«سریع و خشن ۹» به دنبال شکستن رکورد «گودزیلا» سریع و خشن,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی
جدیدترین قسمت از مجموعه فیلم‌های «سریع و خشن» از روز ۱۹ می، اکران خود را در سینما‌های بین المللی و زودتر از آمریکا آغاز می‌کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ورایتی، «سریع و خشن ۹» می‌تواند باعث رونق گیشه سینمایی جهان شود. انتظار می‌رود جدیدترین قسمت از این مجموعه سینمایی محبوب یونیورسال که قرار است در روز‌های آتی در کشور‌های کره جنوبی، هنگ کنگ، خاورمیانه، روسیه و چین اکران شود، حداقل فروشی بین ۱۵۰ الی ۱۸۰ میلیون دلار در گیشه بین المللی داشته باشد.

 

تحلیلگران صنعت سینما، بازه فروش گسترده‌ای را اعلام کرده اند که حتی ممکن است بیشتر هم بشود؛ چرا که بررسی میزان فروش بازار‌های خارجی سخت خواهد بود. از طرفی هم به این دلیل که سرعت بهبود کشور‌های مختلف از کووید ۱۹ یکسان نیست، پیش بینی میزان بلیت فروشی‌ها بیش از پیش سخت‌ می‌شود.

 

در گیشه خارج از کشور ایالات متحده که اکران سریع و خشن برای ۲۵ ژوئن برنامه ریزی شده است، وضعیت سینما‌ها رو به بهبودی است و تقریبا به وضعیت عادی خود بازگشته است. بازار‌های آسیایی به خصوص چین و ژاپن باعث افزایش امید‌ها به بازگشت به شرایط عادی شده است. فیلم‌های «سلام مادر»، «کارآگاه محله چینی‌ها ۳» و «دیو کش» از جمله آثار موفق این گیشه‌ها بودند. فیلم‌های هالیوودی نیز در دوران پساپاندمی فروش متفاوتی را در گیشه‌های مختلف رقم زدند.

 

از بین فیلم‌های هالیوودی، فیلم «گودزیلا در برابر کونگ» کمپانی برادران وارنر رکورد بیشترین افتتاحیه گیشه‌های خارجی را در دوران کرونا ثبت کرده است. این فیلم با اکران در ۳۸ بازار بین المللی ۱۲۱ میلیون دلار فروش داشت. فیلم «سریع و خشن ۹» حتی اگر بتواند انتظارات فعلی را بر آورده کند، به راحتی می‌تواند این رکورد را به خود اختصاص دهد.

 

«F9» در ابتدا برای اکران در تابستان سال گذشته برنامه ریزی شده بود، اما در طول پاندمی کرونا چندین بار اکرانش عقب افتاد. فیلمی مانند «F9» که ۲۰۰ میلیون دلار برای ساخت هزینه داشته برای خروج از ضرر و به سود رسیدن به مخاطبان جهانی زیادی نیاز دارد. اگر این فیلم در زمان زودتری اکران می‌شد، غیرممکن بود که به سودآوری برسد. در گیشه جهانی تمامی ۹ فیلم از مجموعه سریع و خشن، ۵ میلیارد دلار در گیشه فروخته اند.

 

در هفته‌های آتی هم فیلم‌هایی مثل «بیوه سیاه» و «یک مکان ساکت ۲» راهی سینما‌ها می‌شوند. این موضوع برای صاحبان سینما که ماه‌ها اثری برای اکران نداشتند، رضایتبخش بوده است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------