ستاره‌ها این روزها چه می‌کنند؟ستاره‌ها این روزها چه می‌کنند؟

خود کاهانی هم در این شهر ساکن شده است. جالب اینکه محمد حقیقت، سینماگر که ساکن پاریس و مشاور کاهانی در این فیلم است در یادداشتی همین چندوقت پیش، روایتی از این ساخته داشت؛ روایتی که بیشتر به تکه‌پرانی به اصغر فرهادی و فیلم «گذشته» که در فرانسه ساخته شده، شبیه است تا شرحی از اتفاقاتی که قرار است برای اثر بعدی کاهانی بیفتد.

بازیگر سیمرغی مدتی بود که چندان پرخبر نبود. اما حالا او با کاری تازه مشغول شده تا دوباره خودش را به همه ثابت کند.


درگیری یکتا ناصر با مرگ!
 بازیگر سیمرغی مدتی بود که چندان پرخبر نبود. اما حالا او با کاری تازه مشغول شده تا دوباره خودش را به همه ثابت کند. یکتا ناصر که برای بازی در «یکی می‌خواد باهات حرف بزنه» به کارگردانی منوچهر هادی توانست سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن را از آن خود کند، این روزها تمرکزش را روی بازی در اثر سینمایی تازه این فیلمساز به نام «زندگی جای دیگری است» گذاشته است.

«زندگی جای دیگری است» داستان داود، بهیار مجرب بیمارستان است که بیماران مبتلا به مرگ را احیا می‌کند اما اکنون مرگ سراغ او آمده است... این سومین فیلم بلند هادی بعد از «قرنطینه» و «یکی می‌خواد باهات حرف بزنه» است که تهیه‌کنندگی آن را سیدامیر سیدزاده بر عهده دارد. گویا نقش یکتا ناصر در این مجموعه، نقش متفاوتی است.

یکتا ناصر,عکس بازیگران,اخبار فرهنگی

 


گلاب آدینه و شایعه‌های پیرامونش
 آخرین بار گلاب آدینه را با نقشی متفاوت روی صحنه تئاتر دیده‌ایم. او در تئاتر «سه‌گانه اورنگ» به کارگردانی محمد حاتمی در نقش یک مرشد ظاهر شده بود. یکی از پرده‌های این نمایش را گلاب آدینه به تنهایی با زدن تنبک و لابه‌لای تماشاگران بازی می‌کرد. بعد از این حضور دیدنی از او خبری نبود.

 

اما به نظر می‌رسد او این روزها دوباره مشغول تمرین تئاتری دیگر است؛ تئاتری به اسم «سیندرلا» به کارگردانی جلال تهرانی. قرار است این تئاتر، بعد از تئاتر «پسران آفتاب» که الان در تالار اصلی تئاتر شهر روی صحنه است، اجرا شود. این اولین تجربه همکاری تهرانی و آدینه با هم است. البته سال گذشته آدینه در نمایش «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» به کارگردانی شهاب‌الدین حسین‌پور به ایفای نقش پرداخت و جلال تهرانی طراحی صحنه نمایش را عهده‌دار بود. این روزها «سیندرلا» در حال تمرین است.

 

این نمایشنامه مناسبت‌هایی با قصه سیندرلا دارد و قصه زنی معمولی است که بر پایه شایعه دیگران به سیندرلا تبدیل می‌شود. موضوع اصلی این نمایشنامه شایعه است. نمایشنامه «سیندرلا» بخشی از یک تریلوژی است که به ترتیب از نمایشنامه‌های «مکبث 2001»، «سیندرلا» و «دراکولا» تشکیل شده است. نمایشنامه «مکبث 2001» در زمان گذشته و نمایشنامه «دراکولا» در زمان آینده روایت می‌شود و نمایشنامه «سیندرلا» به نوعی در زمان حال است.

یکتا ناصر,عکس بازیگران,اخبار فرهنگی

 


عمو پورنگ در دادگاه؟!
مثل اینکه عموی بانمک بچه‌ها درگیر مشکلات آدم بزرگ‌ها شده است. او این روزها با یک دعوای حقوقی درگیر است. ماجرا از این قرار است که یک آهنگساز از او و تهیه‌کننده برنامه عمو پورنگ، مسلم آقاجان‌زاده به دلیل پرداخت نکردن حق و حقوش شکایت کرده است.

 

حمیدرضا صدری، آهنگساز این برنامه که در «خوابم میاد» و فیلم تازه عطاران، «ردکارپت» با او همکاری داشته و دارد، این شکایت را علنی کرده است. او همین چند روز پیش به سینماپرس گفته بود: «شکایت من از تهیه کننده برنامه عمو پورنگ، مسلم آقاجان زاده و داریوش فرضیایی بوده است که حق و حقوق من و شاعر را پرداخت نکرده‌اند.

 

همه می‌دانیم که هرگونه اجرای آثار هنرمندان بدون اجازه صاحب اثر ممنوع است ولی در اینجا به راحتی این کار صورت گرفته و مبلغ قابل توجهی پرداخت نشده است. من دادگاه را بخشیدم چراکه در کدام دادگاه کسی به حق و حقوق خود رسیده است که من برسم. مولفه پورنگ «در قندون» است ولی به راحتی حق و حقوق‌ها نادیده گرفته شده است.»

یکتا ناصر,عکس بازیگران,اخبار فرهنگی

 


کاهانی و جوادبازی در فرانسه!
 هنوز زمان زیادی از رفتن عبدالرضا کاهانی از ایران نمی‌گذرد؛ کارگردانی که با فیلم‌هایی مثل «بیست»، «هیچ»، «اسب حیوان نجیبی است» و «بیخود و بی‌جهت» در ایران محبوب شد. اما حالا او در فرانسه، فیلمسازی را از سر گرفته است تا عشق یک جوان ایرانی- افغانی به نام جواد را به تصویر بکشد که عاشق یک دختر فرانسوی به نام کارولین از خانواده‌ای مذهبی می‌شود. اسم این فیلم کاهانی «قبل از بلوغ» است. این فیلم در بزانسون فرانسه فیلمبرداری خواهد شد.


 خود کاهانی هم در این شهر ساکن شده است. جالب اینکه محمد حقیقت، سینماگر که ساکن پاریس و مشاور کاهانی در این فیلم است در یادداشتی همین چندوقت پیش، روایتی از این ساخته داشت؛ روایتی که بیشتر به تکه‌پرانی به اصغر فرهادی و فیلم «گذشته» که در فرانسه ساخته شده، شبیه است تا شرحی از اتفاقاتی که قرار است برای اثر بعدی کاهانی بیفتد.

یکتا ناصر,عکس بازیگران,اخبار فرهنگی


منبع: مجله زندگی ایده آل

ghanoononline.irاز بازیگران بیشتر بدانید

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------