اعلام برگزیدگان جوایز گاتهام ۲۰۲۳/ عصبانیت رابرت دنیرو از سانسور انتقادش به ترامپگاتهام ۲۰۲۳،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی
«زندگی‌های گذشته» برنده بزرگ جوایز گاتهام ۲۰۲۳ شد و جایزه بهترین فیلم را به خانه برد.

به گزارش برنا، در حالی جوایز گاتهام ۲۰۲۳ در مراسمی که دیشب برگزار شد برندگانش را شناخت که جایزه بهترین فیلم خود را به «زندگی‌های گذشته» سلین سانگ اهدا کرد. در همین حال، چارلز ملتتون برای بازی در نقش مکمل در «می دسامبر» تاد هینز و لیلی گلادستون برای بازی در «کشور ناشناخته» جوایز بازیگری را کسب کردند.

 

امسال فیلم «همه ما غریبه‌ها» ساخته اندرو هیگ، میدان‌دار گاتهامز بود که چهار نامزدی کسب کرد. «زندگی‌های گذشته» سلین سانگ و «هزار و یک» راکول هر یک با سه نامزدی در رده بعدی قرار داشتند. هر ۲ درام در کنار «نمایش»، «گذرها» و «واقعیت» نامزد بهترین فیلم بلند بودند. در بخش بهترین فیلم بین‌المللی هم «همه ما غریبه‌ها»، «آناتومی یک سقوط»، «بیچاره‌ها»، «توتم» و «منطقه مورد علاقه» مدعیان کسب جایزه بودند.

 

اگرچه گاتهام از فیلم‌های مستقل تجلیل می‌کند اما سقف بودجه ۳۵ میلیون دلاری را امسال حذف کرد؛ با این حال بیشتر مدعیان هنوز هم فیلم‌های مستقل یا هنری بودند، هرچه برخی تولیدات بزرگ‌تر مانند «باربی» هم وارد رقابت شدند. گاتهام همچنین دسته‌بندی خود را برای جوایز بازیگری تغییر داده و از سال ۲۰۲۱ دیگر بر اساس جنسیت به بهترین بازیگر جایزه نمی‌دهد.

 

لیست کامل برندگان چنین است:

بهترین فیلم: «زندگی‌های گذشته»

 

بهترین بازیگر: لیلی گلادستون برای «کشور ناشناخته»

 

بهترین بازیگر نقش مکمل: چارلز ملتون برای «می دسامبر»

 

بهترین فیلمنامه: «آناتومی یک سقوط» نوشته ژوستین تریه، آرتور هراری

 

بهترین فیلم بین‌المللی: «آناتومی یک سقوط»

 

بهترین فیلم مستند: «چهار دختر» ساخته کوثر بن‌هنیه

 

بهترین کارگردان: ای.وی راکوِل برای «هزار و یک»

 

بهترین بازی در یک سریال جدید: الی وانگ برای «بیف»

 

سریال تلویزیونی بیش از ۴۰ دقیقه: «یک نور کوچک» ساخته تونی فلان

 

سریال تلویزیونی زیر ۴۰ دقیقه: «بیف» لی سونگ چین

 

علاوه بر جوایز رقابتی، جوایز گاتهام همان طور که پیشتر اعلام کرده بود از چند فیلم نیز تجلیل کرد: «قاتلان ماه کامل» نشان تاریخی گاتهام و ادای احترام به خالق را دریافت کرد، «باربی» با نماد جهانی و ادای احترام به خالق، «فراری» با جایزه نماد نوآوری، «راستین» با جایزه نماد فرهنگی و احترام برای عدالت اجتماعی، «ایر» نماد ویژنری و «مایسترو» با نشان فرهنگی و تجلیل خالق تجلیل شدند.

 

در این مراسم مایکل مان که جایزه خود را از دست آدام درایور بازیگر «فراری» دریافت کرد، آن را به تروی کندی مارتین فیلمنامه‌نویس فقید این فیلم اهدا کرد و گفت: او واقعاً قلب و هسته اصلی نوآوری این فیلم بود.

 

عصبانیت رابرت دنیرو از سانسور انتقادش به دونالد ترامپ در مراسم جوایز گاتهام

روزیاتو نوشت: رابرت دنیرو ۸۰ ساله، در مراسم جوایز فیلم مستقل گاتهام در شهر نیویورک حضور یافته بود تا سخنرانی‌ای را به افتخار فیلم مورد تحسین منتقدان به نام قاتلان ماه گل (Killers Of The Flower Moon) که توسط دوست و همکار دیرینه‌اش مارتین اسکورسیزی کارگردانی شده بود، ایراد کند. اما در حین سخنرانی که پیش از دریافت جایزه ویژه‌ی نماد تاریخی و ادای احترام به خالق گاتهام به نمایندگی از فیلم انجام می‌شد، بازیگر فیلم راننده تاکسی لحظه ای مبهوت شد و مکث کرد و تلاش کرد توضیح دهد چه چیزی او را به هم ریخته است. او در شب دوشنبه بسیار عصبانی بود زیرا ظاهراً بخش هایی از متن سخنرانی رابرت دنیرو که مربوط به دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده بود و از طریق تله پرامپتر ارائه می‌شد، ویرایش شده بود که باعث شد جملاتش را اشتباه بخواند.

