آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,ظریف

توئیت ظریف بعد از پایان تور اروپایی

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حساب کاربری خود در توئیتر تصریح کرد علی‌رغم تلاش‌های آمریکا برای تخریب دیپلماسی با مقام‌های فرانسه دیدار کرده است. به گزارش فارس،…


حمله بوریس جانسون به جرمی کوربین: این آقای محترم دائماً طرفداری مقامات تهران را می‌کنداخبار,اخبار بین الملل,بوریس جانسون و جرمی کوربین

بوریس جانسون، نخست‌وزیر جدید بریتانیا، در اولین سخنرانی خود در جمع نمایندگان مجلس عوام، در پاسخ به جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر(حزب مخالف)، در مورد تعامل با ایران، به شدت از او انتقاد کرد.

به گزارش انتخاب، کوربین از جانسون پرسید آیا او به همراه کشورهای اروپایی امضاکننده توافق هسته‌ای برجام به این توافق پایبند خواهد ماند یا خیر. او همچنین از جانسون خواست در مورد گمانه‌زنی‌های مربوط به اینکه دولت جدید بریتانیا مجری سیاست‌های آمریکا خواهد بود توضیح دهد.

 

جانسون گفت: «درباره ایران پرسید؟! این آقای محترمی که از پرس تی‌وی ایران پول می‌گیرد. او به جای اینکه در اتفاقات خلیج فارس طرف دوستانمان را در آمریکا بگیرید دائماً طرفداری مقامات تهران را می‌کند!» 

 

نخست وزیر بریتانیا در سخنرانی خود، وعده آغاز دوران طلایی جدیدی را نیز داد. جانسون گفت، دولتش با انرژی مذاکرات مربوط به برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) را انجام خواهد داد.

 

نخست وزیر بریتانیا افزود که کابینه او تدوین طرح‌هایی در صورت برگزیت بدون توافق با اتحادیه اروپا را اولویت اصلی قرار داده است.

 

بوریس جانسون به شهروندان اتحادیه اروپا اطمینان داد که آنها حق زندگی و ماندن در بریتانیا را خواهند داشت.

 

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر (حزب مخالف) در پاسخ به سخنان بوریس جانسون گفت که کشور عمیقاً نگران آن است که نخست وزیر جدید خود را بسیار دست بالا گرفته است.

 

کوربین افزود، آقای جانسون وارث کشوری است که با برنامه ریاضت عقب نگه داشته شده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------