرسه اوباش و اراذل» شناخته شده است.

 

همکلاسی نوجوان لورا بوش در حادثه رانندگی کشته شد

اخبار,اخبار فرهنگی

در سال 1963 و در سن هفده سالگی او لورا ولش نام داشت. در این سال لورا و دوستش در حین رانندگی یکی از تابلوهای ایست در نزدیکی میدلند، تگزاس را نادیده گرفتند و با اتومبیل همکلاسی خود، مایکل داگلاس برخورد کردند. داگلاس از داخل اتومبیل به بیرون پرتاب شده و به دلیل شکستگی گردن در نزدیک ترین بیمارستان به محل حادثه جان خود را از دست داد. ولش و دوستش، جودی دایکس، با صدمات سطحی از حادثه جان سالم بدر بردند.

 

خانم بوش درباره این تصادف چیزی نگفت تا اینکه در سال 2010 کتاب خاطراتی با عنوان « Spoken From The Heart» را منتشر کرد. نوشته های وی حاکی از ندامت و پشیمانی او از مرگ داگلاس است اگرچه او حتی پس از گذر سال ها همچنان مسئولیت کامل این اتفاق را به گردن نمی گیرد. به گزارش نیویورک تایمز در کتاب خانم بوش اشاره شده است که: "خانم بوش صحت این موضوع را می پذیرد که در زمان عبور از تابلو ایست در حال گپ زدن با دوستش بوده است.

 

با این حال وی فاکتورهای دیگری همچون تاریکی جاده، تقاطعی که به شکل غیر معمول خطرناک بوده، اندازه کوچک تابلو ایست و همچنین اتومبیل قربانی را می شمارد که از کنترل وی خارج بوده است." وی در سال 1977 همسر جرج دابلیو بوش شد و با انتخاب همسرش به عنوان رئیس جمهور آمریکا در سال 2000 بانوی اول کشورش شد.

 

برندی نروود خود را در تصادف مرگبار مقصر می داند

اخبار,اخبار فرهنگی

در سال 2006 خواننده معروف برندی نروود عامل تصادفی بود که در آزادراه 405 در لس آنجلس اتفاق افتاد و باعث برخورد چندین اتومبیل به یکدیگر شد، در این حادثه مادر دو کودک جان خود را از دست داد. در آن زمان TMZ در گزارشی نوشت که نروود در صحنه تصادف خود را مقصر حادثه دانسته، در این گزارش آمده: "او پریشان بود، درباره حادثه صحبت می کرد و خود را مقصر تمام اتفاقات می دانست، او به صحبت خود ادامه داد و پیوسته از حادثه برخورد اتومبیلش با آن خانم صحبت می کرد."

 

در حالیکه گشت بزرگراه کالیفرنیا توصیه کرد که دادستان پرونده بر اساس چگونگی رانندگی نروود او را محکوم کند با این حال به گزارش ای نیوز این توصیه عملی نشد. وی با شاکیان پرونده تصادف به توافق رسید. خانواده عواطف ابودیهاج، مادر دو پسر به نام های مروان و کریم محمد یکی از شاکیان این پرونده بودند. مروان و کریم محمد که در زمان وقوع تصادف 15 و 11 بودند سلامت جسمی خود را به طور کامل به دست آوردند.

 

دو مرد در دعوایی که ری لوئیس نیز حضور داشت کشته شدند

اخبار,اخبار فرهنگی

ری لوئیس ستاره اسبق NFL تنها فردی است که در مرگ دو مرد در ژانویه سال 2000 در جریان دعوایی در کلوپ شبانه آتلانتا محکوم شناخته شده است. وی که در اصل به دو فقره قتل متهم شده بود به دلیل بی عدالتی در حکم دادگاه درخواست تجدید نظر کرد. وی نسبت به نقش خود در مرگ ریچارد لولار و جیسینس بیکر با ضربات چاقو معترض بود. طبق گزارش بالتیمور سان، وی با دادن شهادت بر علیه دو نفر از دوستانش که در این دعوا دست داشتند موفق شد برای یک سال آزادی مشروط بگیرد.  NFL وی را به پرداخت 250.000 دلار جریمه کرد ولی او از هیچ یک از بازی های تیم فوتبال بالتیمور ریونز محروم نشد. دوستان او جوزف سوئیتینگ و رینالد اوکلی که کار خود را دفاع از خود می دانستند بی گناه شناخته شدند.

 

لوئیس اظهار داشت که فقط تلاش کرده که به دعوا خاتمه دهد، اگرچه پذیرفت که به پلیس دورغ گفته و پس از فرار از صحنه جرم اظهارات دروغین را درباره این حادثه بیان کرده است. به گزارش یو اس ای تودی یکی از شاهدان حادثه در روز محاکمه شهادت داده که لوئیس به مسافرین لیمیوزین گفته که "دهنتون را ببندید".

 

لوئیس در سال 2004 با پرداخت غرامتی به مبلغ 1 میلیون دلار با دادگاه مدنی به توافق رسید اگرچه بعدها اعلام کرده که این توافق دلیل بر پذیرفتن این جرم نبوده و تنها برای بیان همدردی بوده است. پس از این حادثه وی محبوبیت خود را دوباره به دست آورد و توانست تا سال 2013 و زمان بازنشستگی در صنف خود بماند. عمه ریچارد لولار، سیندی لولار اونز، در سال 2013 به یو اس ای تودی گفت: "بازنشستگی به تعویق افتاده لوئیس باعث شد که در روز پنجشنبه به آرامگاه برادرزاده ام سر بزنم چرا که اینجا جایی ست که او (ریچارد) بازنشسته شد."

 

آرون هرناندز میهن پرست به قتل اودین لوید محکوم شد

اخبار,اخبار فرهنگی

به گفته دادستان پرونده اودین لوید به این دلیل به قتل رسید که بیشتر از آنچه باید در مورد دیگر قتل های آرون هرناندز می دانست و به همین دلیل بود که هیئت منصفه ستاره اسبق NFL را برای سازماندهی قتل لوید محکوم به حبس ابد بدون آزادی مشروط کرد. هرناندز گفت که از مرگ اودین هیچ لذتی نبرده است با این حال می شد لبخند وی را به مادر قربانی در طول محاکمه دید.

 

هرناندز ستاره رو به پیشرفت و در عین حال میهن پرستی بود که در 38 بازی حرفه ای خود در بین سال های 2010 و 2012 توانست 18 بار تاچ داون را به دست بیاورد. در ژوئن 2013 پلیس پس از یافتن جسد لوید در یک مایلی خانه هرناندز برای پاسخگویی به یک سری سوالات به منزل وی در ماساچوست رفت. لوید دوست خواهر نامزد هرناندز بود و به گفته دادستان از تمامی جرائمی که هرناندز مرتکب شده بود اطلاع داشت. از جمله این جرائم قتل دانیل د آبرو و سفیرو فرتادو در سال 2012 است. وی در آوریل 2017 به جرم این دو قتل گناهکار شناخته شد، وی مدت کوتاهی پس از اعلام حکم در زندان خود را به دار آویخت و خودکشی کرد.

 

خانواده لوید وی را فردی خوش رو توصیف کردند، کسی که هیچ گاه به دیگران حتی بی احترامی نکرده بود. وی که 27 سال سن داشت به شغل طراحی فضای سبز اشتغال داشت، علاوه بر این به عنوان بازیکن نیمه حرفه ای در تیم بوستون بندیت بازی می کرد.

 

افشای بیماری اچ آی وی چارلی شین

اخبار,اخبار فرهنگی

می توان به آسانی  از صدماتی که او در طول سالیان به خود زده گذشت اما در مورد اشخاصی که این بازیگر به دلیل بی دقتی در معرض خطر قرار داده چه می توان گفت؟ شین در نوامبر 2015 کار قابل توجهی انجام داد و در برنامه تودی شو محصول شبکه تلویزیونی ان بی سی ابتلای خود به بیماری ایدز را فاش کرد. او اظهار کرد که به مدت 4 سال است که بیماری وی تشخیص داده شده است و تا به حال بیش از 10 میلیون دلار به تعداد زیادی از باجگیران باج داده تا بیماریش را از مردم پنهان کند.