 

گاتهام ۲۰۲۳،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

دنیرو که در مراسم جوایز گاتهام با بازیگران فیلم قاتلان ماه گل لئوناردو دی‌کاپریو و لیلی گلداستون همراه بود، اعلام کرد که در ابتدا قصد داشت در صحبت هایش چندین اظهارنظر تند و تیز در مورد رئیس‌جمهور سابق دونالد ترامپ را اضافه کند، اما برگزار کنندگان مراسم و شرکت اپل که تهیه‌کنندگی فیلم قاتلان ماه گل را بر عهده داشت، متن سخنرانی دنیرو را بدون اطلاع وی ویرایش کرده‌اند.

 

دونالد ترامپ از زمان انتخابات ۲۰۱۶ بارها و بارها مورد حمله و توهین رابرت دنیرو قرار گرفته است. او گفت: «من فقط می‌خواهم یک چیزی بگویم. ابتدای سخنرانی من ویرایش شد، حذف شد، و من از آن بی‌خبر بودم و می‌خواهم آن را بخوانم». سپس شروع به خواندن کرد: «دیگر تاریخ، تاریخ نیست. حقیقت دیگر حقیقت نیست. حتی حقایق جای خود را به حقایق جایگزین و توهم های توطئه و زشتی داده‌اند. در فلوریدا، به دانش‌آموزان جوان آموزش داده می‌شود که بردگان مهارت‌هایی آموخته بودند که به نفعشان بود.»

 

او همچنین به یک اظهار نظر نژادپرستانه از یک مصاحبه پلی‌بوی در سال ۱۹۷۱ با جان وین اشاره کرد: «جان وین در مورد بومیان آمریکا گفت: من فکر نمی‌کنم که ما کار اشتباهی انجام دادیم که این کشور بزرگ را از آنها گرفتیم. تعداد زیادی از مردم نیاز به زمین جدید داشتند و سرخپوستان به طور خودخواهانه تلاش می‌کردند آن را برای خودشان نگه دارند.»

 

دنیرو گفت: «دروغ گفتن فقط به یک ابزار دیگر در اختیار شارلاتان‌ها تبدیل شده است. رئیس‌جمهور پیشین بیش از ۳۰ هزار بار در طول چهار سال ریاست جمهوری خود به ما دروغ گفته است و او همچنان با سرعتی مشابه در تلاش فعلی خود برای انتقام‌جویی ادامه می‌دهد. اما با تمام دروغ‌هایش، او نمی‌تواند روح خود را پنهان کند.»

 

دنیرو ادامه داد: «او به ضعیفان حمله می‌کند، هدایای طبیعت را نابود می‌کند و با استفاده از اسامی ای مانند پوکاهونتاس (یک اسم شناخته شده بومیان آمریکا) به عنوان توهین، بی‌احترامی نشان می‌دهد.»

 

در پایان، دنیرو جوایز گاتهام و شرکت اپل تهیه‌کننده فیلم قاتلان ماه گل را مورد حمله قرار داد که ظاهراً بخش‌هایی از اظهارات او را حذف کرده بودند. سپس با توضیح اینکه قرار بود بخشی از سخنرانی‌اش را به تشکر از اپل و جوایز گاتهام اختصاص دهد، گفت: «اما من واقعاً حس آن را ندارم که بخواهم از آنها برای کاری که انجام دادند تشکر کنم.»

 

فیلم قاتلان ماه گل که بر اساس کتاب غیرداستانی با همین نام نوشته دیوید گرن است، جزئیاتی را در مورد اینکه چگونه قبیله اوسیج در اوایل قرن بیستم به یکی از ثروتمندترین مردم جهان تبدیل شدند، شرح می‌دهد. زمین‌های به ظاهر بی‌ارزشی که مجبور به نقل مکان به آن شده بودند، پر از نفت بود.

 

با این حال، اعضای سفیدپوست جامعه شروع به دزدیدن پول قبایل از طریق اعلام ناتوانی آنها و مجبور کردن آنها به سپردن قیمومیتشان به سفیدپوستان کردند. برخی دیگر توسط همسران سفیدپوست خود به خاطر سهمشان از پول نفت، گاهی اوقات از طریق مسمومیت و گاهی اوقات فقط با شلیک گلوله و حتی انفجار کشته شدند. دوره وحشت و تحقیق در مورد آن جنایات در نهایت منجر به تاسیس اف‌بی‌آی امروزی شد.

 

عصبانیت رابرت دنیرو از سانسور انتقادش به دونالد ترامپ در مراسم جوایز گاتهام

تا کنون، این فیلم بازخوردهای بسیار مثبتی داشته است، به ویژه منتقدان بازی دنیرو، دیکاپریو و گلداستون را ستوده‌اند.

 

استایل سلبریتی‌های آمریکایی در یک مراسم اهدای جوایز؛ مارگو رابی، دی کاپریو و بردلی کوپر

عصرایران نوشت: تصاویری از سلبریتی‌های آمریکایی حاضر در مراسم جوایز گاتهام ۲۰۲۳ منتشر شده است.

 

گاتهام ۲۰۲۳،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی
گاتهام ۲۰۲۳،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی
گاتهام ۲۰۲۳،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی
گاتهام ۲۰۲۳،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگیکالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------