ترخیص بزرگ‌ترین محموله ‌مرغ وارداتی | مجهز شدن خودروهای حمل مرغ به سامانه جی پی اس بزرگ‌ترین محموله ‌مرغ ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
رئیس‌کل دادگستری هرمزگان از آغاز روند بارگیری و ارسال محموله ۱۰۰۰تنی مرغ وارداتی از بندر شهید رجایی بندرعباس کمتر از ۲۴ ساعت پس از صدور دستور قضایی به سراسر کشور خبر داد. 

 به گزارش تسنیم ، علی صالحی رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی صدور دستور قضایی برای ترخیص فوری محموله ۱۰۰۰تنی مرغ وارداتی موجود در بندر شهید رجایی بندرعباس، روند بارگیری و ارسال این محموله بزرگ به سراسر کشور آغاز شده است.

 

وی گفت: بنا به دستور ریاست محترم قوه قضاییه مبنی بر لزوم نظارت دستگاه قضایی بر بازار و کنترل قیمت‌ها ما این نظارت را انجام دادیم.

 

صالحی افزود: در همین راستا و به‌منظور پیگیری حقوق عامه، پس از صدور دستور قضایی، ۱۰۰۰ تن مرغ وارداتی موجود در بندر شهید رجایی بندرعباس، هم‌اکنون به‌وسیله تریلرها و کامیون‌های سنگین و نیمه‌سنگین در حال بارگیری و ارسال به مناطق مختلف کشور است.

 

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان با قدردانی از همه کسانی که در این رابطه با مسئولان قضایی همکاری لازم را داشته‌اند خاطرنشان کرد: خوشبختانه با ورود بموقع دستگاه قضایی به موضوع و در نتیجه همکاری خوب دستگاه‌های اجرایی و صاحبان کالا و البته با اطلاع‌رسانی بموقع موضوع از طریق رسانه‌ها هم‌اکنون در کمتر از ۲۴ ساعت پس از صدور این دستور کار انجام شد.

 

وی تصریح کرد: با بارگیری و ارسال این محموله بزرگ مرغ به مناطق مختلف کشور، ضمن جلوگیری از تحمیل هزینه‌های بیشتر ناشی از تأخیر در ترخیص این کالای اساسی به بیت‌المال، گام مهمی به‌منظور تأمین نیاز بازار برداشته شد.

 

خودروهای حمل مرغ در بروجرد به سامانه جی پی اس مجهز شد

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: به منظور ساماندهی و نظارت بر فعالیت عمده فروشان و تهیه کنندگان مرغ خودروهای حمل این فرآورده‌ گوشتی به سامانه جی پی اس برای ردیابی هرچه بهتر مسیر تردد مجهز شد.

 

حمید آزادبخت روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: نصب جی پی اس با هدف نظارت و ساماندهی بیشتر بر بازار توزیع مرغ و جلوگیری از عرضه خارج از شبکه صورت گرفته است.

 

وی تاکید کرد: همه توزیع کنندگان مرغ کشتار روز موظف به اخذ جواز کسب هستند و افراد فاقد جواز کسب نیز از گردونه توزیع حذف خواهند شد.

 

وی اظهار داشت: در راستای نظارت و ساماندهی بازار مرغ و برخورد با اخلال گران در این حوزه تعداد ۵۷ پرونده به ارزش ۲۸۷ میلیون تومان تشکیل و تحویل مقام قضایی شهرستان شد.

 

آزادبخت بیان کرد: واحدهای توزیع کننده مرغ در سطح شهر به سه دسته تقسیم و رتبه بندی شده‌اند که براساس حجم فعالیت و پراکنش جمعیتی سهمیه مرغ گرم خود را دریافت می نمایند.

 

رییس اداره صمت بروجرد اضافه کرد: در راستای نظارت و بازرسی هرچه بهتر و بیشتر هرگونه قطعه کردن و قطعه بندی برای مشتری و عرضه در تمام فروشگاه‌های مرغ تا اطلاع ثانوی ممنوع خواهد بود و در صورت مشاهده تخلف توسط بازرسان سهمیه عامل قطع و کل سهمیه تحویلی خارج از شبکه لحاظ می شود.

 

آزادبخت یادآور شد: در این راستا با مدنظر قرار دادن نظارت هرچه بیشتر و بازدارندگی از تخلف احتمالی خرده فروشان با بکارگیری نیرو های بسیج مردمی و بازنشستگان سپاه کنترل ویژه ای بر بازار مرغ بروجرد اعمال خواهد شد.

 

آزادیخت: از همه شهروندان بروجردی درخواست می شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف با سامانه گویای ۱۲۴ تماس گرفته و ما را در این امر مهم یاری نمایند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------