سریالی که رکورددار دانلود غیرقانونی شدبازی تاج و تخت , دانلود فیلم

قسمت اول فصل سوم سریال «بازی تاج و تخت» رکورددار دانلود غیرقانونی شد.
طرفداران سریال «بازی تاج و تخت» در سراسر دنیا آنقدر مشتاق دیدن قسمت جدید این سریال بودند که تنها 24 ساعت پس از روی آنتن رفتن قسمت اول فصل سوم سریال، رکورد دانلود غیرقانونی یک سریال را شکستند.

صدها هزار نفر دوستدار این سریال برای تماشای اپیزود اول فصل سوم، به اینترنت هجوم بردند و از طریق فایل‌های تورنت، کپی غیرقانونی سریال را دانلود کردند.

آمار سایت «تورنت فریک» نشان می‌دهد تنها چند ساعت پس از روی آنتن رفتن این اپیزود، 163 هزار و 88 نفر فایل کپی غیرقانونی را برای دانلود دیگران به اشتراک گذاشته بودند، 110 هزار و 303 نفر آماده تماشای این اپیزود بودند و 52 هزار و 786 نفر هم در حال دانلود این اپیزود بودند.

به گزارش «تورنت فریک» این آمار بی‌سابقه بوده و «بازی تاج و تخت» موفق شده رکورد قبلی دانلود غیرقانونی یک سریال (در بازه 24 ساعت) را بشکند. رکورد قبلی در دست قسمت اول فصل اول سریال «قهرمانان» با 144 هزار و 663 دانلود بود.

تخمین زده می‌شود با احتساب دیگر راه‌های دانلود در اینترنت، قسمت اول فصل سوم «بازی تاج و تخت» روزانه حدود یک میلیون دانلود داشته باشد.

دانلود غیرقانونی یک سریال دلایل مختلفی دارد؛ یکی اینکه پخش سریال در کشور فرد دانلودکننده با تاخیر است و یا اینکه سریال در آن کشور پخش نمی‌شود. درمورد «بازی تاج و تخت» باید گفت این سریال در آمریکا از شبکه کابلی اچ‌بی‌او پخش می‌شود و افرادی که مشترک این شبکه نیستند هم برای تماشای آن به دانلود غیرقانونی روی می‌آورند. 12.9 درصد دانلود غیرقانونی اپیزود جدید این سریال در آمریکا بوده است.

بازی تاج و تخت , دانلود فیلم

حدود 11.5 درصد دانلود غیرقانونی این سریال هم در بریتانیا رخ داده و لندن با 4.3 درصد دانلود، رتبه اول را در میان شهرهای دانلودکننده این سریال داشته است.

سریال «بازی تاج و تخت» یکی از سریال‌های محبوب دانلود غیرقانونی است. این سریال رکورددار دانلود غیرقانونی در سال 2012 بود. دیوید پترارکا، یکی از کارگردان‌های این مجموعه فوریه امسال گفت دانلود غیرقانونی او را ناراحت نمی‌کند، چون این کار هم بخشی از بازارگرمی فرهنگی سریال است که به بقای آن کمک می‌کند.

به نظر این کارگردان، دانلود غیرقانونی نوعی «تشویق» است. این گفته را مایکل لومباردو، مدیر برنامه‌ریزی شبکه اچ‌بی‌او نیز تائید کرد. هرچند پترارکا بعدا به صراحت گفت با دانلود غیرقانونی 100 درصد مخالف است اما به نظر می‌رسد دانلود غیرقانونی خیلی به «بازی تاج و تخت» آسیب نرسانده چون درست پس از پخش قسمت اول فصل سوم اعلام شد فصل چهارم سریال نیز در راه است.

جدول کشورها و شهرهای رکورددار دانلود «بازی تاج و تخت»

رتبه
کشور
درصد
شهر
درصد
1
آمریکا
12.9
لندن
4.3
2
بریتانیا
11.5
پاریس
3.2
3
استرالیا
9.9
سیدنی
3
4
کانادا
7.4
ملبورن
3
5
فرانسه
4.4
آمستردام
2.2
6
هلند
4.2
آتن
1.8
7
اسپانیا
3.2
استکهلم
1.6
8
سوئد
3
مادرید
1.6
9
فیلیپین
2.6
پرت
1.5
10
نروژ
2.5
سنگاپور
1.3

منبع:khabaronline.irاز بازیگران بیشتر بدانید

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------