نظر جالب سلما هایک درباره بازیگری لیدی گاگاسلما هایک و لیدی گاگا،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی
ستاره مکزیکی هالیوود درباره نقش‌هایی که به خاطر ملیتش از دست داده صحبت کرد و به تعریف و تمجید از لیدی گاگا پرداخت.

به گزارش ایران آرت، سلما هایک در مصاحبه با ورایتی فاش کرده است که دو کارگردان به آگاهی او رسانده‌اند که به دلیل مکزیکی بودنش و علی‌رغم صلاحیتش، امکان بازی در نقش اول دو پروژه را ندارد. بازیگر نامزد اسکار "فریدا" (Frida) می‌گوید"به یاد می‌آورم که دو نقش مهم کمدی بودند که من برایشان تست داده بودم. کارگردان‌ها سپس به من گفتند که بهترین تست را داده‌ام و بهتر از بازیگری بوده‌ام که آن‌ها به جای من انتخاب کرده‌اند و از این کار پشمانند. اما در آن زمان، می‌دانستند که استودیوها بازیگری مکزیکی را برای نقش اول انتخاب نمی‌کنند."

 

هایک نام این کمدی‌ها را فاش نمی‌کند اما اضافه می‌کند"به دلیل اینکه به سراغ من آمده بودند و بسیار شهامت به خرج دادند از آن‌ها راضی بودم. و فکر کردم که چیزی را تغییر داده. چیزی درون آن‌ها را تغییر داده. باعث شد فکر کنم که شاید نسل بعدی یا بازیگر زن بعدی بخت بالاتری خواهد داشت."

 

هایک در مورد دوران بازیگری خود می‌گوید"هیچ‌کس واقعاً ارزش‌های مرا ندید. اگر یک زن باشید و در فیلمی بازی کنید که بسیار موفق است و به شما بگویند که شخصیت مورد علاقه آن‌ها هستید، باز هم اعتبار موفقیت در گیشه را به بازیگر مرد می‌دهند. برای آن‌ها مهم نیست که چه کسانی را به سالن‌های نمایش می‌کشانید. من در آن زمان در کشور خودم یک ستاره بزرگ شده بودم. مخاطبین لاتین تبار را به سینما می‌کشاندم. بعضی از استودیوها این را می‌دانستند. اما در آن زمان نمی‌خواستند ارزش بازار مخاطبین لاتین تبار را بپذیرند."

 

هایک که با "دسپرادو" (Desperado) به شهرت رسید، سال گذشته در مصاحبه با "ال" مراحل انتخاب بازیگران "دسپرادو" را مرور کرده بود. هایک می‌گوید"به یاد می‌آورم که "کامرون دیاز" در آن زمان می‌درخشید و به این دلیل که نامش دیاز بود آن‌ها می‌گفتند که می‌تواند نقش یک مکزیکی را بازی کند. نام او در فهرست وجود داشت، در حالی که من باید تست بازیگری می‌دادم… دقت کنید چه می‌گویم، استودیو می‌خواست "کامرون دیاز" نقش یک مکزیکی را بازی کند."

 

هایک به زودی در فیلم‌های "بادیگارد همسر آدمکش" (The Hitman’s Bodyguard’s Wife) و "جاودانان" (Eternals)‌ مارول دیده خواهد شد. او در بخش دیگری از مصاحبه با "ورایتی" از همکاری با "لیدی گاگا" در فیلم "خاندان گوچی" (House of Gucci) به کارگردانی "ریدلی اسکات" نیز می‌گوید"لیدی گاگا به‌شدت بااستعداد و باهوش است. و علاوه بر این، توانایی دیگری دارد که همه بازیگران درخشان ندارند، توانایی حرف زدن با لهجه. البته، شنوایی شگفت‌انگیزی دارد. او فوق‌العاده بداهه‌پرداز است و همه چنین خصوصیتی ندارند. غرق در شخصیت می‌شود. سطح تعهدش – شاید تنها یک یا دو بار دیده‌ام که بازیگری مثل او به شخصیتش متعهد بماند. و در کار گروهی هم عالی است."

 

هایک در بخش دیگری از مصاحبه می‌گوید "کلوئی ژائو" کارگردان "جاودانان" در یکی از لحظات دشوار فیلمبرداری به یاری او آمده است"فکر می‌کنم که او متوجه شد به ستوه آمده‌ام، برای همین درخواست کرد که لحظه‌ای با او بگذرانم. او کنار من نشست و سرم را روی پایش گذاشت و هدفونش را روی گوشم گذاشت. نوعی موسیقی آرام‌بخش بود. همان‌جا به آرامی نشستیم در حالی که در محیط پیرامون ما بی‌قراری حکمفرما بود. پنج دقیقه‌ای بود که واقعاً به آن احتیاج داشتم. فکر کردم این کاری است که شخصیت "ایجک" [در فیلم "جاودانان"] با نیروهای التیام‌بخش خود می‌کند اگر ببیند یکی از "جاودانان" به دردسر افتاده."

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------