فروغ دوباره/درباره یکی از ستاره های دهه شصت تلویزیوننیمه های دوم دهه 60 بود که پای یک پسر بچه هفت، هشت ساله به تلویزیون باز شد و خیلی زود به عنوان ستاره قرائت قرآن سر زبان ها افتاد، درست زمانی که از شبکه های اجتماعی و موبایل و... خبری نبود!

 

سن کمی داشت اما صدایش شفاف و گیرا بود، وقتی قرآن می خواند همه سر تا پا گوش می شدند؛ با آن صدای جذابش انگار همه را تسخیر می کرد.

 

قرائت حرفه ای را از سن ۷سالگی شروع کرد و سپس در سطح استان به عنوان دانش آموز قاری ممتاز معرفی شد.

 

وارد شدن به سن بلوغ و تغییر در لحن صدا، این نابغه را خاطره ها حذف کرد و دیگر از او خبری نشد!

 

چهره نام آشنایی که در برنامه های تلویزیونی دهه شصت به قرائت قرآن مشغول بود پس گذراندن دوره دانشجویی به عنوان کارشناس شبکه های مختلف ماهواره ای که مخاطبانش بیشتر اروپایی بود، فعالیت تبلیغی انجام می داد.

 

از آن زمان که او با صدای داوودی‌اش قرآن را قرائت می‌کرد سال‌ها می‌گذرد و کمتر کسی است که بداند او الان چه می کند.

 

شاید دیگر تلویزیون مانند سابق قرائت قرآن او را پخش نکند ولی تفسیر قرآنش به زبان انگلیسی هر هفته از شبکه سحر روی آنتن می رود.

 

کارش را از دل و جان دوست دارد و تمامی زندگی اش را وقف آن کرده است.

 

قرآن خواندن را از حفظ  دو، سه سوره کوتاه از قرآن شروع کرد، حالا اما به یک مبلغ تمام عیار قرآن تبدیل شده؛ او که همه موفقیتش را حاصل تلاش پدر و نیکوکاری مادر می‌داند.

 

این عاشق قرآنِ متولد سال 1358، ازدواج کرده و یک فرزند هم دارد که نامش امیر علی است. در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کرده و همه وقتش را صرف قرآن می‌کند.

 

او این روزها مشغول به تحصیل در رشته تفسیر و مفاهیم قرآن است وحالا می خواهد با کاری جدید در آینده ای نزدیک چهره دیگری از خود نشان دهد؛جواد فروغی.

 

 اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,تلویزیون

 

 خبرنیوز 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------