آخرین اخبار سیاست خارجی

گروه هفت،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

رهبران گروه هفت: از ایران و چین می خواهیم تا تحویل «تجهیزات نظامی» به روسیه را متوقف کنند

در دومین سالگرد حمله گسترده روسیه به اوکراین، رهبران گروه هفت با انتشار بیانیه‌ای از ایران و چین خواستند تا تحویل «تجهیزات نظامی» به روسیه را متوقف کنند. به گزارش انتخاب…

طرح سناتور آمریکایی برای لغو معافیت های تحریمی علیه ایرانتد کروز،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
سناتور جمهوریخواه «تد کروز» عضو کمیته روابط خارجی سنا آمریکا، طرحی را برای منع دولت بایدن از ارایه معافیت تحریم های کنگره آمریکا که همکاری در مورد برنامه هسته ای ایران را ممنوع می کند، ارایه کرده است. 

به گزارش عصرایران، این معافیت‌ها در چارچوب توافقنامه برجام صادر شده و دولت های آمریکا در 8 سال گذشته و به رغم خروج از برجام این معافیت های تحریمی را هر 6 ماه یک بار تمدید کرده اند.

 

آخرین تمدید این معافیت ها در تابستان امسال (ماه اوت) از سوی دولت بایدن  صادر شده و موعد آتی آن در ماه فوریه (ماه جاری میلادی) است.


طرح سناتور کروز با حمایت 11 سناتور جمهوریخواه به مجلس سنا ارایه شده است.

 

سناتور کروز درباره این طرح جدید گفت: « مطلقا هیچ دلیلی برای ادامه صدور این معافیت‌ها وجود ندارد که به ایران و روسیه اجازه می‌دهد برای توسعه برنامه هسته‌ای ایران همکاری کنند. با این وجود، این معافیت ها در ماه اوت تمدید شد، زیرا دولت بایدن همچنان وسواس زیادی برای ورود مجدد به توافق هسته ای با رژیم ایران دارد. اما اکنون دولت می گوید متعهد به مقابله با همکاری ایران و روسیه است. آنها باید این قانون را بپذیرند.»

 


کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------