آخرین اخبار اقتصادی


بیت کوین،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی

بیت‌کوین کانال 37 هزار دلاری را پس گرفت (1400/11/08)

در ساعات نخست معاملات روز جمعه رمزارزها عمدتا در محدوده سبز قرار دارند. به گزارش اقتصاد آنلاین، ارزش بازار جهانی رمزارزها در…

«مسعود گلشیرازی» رئیسِ اتاق بازرگانی اصفهان بازداشت شدمسعود گلشیرازی،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اصفهان توسط یکی از نهادهای امنیتی کشور بازداشت شد.

به گزارش موج، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اصفهان به اتهامِ تخلفاتِ مالی؛ توسط یکی از نهادهای امنیتی کشور بازداشت شد.

 

طبق اطلاعات رسیده به پایگاه خبری “اقتصاد سالم”، اتهامِ “ مسعود گلشیرازی ” که منجر به دستگیریِ وی توسط یکی از نهادهای امنیتی کشور شده، تخلفاتِ مالی است.

 

براساس این اطلاعات، رئیس اتاق بازرگانی استان اصفهان که چند روز پیش بازداشت شده است؛ تا کنون (زمان انتشار خبر) در بازداشتِ این نهاد امنیتیِ مهم کشور به سر می برد.

 

اما مسعود گلشیرازی کیست!؟

در پایگاه اطلاع رسانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران؛ درباره رزومه، سوابق و شرکتهای وابسته به “مسعود گلشیرازی” آمده است:”

 

_ فعال در زمینه ی تجارت بین الملل

 

_ فعال در زمینه ی تولید باتری خودرو، سرب، اقلام پلیمری و صنایع بازیافت

 

_ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت­ های سپاهان باتری / فولاد تربت / شیر پاستوریزه پگاه اصفهان / پارسیان پارت پاسارگاد / ساختمانی آرمه خاور / انرژی گستر

 

_ فعال در زمینه ی تجارت فولاد، مواد غذایی و خوراک دام

 

_ عضو هیات مدیره چند شرکت سرمایه­ گذاری، رییس هیات مدیره چند شرکت فنی مهندسی و دانش بنیان”.

 

در این شرایط باید منتظر ماند تا با پایان یافتن بررسی های این نهاد امنیتی، وضعیت پرونده ی “مسعود گلشیرازی” نیز مشخص شود.

 

جهادِ مبارزه با فساد ادامه دارد…

این البته اولین دستگیریِ افرادِ متهم به تخلفات و فسادِ مالی؛ از سوی نهادهای امنیتی کشور به ویژه پاسداران گمنام امام زمان (عج)، نیست.

 

چندی پیش هم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرده بود که “معاون سابق وزیر صمت که متهم به داشتن نقش زیادی در التهابات بازار روغن و کمبود این کالای اساسی در سال ۱۳۹۹ هست، توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شد.”

 

اگرچه در اطلاعیه منتشره از سوی سپاه نامی از این معاون سابق وزیر صمت برده نشده بود اما جدیدترین اطلاعات رسیده به پایگاه خبری “اقتصاد سالم”؛ نشان می داد که فردِ یاد شده “عباس قبادی” است.

 

در اطلاعیه سپاه در این رابطه اعلام شده بود:” معاون سابق وزیر صمت و شبکه دلالان مرتبط با وی که نقش زیادی در التهابات بازار روغن و کمبود این کالای اساسی در سال ۹۹ داشتند، توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شدند.

 

این مسئول وقت دولتی، متهم است که با دریافت رشوه، ارز ۴۲۰۰ تومانی مربوط به واردات روغن را به شرکتی خصوصی تخصیص داده، که نه تنها از این ارز برای واردات روغن استفاده نکرده، بلکه بخشی از ذخایر راهبردی روغن کشور را نیز به صورت غیرقانونی به فروش رسانده است…”.

 

اما عباس قبادی که بود!؟

“عباس قبادی” معاون وزیرِ بازداشتی توسطِ اطلاعات سپاه؛ در تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۹۷ با حکم رضا رحمانی، وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت به عنوان معاونِ بازرگانی داخلی این وزارتخانه منصوب شد.

 

وی حدود ۱ سال و ۶ ماه این سِمَت را در اختیار داشت تا اینکه پس از برکناریِ رضا رحمانی در اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، “حسین مدرس خیابانی” _ جایگزین رضا رحمانی و سرپرست وقتِ وزارت صمت که هم اکنون استاندار سیستان و بلوچستان است _ در روزهای ابتداییِ در دست گرفتنِ مدیریتِ وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ عباس قبادی را از سِمَت معاونت بازرگانیِ این وزارتخانه برکنار کرد.

 

اما بخت با “عباس قبادی” یار بود چراکه چند ماه بعد، پس از آنکه مجلس به دلایلِ سیاسی، به حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر پیشنهادیِ صمت رای اعتماد نداد و “علیرضا رزم حسینی” پس از او به عنوان وزیر به مجلس معرفی و رای آورد؛ مجددا در تاریخ ۲۷ مهر ۱۳۹۹ با حکم علیرضا رزم حسینی، عباس قبادی به عنوان معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت منصوب شد.

 

افزایش امیدها به حذفِ مدیرانِ فاسد از شرکتهای دولتی و خصوصی

ورودِ نهادهای امنیتی به عرصه ی رصد، شناسایی و دستگیریِ مدیرانِ فاسد که از بازماندگان دولتِ قبل (حسن روحانی) هستند، امیدها به مبارزه با فساد و احقاقِ حقوقِ حَقِّه ی مردم و بیت المال را افزایش داده است.

 

ادامه ی این روند، پاکسازیِ سازمان ها به ویژه هلدینگ ها و شرکت های بزرگ دولتی و خصوصیِ مرتبط با حوزه ی اقتصاد، صنعت و معدن؛ از مدیرانِ فاسد و خوارنده ی اموالِ مردم و بیت المال را، به دنبال خواهد داشت.

 

پایگاه خبری “اقتصاد سالم” نیز در همین راستا و برای ایفای نقشِ خود در مبارزه با فساد و دفاع از حقوق مردم به ویژه فقرا و مستضعفان و همچنین حسبِ فرمانِ آتش به اختیار مقام معظم رهبری؛ به زودی گزارشی از ارتباطِ یکی از مدیرانِ دولتیِ فعال در حوزه ی معدن و صنعت فولاد، با یک اَبَر مفسد اقتصادیِ دستگیر شده توسط سربازان گمنام آقا امام زمان (عج) در خارج از کشور را؛ منتشر خواهد کرد…

 


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------