سبزپوشی سراسری شاخص‌های بورسی بورس,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
روند حرکت بازار سرمایه امروز صعودی بود و همه شاخص‌های این بازار سبزپوش بودند.

 به گزارش ایسنا، شاخص کل بورس امروز با ۱۰ هزار و ۸۲۰ واحد افزایش تا رقم یک میلیون و ۵۸۳ هزار واحد صعود کرد. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۴۲۵۲ واحد افزایش یافت و رقم ۴۴۹ هزار و ۲۲۴ واحد را ثبت کرد.

 

در این بازار ۸۷۵ هزار معامله به ارزش ۶۶ هزار و ۱۹۱ میلیارد ریال انجام شد.

 

فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید، توسعه معادن و فلزات و معدنی و صنعتی گلگهر نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

 

در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس با ۱۳۰ واحد افزایش به رقم ۲۱ هزار و ۶۲۰ واحد رسید.

 

در این بازار ۴۹۹ هزار معامله به ارزش ۱۶۴۷ میلیارد ریال انجام شد.

 

پلیمر آریاساسول، سرمایه گذاری صبا تامین، فرابورس ایران و تجلی توسعه معادن و فلزات نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل صنعتی مینو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

 

طرح مجلس برای دائمی شدن واریز سود شرکت های بورسی از طریق سامانه سجام

یک عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت که دائمی شدن واریز سود شرکت های بورسی از طریق سامانه سجام در طرح اصلاح موادی از قانون بازار سرمایه دنبال می شود.

 

محسن علیزاده در گفت و گو با ایسنا با اشاره به قانون بودجه ۱۴۰۱ در الزام واریز سود شرکت های بورسی از طریق سامانه سجام گفت: طبق قانون بودجه ۱۴۰۱ شرکت‌های بورسی موظف به واریز سود از طریق ⁧‫سجام‬⁩ شده اند که با این قانون پرداخت سود رسوبی توسط شرکت سپرده گذاری و تمام سود متعلق به سهامدارن به تدریج واریز می شود.

 

وی ادامه داد: این قانون در سال جاری لازم الاجراست اما برای سال های بعد باید تبدیل به حکم دائمی شود که در قالب طرح اصلاح موادی از قانون بازار سرمایه دنبال می شود.

 

علیزاده توضیح داد: باید همه آن چه متعلق به مردم در شرکت‌های بورسی است، از جمله سود سهام و سود رسوبی از طریق سامانه سجام واریز شود. این موضوع در طرح اصلاح موادی از قانون بازار سرمایه آورده شده تا به قانون دائمی تبدیل شود.

 

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به عملکرد عشقی رییس سازمان بورس گفت: از ابتدای شروع به کار هیات مدیره سازمان بورس رویکردهای خوبی از هیات مدیره همچون شفافیت موجود در صورت های مالی و پیگیری های خوب درباره تصویب مواد مورد نیاز برای حمایت از بازار در لایحه بودجه دیده شده است. این رویکرد حمایتی در دولت و هیات مدیره جدید و بین همه نمایندگان وجود دارد.

 

وی در جمع بندی با بیان اینکه رییس سازمان بورس عملکرد قابل قبولی داشته است ، گفت: رشد منطقی و آرام بازار سرمایه نشان دهنده این عمکرد است که امیدواریم ادامه داشته ‌تا پایان سال شاهد رشد مطلوب بازار باشیم.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------