 

او همچنین این واقعیت را از افرادی که با آنها رابطه جنسی داشته مخفی نگاه داشته است، در حالی که وی اقدامات احتیاطی را رعایت می کرده با این حال قرار دادن شرایطش در هاله ای از ابهام برای افرادی که با او رابطه جنسی داشته اند خطرناک بوده و همچنین در خور شخصیت این بازیگر نبوده است.

 

به گزارش رادار آنلاین یک زن ادعا کرده با 20 کارگر جنسی در ارتباط است که به دلیل وضعیت سلامتی شین نسبت به وضعیت سلامتی خود مشکوک هستند." این زن بدون ذکر نام خود به رادار آنلاین گفت: "او به من چیزی نگفت، او با این کار مرا در یک مسئولیت قانونی و جدی قرار داد." این زن ناشناس به رادار آنلاین گفته که شین در مورد در میان گذاشتن بیماری اش با شرکای جنسی اش دروغ می گوید." او می توانست به طور خصوصی با شریک جنسی اش تماس بگیرد و وی را از ابتلایش به  بیماری ایدز آگاه کند. او می توانست در ابتدا به من بگوید تا من شانس این را داشته باشم که با آگاهی کامل تصمیم بگیرم." 

 

رسوایی جنسی کوین اسپیسی

اخبار,اخبار فرهنگی

"کوین اسپیسی" بازیگر سرشناس هالیوود که در سال های گذشته به واسطه بازی در سریال پرطرفدار" هاوس آو کاردز" – در ایران فصل های ابتدایی این سریال با نام خانه پوشالی پخش شده است – از سوی چند هنرمند متهم به آزار جنسی شده است. یکی از آن ها" آنتونی رپ" هنرمند 45 ساله آمریکایی بود که در مصاحبه ای اسپیسی را متهم کرد که 31 سال پیش و هنگامی که او تنها 14 سال داشته قصد تجاوز جنسی به او را داشته است.

 

به گفته آنتونی رپ او 31 سال پیش و هنگامی که تنها 14 سال داشته برای یک مهمانی به آپارتمان اسپیسی در منهتن نیویورک رفته و در آنجا وقتی همه مهمان ها نیمه شب خانه را ترک کرده اند، اسپیسی او را قلمدوش به روی تخت برده و قصد تجاوز به او را داشته است. اسپیسی در آن موقع 26 سال داشته است. این ماجرا به سرعت موجی علیه اسپیسی ایجاد کرد و او مجبور شد در صفحه توییتر خود در دو پاراگراف از خود دفاع کند.

 

اسپیسی در توییتر نوشت: ماجرا را به یاد نمی آورد اما اگر چنین اتفاقی روی داده او عمیقا اظهار تاسف می کند. او در پاراگراف دیگر بیانیه توییتری اش اعتراف کرده که در طول عمر خود با زنان و مردان مختلفی روابط عاطفی داشته است و هم اینک نیز خود را یک مرد همجنسگرا می داند. اعتراف کوین اسپیسی به همجنسگرا بودن در حالی است که تا کنون درباره زندگی خصوصی اسپیسی، گمانه زنی های زیادی می شده است.برخی کاربران فضای مجازی و رسانه ها و هنرمندان با تقبیح نحوه واکنش اسپیسی اعتراف به همجنسگرا بودن از سوی او را مورد انتقاد قرار داده و این اقدام را نوعی تلاش برای ایجاد سپر دفاعی دانسته اند.

 

از سوی دیگر کمپانی نتفلیکس سازنده سریال پرطرفدار "هاوس آو کاردز" نیز اعلام کرده که سال آینده و همزمان با پایان یافتن ساخت فصل ششم از این مجموعه ، ساخت این سریال را خاتمه می دهد ولی از این تصمیم تجدید نظر کرد و فصل جدید را با بازیگر جایگزین ادامه داد.

 

سولماز محمودی/ برترین ها

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------