آخرین اخبار اقتصادی


خودرو ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

با عرضه خودرو در بورس مخالفم/ طرح وزارت صمت برای قیمت‌گذاری خودرو به مجلس ارائه شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه عرضه خودرو در بورس کارشناسی نیست، گفت: تحریم باعث شده که واردات خودرو متوقف شود لذا…

قیمت مرغ افزایش نخواهد داشت/ جوجه یک روزه ۴ هزار تومان ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
مدیرکل توسعه بازرگانی داخلی وزارت جهاد کشاورزی گفت: قیمت مرغ یک روزه بر اساس قانون ۴ هزار تومان است و فروش جوجه یک روزه به قیمت ٧ هزار تومان تخلف است. 

به گزارش مهر، ابراهیم زارع ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالات خبرنگار مهر، بیان کرد: قیمت مرغ یک روزه برای فروش به تولیدکنندگان تغییری نداشته و اگر اشخاصی اقدام به فروش جوجه یک روزه بیش از ۴ هزار تومان کنند تخلف است.

 

وی تاکید کرد: برخی از افراد سودجو اقدام به فروش جوجه یک روزه به قیمت ٧ هزار تومان کرده‌اند که این مشکل عاملی خواهد شد که قیمت در آینده افزایش یابد اما با سیاست‌هایی که در نظر گرفته شده است امکان افزایش قیمت از این واحدها گرفته خواهد شد.

 

زارع یادآور شد: از جمله وظایفی که برای جهاد کشاورزی در نظر گرفته شده است تولید مرغ و رساندن آن از طریق مرغداران به کشتارگاه‌ها است و در این راستا اگر مرغداری تخلف کرد، دستگاه نظارتی باید با آن برخورد قانونی کند.

 

او در خصوص قیمت مصوب مرغ نیز تصریح کرد: قیمت مرغ از ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان به ۲۰ هزار و ۹۰۰ تومان افزایش یافته است این در حالیست پس از انتقادهای صورت گرفته قیمت نهایی مرغ به ١٧ هزار و ١٠٠ تومان تقلیل یافت.

 

او بیان داشت: تولید مرغ زنده بر اساس آمار سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ و نیز جوجه‌ریزی در فروردین ماه سال جاری در برابر اسفند ماه سال گذشته افزایش داشته و باید اضافه کرد که اگر بازار ملتهب شد بازار رقابتی کامل می‌شود.

 

زارع تصریح کرد: پیشتر بالغ بر ۶ هزار و ۶٠٠ مرغداری در سطح کشور اقدام به جوجه‌ریزی می‌کردند اما با تلاش‌های صورت گرفته میزان جوجه‌ریزی در واحد سطح افزایش یافته است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی