معرفی نامزدهای نهایی جایزه ملی کتاب آمریکااخبار,اخبار هنری,معرفی نامزدهای نهایی جایزه ملی کتاب آمریکا
نامزدهای نهایی جایزه ملی کتاب آمریکا در پنج بخش‌ داستان، ادبیات جوان، شعر، ترجمه و آثار غیرداستانی معرفی شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از نیویورک‌تایمز، لیدیا میلت با انجیل کودکان، رومان الم با دنیا را پشت سر بگذار، دیشا فیلیا برای زندگی مخفی زنان کلیسا، چارلز یو با اندرونِ محله چینی‌ها و داگلاس استوارت با شاگی بین به فهرست نامزدهای نهایی جایزه ملی کتاب آمریکا در بخش ادبیات داستانی راه یافتند.

 

در بخش آثار غیرداستانی نیز مردگان برمی‌خیزند نوشته لس پین و تامارا پین، زندگینامه من از کارسون مک کالرز اثر جن شَپلند، آمریکایی‌های بدون مدرک از کارلا کورنو حویلویچنسیو، جمهوری بی‌ارزش از کلودیو سونت و طرز ساخت یک برده و دیگر مقالات اثر جرالد واکر در بخش بهترین آثار غیرداستانی نامزد شدند.

 

در بخش شعر نیز پنج اثر به فهرست نامزدهای نهایی راه یافتند که از آن جمله می‌توان به شعر عاشقانه پسااستعماری از ناتالی دیاز و مستعمره دی‌ام‌زی نوشته دان می چویی اشاره کرد. همچنین در بخش ادبیات جوان پنج اثر از جمله ما آزاد نیستیم از تریسی چی و راه برگشت از گاوریل سویت نامزد شدند و در بخش آثار ترجمه شده نیز پنج اثر از جمله بند خانوادگی اثر یوناس حسن خمیری نویسنده سوئدی و برگردان آلیس منزیس و جزئیات کوچک اثر آدانیا شیبلی نویسنده فلسطینی و برگردان الیزابت ژاکت به فهرست نامزدهای نهایی جایزه ملی کتاب آمریکا راه یافتند.

 

برنده هر بخش روز ۱۸ نوامبر (۲۸ آبان ۹۹) در یک مراسم مجازی اعلام می‌شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------