بازار راکد آپارتمان‌های بزرگ‌متراژموجودی ذخیره فایل‌های بزرگ‌متراژ نزد بنگاه‌های املاک در ۲۰ روز اخیر تقریبا بدون تغییر مانده است، طوری که به نظر می‌رسد رکود این بخش از بازار معاملات مسکن سنگین‌تر از بخش‌های دیگر است. 

به گزارش دنیای اقتصاد ، هر چند تمام بخش‌های بازار مسکن به‌طور کلی از شیوع ویروس کرونا در تهران تاثیر پذیرفته است، اما تعداد انگشت‌شماری از معاملات در بخش‌های مصرفی بازار مسکن به‌صورت موردی انجام می‌شود که اغلب مربوط به بازدیدهایی است که در اواخر بهمن یا هفته اول اسفند انجام و انعقاد قرارداد به روزهای اخیر موکول شده است. در عین حال بخش لوکس بازار مسکن که آپارتمان‌های ۱۵۰ مترمربع به بالا را شامل می‌شود، رکود فوق‌العاده سنگینی را پشت سر می‌گذارد و انجام معامله فروش در این بازار تقریبا متوقف شده است.

 

واسطه‌های ملکی معتقدند طبقه مرفه و دهک‌‌های بالای جامعه که متقاضی خرید آپارتمان‌های لوکس‌متراژ هستند، در هیچ شرایطی حاضر نیستند کار یا معامله را به سلامت خود ارجحیت دهند. آنها از بابت اینکه از هرگونه تغییرات احتمالی آتی مسکن ممکن است متضرر شوند نگرانی چندانی ندارند و قیمت تمام شده آپارتمان برای آنها چند درصد بیشتر یا کمتر، تفاوت چندانی ندارد.

 

در نتیجه به سادگی می‌توانند قید خرید را بزنند و آن را به زمان مناسب‌تری موکول کنند. این در حالی است که معدود متقاضیان مصرفی مسکن که هنوز در بازار در حال جست‌وجو هستند، از اینکه قیمت مسکن پس از شروع سال جدید مشمول تورم جدیدی شود نگران هستند و با توجه به اینکه به سختی توانسته‌اند قدرت خرید خود را برای ورود به بازار تقویت کنند و حتی یکی ۲ درصد افزایش قیمت هم برایشان معنادار است، تلاش می‌کنند در صورت امکان خرید خود را در بازار شب عید انجام دهند.

 

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,بازار مسکن

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------