50نمایش در بهار98اخبار,اخبار فرهنگی وهنری,نمایش ملاقات

تعطیلات نوروزی تمام شد و سالن‌های نمایشی در فصل بهار میزبان نمایش‌های جدید می‌شوند، سالن‌های دولتی و خصوصی تئاتری با آغاز بهار با بیش از 50نمایش جدید، اجراهای خود را آغاز می‌کنند؛ اجراهایی که تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

 

ملاقات همچنان پرطرفدار

این روزها مجموعه تئاترشهر که در روزهای تعطیلات نیز باز بود، اجرای چند نمایش جدید را دارد. «ملاقات» پارسا پیروزفر همچنان روی صحنه است. این نمایش 2ساعته هر شب ساعت 19:30اجرا می‌شود. از امشب نیز نمایش «سیمین و فرزان» فهیمه عابدینی ساعت 20اولین اجرای خود را در تالار قشقایی دارد و از 20فروردین اجرای «بی‌صدایی» به کارگردانی آزاده شاهمیری آغاز می‌شود. این نمایش یک ساعته هر شب ساعت 20روی صحنه است.

 

فعالیت تئاتر مولوی با 2نمایش

مرکز تئاتر مولوی هم با نمایش «زایش» کار خود را از 15فروردین آغاز کرده. امیرمهدی غرشی کارگردانی نمایش را برعهده دارد و هر روز ساعت 19روی صحنه می‌برد. سالن اصلی مولوی هم میزبان «لک‌لک‌های حقیقی» می‌شود؛ نمایشی که تا دوم اردیبهشت ساعت 20روی صحنه است.

 

هفت دقیقه با آرش عباسی

جواد محمدپور هم از امروز( 18فروردین) نمایش «پروانه و یوغ» محمد چرمشیر را به تالار حافظ می‌برد. این نمایش ساعت 21:15روی صحنه است. آرش عباسی هم «هفت دقیقه» استفانو ماسینی را از هفته چهارم ساعت 19در این تالار روی صحنه خواهد برد.

 

خانه مهرگان؛ پرکار در بهار

از میان تماشاخانه‌های خصوصی هم خانه مهرگان در 2سالن خود 4 اجرا خواهد داشت. محمد حسینی در سالن شماره یک «شبی بیرون از خانه» را ساعت 21اجرا می‌کند و شهرام زرگر در همین سالن نمایش «شهرت» را ساعت 19:30روی صحنه می‌برد. «دوست واقعی من تیرکس» به کارگردانی نیما بیگلریان نیز در این سالن ساعت 18روی صحنه می‌رود. مهدی ارجمند هم با مشاوره میکائیل شهرستانی، نمایش «برای خرید که نباید پول داد» را ساعت 20:45روی صحنه می‌برد؛ اثری از داریوفو که اجرای آن تا 20اردیبهشت ادامه دارد. سالن 2عمارت نوفل‌لوشاتو اجرای نمایش «دد» را به کارگردانی حمید خرم آغاز می‌کند؛ نمایش برگزیده جشنواره تئاتر دانشجویی که ساعت 19:30روی صحنه می‌رود.

 

ایرانشهر با 3اجرا

با نگاهی به بازیگران نمایش‌هایی که روی صحنه‌ می‌آیند، به‌نظر می‌رسد فصل بهار هنرمندان و چهره‌های تئاتری بیشتر از چهره‌های سینمایی روی صحنه‌های نمایش هستند. سالن‌های ایرانشهر نیز از امشب میزبان نمایش‌های جدید می‌شوند. کهبد تاراج نمایش «غلامرضا لبخندی» را در سالن سمندریان، ساعت 19:15روی صحنه می‌برد. سالن ناظرزاده کرمانی هم میزبان «یک ساعت آرامش» سیدجواد روشن است. این نمایش ساعت 19:45روی صحنه می‌رود. هادی عامل نمایش «آلفرد» را از اول بهار در این سالن نمایشی روی صحنه دارد.

شهرزاد هم که قبل از بسته شدن جزو پرکارترین سالن‌های نمایش پایتخت بود، با بازگشایی مجدد اجرای نمایش‌ها را آغاز می‌کند. مرتضی اسماعیل‌کاشی نمایش «صد درصد» را روی صحنه دارد و امیر دژاکام نمایش «مکبث» را در شهرزاد روی صحنه برده است.

 

آغاز فعالیت سپند با نمایش‌های بهاری

تماشاخانه پالیز که حالا نامش به سپند تغییر پیدا کرده  و با یک تیم جدید اداره می‌شود در شب‌های بهاری میزبان 2نمایش است. 

 

مهتاب نصیرپور که همیشه در مقام بازیگر روی صحنه بوده بعد از 30سال نمایش «اثر پرتوهای گاما بر گل‌های همیشه بهار» را کارگردانی می‌کند، این نمایش در سالن یک سپند اجرای خود را آغاز کرده و تا پایان فروردین هر شب ساعت 19:30روی صحنه است. روزبه اختری هم در سالن 2تماشاخانه «سرزمین تهی‌سران» را در روزهای تعطیل نوروز اجرا کرده و این اجرا تا پایان فروردین ادامه دارد. یاشار رازپوش نمایش کمدی «مرده‌خور» را در این سالن ساعت 19:30اجرا می‌کند. «ورود اضطراری» و «به فرمان من» 2نمایشی هستند که در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان اجرا می‌شوند و در تئاتر مستقل تهران هم نمایش «سیزده» مهدی کوشکی از 20فروردین کارش را آغاز می‌کند. در این سالن نمایش «اجازه دارم جیغ بکشم؟!» علی ساسانی‌نژاد اجرای خود را هفته اول فروردین آغاز کرده است.

 

روزنامه همشهری

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------