آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,وزیر خارجه فرانسه

فرانسه: ایران در حال کار برای تقویت توانمندی‌های هسته‌ای خود است/ خواستار گفت‌وگو درباره برنامه موشکی این کشور هستیم

وزیر خارجه فرانسه شنبه شب خواستار گفت‌وگو درباره فعالیت‌های موشکی ایران شد. به گزارش ایلنا، ژان ایو لودریان مدعی شد: احیای توافق هسته‌ای کافی نیست. لازم است گفت‌وگوهای…


آبرامز: بازگشت به برجام، ساده نخواهد بود/ دولت ترامپ به دنبال جنگ با ایران نیستاخبار,اخبار سیاست خارجی,الیوت آبرامز
نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران که کشورش در سیاست‌های خود در قبال ایران دچار انزوای شدیدی شده است، در مصاحبه با «الشرق‌الاوسط» مدعی شد که کشورهای اروپایی هم خواستار تمدید بندهای غروب، در توافق هسته‌ای با ایران هستند.

به گزارش ایلنا، «الیوت آبرامز» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران که کشورش در سیاست‌های خود در قبال ایران دچار انزوای شدیدی شده است، در مصاحبه با «الشرق‌الاوسط» مدعی شد که کشورهای اروپایی هم خواستار تمدید بندهای غروب، در توافق هسته‌ای با ایران هستند.

 

آبرامز افزود که ممکن است متحدان اروپایی ما خواستار بازگشت واشنگتن به برجام باشند ولی خودشان هم می‌خواهند از این توافق فراتر بروند.

 

وی در خصوص برنامه احتمالی دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا برای بازگشت به برجام، گفت که این روند پیچیده است و به آسانی فشار دادن یک کلید برق نیست. برای من روشن نیست که بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران چگونه ممکن است طی حتی چند ماه محقق شود.

 

این مقام آمریکایی همچنین در خصوص لغو تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا، گفت که برخی از تحریم‌های ما علیه ایران مربوط به برنامه هسته‌ای این کشور است ولی برخی دیگر ماهیت حقوق بشری یا ضدتروریستی دارند.

 

آبرامز در ادامه یاوه‌سرایی‌های خود گفت: «دشوار می‌توان تصور کرد که یک رئیس‌جمهوری بخواهد همه این تحریم‌ها را در شرایطی که نقض حقوق بشر و حمایت از تروریسم همچنان ادامه دارد، لغو کند».

 

وی همچنین با رد برخی گمانه‌ها مبنی بر این‌که دولت ترامپ به دنبال جنگ با ایران است، گفت که واشنگتن به دنبال درگیری جدید در منطقه خاورمیانه نیست.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------