حراج مجموعه هنری التون جان/ نقاشی بنکسی ۱.۹ میلیون دلار فروخته شد +عکساثر هنری از بنکسی ,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی
ازشمندترین اثری که در این حراجی ارائه شد، یک اثر هنری از بنکسی به نام «سه لوحی پرتاب‌کننده گل»(۲۰۱۷) بود که التون جان به طور مستقیم از بنکسی خرید.
به گزارش ایران آرت؛ نخستین شب از مزایده مجموعه متعلق به «التون جان»‌،‌ خواننده و ترانه‌سرای انگلستانی در حراجی «کریستیز» درحالی به پایان رسید که قیمت کلی آثار فروخته‌شده از پیش‌بینی‌ها فراتر رفت.

 

به گزارش ایسنا،‌ حراج مجموعه آثار متعلق به «التون جان» از جمله آثار هنری، کالاهای لوکس و لباس‌های خاص این هنرمند در حالی در روز چهارشنبه آغاز شد که تقریبا تمامی اشیاء ارائه‌شده در روز نخست از حراجی این مجموعه به فروش رسید و قیمت کل اشیاء فروخته‌شده به ۸ میلیون دلار رسید که دو برابر قیمت پیش‌بینی‌شده است.

 

خریدارانی از  ۳۴ کشور برای خرید آثار ارائه‌شده در این حراجی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

اثر هنری از بنکسی ,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

 ازشمندترین اثری که در روز چهارشنبه ارائه شد، یک اثر هنری از «بنکسی» به نام «سه لوحی پرتاب‌کننده گل»(۲۰۱۷) بود که «التون جان»‌ به طور مستقیم از «بنکسی» خرید. این اثر هنری درحالی به قیمت ۱.۹ میلیون دلار فروخته شده بود که قیمت تقریبی آن ۱.۵ میلیون دلار برآورد شده بود.

 

همچنین یک نقاشی کوچک بدون عنوان از «کیت هرینگ» که یک چهره خندان با سه چشم را به تصویر می‌کشد و در سال ۱۹۸۲ میلادی توسط «هرینگ» خلق شده است به قیمت ۷۵۶,۰۰۰ دلار فروخته شد. کارشناسان ارزش این نقاشی را ۵۰۰,۰۰۰ دلار تخمین زده بودند. در این حراجی آثار هنری از هنرمندان دیگری همچون «اندی وارهول» نیز ارائه شد.

 

با این حال حراجی روز چهارشنبه «کریستیز» فقط به آثار هنری متعلق به «التون جان»‌ محدود نشد. سه ساعت مچی نیز به قیمت بسیار خوبی و حدود سه برابر برآوردها فروخته شدند. لباس و جواهرات «التون جان»‌ نیز با استقبال خوبی مواجه شد.


 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------