آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار سیاست خارجی,وزیر خارجه فرانسه

فرانسه: ایران در حال کار برای تقویت توانمندی‌های هسته‌ای خود است/ خواستار گفت‌وگو درباره برنامه موشکی این کشور هستیم

وزیر خارجه فرانسه شنبه شب خواستار گفت‌وگو درباره فعالیت‌های موشکی ایران شد. به گزارش ایلنا، ژان ایو لودریان مدعی شد: احیای توافق هسته‌ای کافی نیست. لازم است گفت‌وگوهای…


رئیس جدید کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا: برای بازگشت به برجام تلاش خواهم کرداخبار,اخبار سیاست خارجی,رئیس جدید کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا
رئیس جدید کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در بخشی از بیانیه امروز خود خواستار تلاش برای بازگشت به برجام شده است.

به گزارش فارس، قانونگذاران دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا بامداد جمعه (به وقت تهران)، «گرگوری میکس» را به عنوان رئیس جدید کمیته امور خارجی این مجلس انتخاب کردند.

 

میکس نخستین آمریکایی آفریقایی‌تبار است که به این سمت انتخاب شده. انتظار می‌رود او در این سمت همکاری‌های نزدیکی با «جو بایدن»، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در خصوص مسائل مربوط به ایران و دیگر مسائل مرتبط با سیاست خارجی آمریکا داشته باشد.

 

میکس در بیانیه‌ای که بعد از انتخابش به این سمت منتشر کرده گفته که برای بازگرداندن آمریکا به «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) و سازمان جهانی بهداشت تلاش خواهد کرد.

 

او در این بیانیه تصریح کرده است: «برای پیوستن دوباره به برجام و سازمان جهانی بهداشت تلاش خواهیم کرد، اما لازم است که ائتلاف‌های جدیدی هم برای پرداختن به بحران موجودیتی تغییرات جوی و تهدیدهای نوظهور تشکیل دهیم.»

 

این قانونگذار ارشد آمریکایی در ادامه با تأکید بر اینکه تحقق این اهداف در گروه تجدیدساختار وزارت خارجه دولت «جو بایدن» است گفت که کمیته تحت نظر او در تشکیل این وزارتخانه، «نقشی پیشرو» بازی خواهد کرد.

 

در این بیانیه آمده است: «هیچ‌کدام از این کارها بدون بازسازی وزارت خارجه‌مان قابل تکمیل نیست. دیپلماسی باید به عنوان نخستین ابزار پیشبرد سیاست خارجی در خط مقدم و مرکز امور قرار گیرد نه اینکه بعد از اقدام نظامی نقش ثانوی داشته باشد.»

 

در ادامه آمده است: «کمیته امور خارجی بایستی در بازسازی وزارت خارجه آمریکا نقش پیشرو داشته باشد.»

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------