آخرین اخبار سیاست خارجی

علی باقری،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

باقری: هدف ما احیای برجام است؛ دنبال توافق جدیدی نیستیم

سرپرست وزارت امور خارجه با بیان اینکه آمریکا از برجام کنار کشید و باعث شد توافق صدمه ببیند، گفت: ما هنوز عضو برجام هستیم و آمریکا هنوز نتوانسته به آن برگردد. هدفی که…

واکنش آمریکا به موضع ایران برای تشکیل «ائتلاف دریایی» با کشورهای منطقهایران و آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در واکنش به موضع فرمانده نیروی دریایی ایران مبنی بر تشکیل «ائتلاف دریایی» با کشورهای منطقه از جمله عربستان سعودی و امارات متحده عربی، مدعی شد که این امر با اقدام‌های ایران در تضاد است.

به گزارش ایلنا، «تیم هاوکینز» سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در واکنش به موضع «شهرام ایرانی» فرمانده نیروی دریایی ایران مبنی بر تشکیل «ائتلاف دریایی» با کشورهای منطقه از جمله عربستان سعودی و امارات متحده عربی، مدعی شد که این امر با اقدام‌های ایران در تضاد است. 

 

وی با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس در خصوص سیاست‌های منطقه‌ای ایران به «بریکینگ دیفنس» گفت که این موضع ایران منطقی به نظر نمی‌رسد چرا که کشوری که عامل اصلی بی‌ثباتی در منطقه است، اعلام می‌کند که تصمیم دارد برای حفاظت از همان آب‌هایی که خود در حال تهدید آن است، با عربستان، امارات و بحرین ائتلاف نظامی تشکیل دهد.

 

فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران پیش از این، گفته بود: «ائتلاف دریایی که قبلا با روسیه، چین، عمان و پاکستان شکل گرفته بود امروز در حال گسترش است. این ائتلاف با کشور هند و با کشورهای منطقه از جمله عربستان، امارات، قطر، بحرین و عراق به زودی شکل می‌گیرد.»

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------