آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,سردار سلامی

سردار سلامی: انهدام ناوها با موشک بالستیک از اهداف ما است

فرمانده کل سپاه گفت: انهدام ناوهای هواپیمابر و رزم ناوها را با استفاده از موشک های بالستیک دوربرد یکی از راهبردهای دفاعی ما است. به گزارش مهر، سرلشکر حسین سلامی فرمانده…


پمپئو: ایران مشتاق مذاکره است/ واکنش ظریف به اظهارات برجامی وزیر خارجه آلماناخبار,اخبار سیاست خارجی,پمپئو
مایک پومپئو ادعاهای تکراری خود در مورد مذاکمره با ایران را تکرار کرد.

به گزارش ایرنا، وزیر امورخارجه آمریکا شامگاه جمعه مدعی شد که ایران برای کاهش تحریم‌ها مشتاق بازگشت به مذاکرات است.

 

مایک پامپئو  مدعی شد: «ایران ناامیدانه در حال ارسال سیگنال برای نشان دادن تمایلش برای بازگشت به میز مذاکره و رهایی از تحریم‌هاست.»

 

سردار سلیمانی از خط قرمز آمریکا عبور کرده بود

پمپئو با اشاره به ترور سردار سلیمانی مدعی شد «این اقدام را انجام دادیم تا خط قرمز آمریکا را به ایران نشان دهیم.»

 

وزیر خارجه آمریکا در ادامه ایران را متهم به «توسعه ترویسم در جهان» کرد.

 

وی در بخش دیگری از اظهارات بی‌اساس خود به کمپین موسوم به فشار حداکثری علیه کشورمان و توافق عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی اشاره کرده و مدعی شد «توافق عادی‌سازی روابط بدون کمپین فشار حداکثری علیه ایران ممکن نبود. این یک توافق عادی صلح نیست بلکه توافق میان ادیان سه‌گانه است.»

 

وی دستارود‌های ادعایی دولت کنونی آمریکا را تاریخی خوانده و گفت «اکنون زمان پایان دادن به اختلاف میان کشور‌های حاشیه خلیج فارس است و امیدواریم این اختلاف به پایان برسد.»

 

***

 

واکنش ظریف به اظهارات همتای آلمانی: دست از نقض برجام و رفتارهای شرورانه بردارید

تسنیم نوشت: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران جمعه شب در پیامی توئیتری به اظهارات هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان واکنش نشان داد.

 

ظریف ساعاتی پس از آن‌که هایکو ماس با تکرار ادعای مقامات اروپایی مبنی بر نقض برجام توسط ایران خواستار اضافه شدن بندهایی جدیدی به این توافق شد، در پاسخ به وی در توئیتر نوشت: هایکو ماس و E3 (آلمان، انگلیس و فرانسه) قبل از آنکه درباره کارهایی که ایران باید انجام دهد صحبت کنند، باید این کارها را انجام دهند: آپارتاید ظالمانه کووید-19 [آپارتاید دارویی در بحبوحه بحران جهانی کرونا] را متوقف کنند. تعهداتشان ذیل قطعنامه 2231 را رعایت کنند و دست از نقض برجام و رفتارهای شرورانه خود در منطقه ما بردارند: 100 میلیارد دلار فروش تسلیحات به کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس و حمایت کورکوارنه از اقدامات تروریستی اسرائیل.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------