آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,وندی شرمن

وندی شرمن: ایران نزدیک به مذاکره با آمریکا نیست

نمایده ارشد دولت پیشین آمریکا در زمان مذاکرات هسته ای گفت که وضعیت موجود با ایران پس از خروج دولت فعلی آمریکا از برجام بدتر شده است. به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه…


واکنش نیکی هیلی و سخنگوی کاخ سفید به سند همکاری ایران و چیناخبار,اخبار سیاست خارجی,نیکی هیلی
یک سیاستمدار آمریکایی سند همکاری ایران و چین را آغازگر شراکتی میان دو کشور تعبیر کرده به «پایان انزوای ایران» منجر خواهد شد.

به گزارش فارس، «نیکی هیلی»، نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل متحد از سند همکاری ایران و چین به عنوان تحولی یاد کرده که به «انزوای جهانی ایران» پایان می‌دهد.

 

هیلی با به اشتراک گذاشتن مطلبی از رسانه آمریکایی «آکسیوس» در توئیتر که در آن از همکاری ایران-چین به عنوان «تحول خطرناک» یاد شده نوشت: چین با ایران شریک شده تا به انزوای جهانی ایران پایان دهد.»

 

هیلی در ادامه پیام خود بخشی از مطلب آکسیوس که در آن درباره سند همکاری ایران و چین توضیح داده شده را نقل کرده است: «این همکاری، حضور چین در بخش‌های بانکی، مخابرات، بنادر، خطوط ریلی و ده‌ها پروژ دیگر را به شدت گسترش می‌دهد.»

 

واکنش کاخ سفید به همکاری ایران و چین

ایرنا نوشت: خبرنگاری در نشست خبری روز دوشنبه  کایلی مک‌انانی پرسید: دولت ترامپ می‌گوید فشار حداکثری را بر ایران به کار گرفته‌اند تا برای دستیابی به یک توافق بهتر به میز مذاکره بازگردد اما شاهد هستیم که ایران هنوز به میز مذاکره بازنگشته و براساس شواهدی که می‌بینیم در حال تدوین استراتژی همکاری نظامی با چین است.

 

سخنگوی کاخ سفید اظهار کرد: اطلاعات جدیدی درباره روابط ایران ندارم و همچون گذشته است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------