آخرین اخبار سیاست خارجی

انریکه مورا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

مورا: هیچ جایگزینی برای برجام وجود ندارد

دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا با اشاره به محدودیت‌های برجام بر برنامه‌های هسته ای، این توافق را «بدون جایگزین» دانست. به گزارش ایسنا، «انریکه مورا» معاون مسؤول سیاست خارجی…

واکنش آمریکا به موضع ایران برای تشکیل «ائتلاف دریایی» با کشورهای منطقهایران و آمریکا،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در واکنش به موضع فرمانده نیروی دریایی ایران مبنی بر تشکیل «ائتلاف دریایی» با کشورهای منطقه از جمله عربستان سعودی و امارات متحده عربی، مدعی شد که این امر با اقدام‌های ایران در تضاد است.

به گزارش ایلنا، «تیم هاوکینز» سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در واکنش به موضع «شهرام ایرانی» فرمانده نیروی دریایی ایران مبنی بر تشکیل «ائتلاف دریایی» با کشورهای منطقه از جمله عربستان سعودی و امارات متحده عربی، مدعی شد که این امر با اقدام‌های ایران در تضاد است. 

 

وی با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس در خصوص سیاست‌های منطقه‌ای ایران به «بریکینگ دیفنس» گفت که این موضع ایران منطقی به نظر نمی‌رسد چرا که کشوری که عامل اصلی بی‌ثباتی در منطقه است، اعلام می‌کند که تصمیم دارد برای حفاظت از همان آب‌هایی که خود در حال تهدید آن است، با عربستان، امارات و بحرین ائتلاف نظامی تشکیل دهد.

 

فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران پیش از این، گفته بود: «ائتلاف دریایی که قبلا با روسیه، چین، عمان و پاکستان شکل گرفته بود امروز در حال گسترش است. این ائتلاف با کشور هند و با کشورهای منطقه از جمله عربستان، امارات، قطر، بحرین و عراق به زودی شکل می‌گیرد.»

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------