آخرین اخبار سیاست خارجی

کمیته حقیقت‌یاب بین‌المللی ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

پیامدهای سیاسی و حقوقی "تشکیل کمیته حقیقت‌یاب بین‌المللی" چیست؟

ایران سه‌راهکار پیش‌رو دارد:1-تشکیل کمیسیون مستقل داخلی و انتشار عمومی یافته‌‌‌های آن 2-همکاری با کمیسیون بین‌المللی 3-عدم‌شناسایی و همکاری با آن. به گزارش دنیای‌اقتصاد…

واکنش گزارشگر ویژه سازمان ملل به فوت مهسا امینیواکنش گزارشگر ویژه سازمان ملل به فوت مهسا امینی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران خواهان تصویب قطعنامه‌ای علیه حجاب اجباری در ایران در شورای حقوق بشر شد. 

به گزارش بهارنیوز، جاوید رحمان در نشست مجازی که سازمان ایمپکت ایران برگزار کرد، با ابراز تاسف شدید از جان باختن مهسا (ژینا) امینی، از گسترش مداوم نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی ابراز تاسف کرد و گفت که جامعه جهانی باید این اقدام‌های مقام‌های ایران را به‌شدت محکوم کنند.

 

رحمان خطاب به مقام‌های ایران این پرسش را مطرح کرد که از تحمیل حجاب بر زنان ایرانی، چه هدفی دارند؟

 

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران افزود: «اقدام‌های مقام‌های جمهوری اسلامی در نقض آزاردهنده حقوق زنان و تحمیل حجاب اجباری فقط به اقدام‌های گشت ارشاد و بازداشت و زندانی کردن زنان محدود نیست. آن‌ها حتی گروهی از مردم را به نقض حقوق زنان دیگر و اسیدپاشی به زنان فقط به دلیل تفاوت پوشش‌ تشویق کرده‌اند و همه این موارد نیز مستند شده است.»

 

رحمان با اشاره به افزایش فشارها بر اقلیت‌های قومی و دینی در ایران، گفت که رویکرد جمهوری اسلامی ایران در قبال اقلیت‌های قومی، زبانی و فرهنگی تبعیض‌آمیز است و حتی در استان‌هایی چون کردستان، خوزستان، و سیستان و بلوچستان، فقر را به شکلی سازمان‌یافته تداوم می‌دهند.

 


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022