آخرین اخبار سیاست خارجی


نشست وزرای خارجه آمریکا و شورای همکاری خلیج‌فارس درباره ایران،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

نشست وزرای خارجه آمریکا و شورای همکاری خلیج‌فارس درباره ایران

وزرای خارجه آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس روز گذشته گفت‌وگویی با محوریت ایران و برنامه هسته‌ای کشورمان برگزار کردند. به گزارش ایسنا به نقل از نشنال نیوز، آنتونی…

وزیر خارجه آمریکا خطاب به رابرت مالی: تیمی متشکل از دیدگاه‌های متفاوت درباره ایران تشکیل دهیداخبار,اخبار سیاست خارجی,وزیر خارجه آمریکا
وزیر خارجه آمریکا از رئیس میز ایران در این وزارتخانه خواسته تیمی با دیدگاه‌های متفاوت درباره ایران تشکیل دهد.

به گزارش فارس، مقام‌های آمریکایی امروز چهارشنبه (۱۴ بهمن‌ماه) گفته‌اند «آنتونی بلینکن»، وزیر امور خارجه آمریکا از «رابرت مالی»، نماینده ویژه دولت این کشور در امور ایران خواسته تیمی متشکل از دیپلمات‌ها و کارشناسانی که دیدگاه‌های متنوعی در خصوص سیاست آتی آمریکا در قبال ایران دارند تشکیل دهد.

 

پایگاه خبری «آکسیوس» به نقل از مقام‌های آمریکایی می‌نویسد بلینکن از راب مالی خواسته تیمی متشکل از دیپلمات‌ها و کارشناسانی که دیدگاه‌های متنوعی در خصوص مسیر پیش رو با ایران دارند تشکیل دهد. 

 

پایگاه آکسیوس نوشته این خبر از آن جهت بااهمیت است که نشان می‌دهد دولت «جو بایدن» در تلاش است برای تدوین سیاست‌هایش در خصوص ایران از پدیده «گروه‌اندیشی» اجتناب کند. 

 

«گروه‌اندیشی» یکی از  پدیده‌‌های مورد پژوهش در حوزه علوم اجتماعی است که می‌گوید یک گروه متشکل از افراد همسو و ‌هم‌نظر بیشتر از گروه ناهمگن و متشکل از نظرات متفاوت، احتمال دارد تصمیم‌های نادرست و افراطی بگیرد.

 

آکسیوس به نقل از منبعی در دولت بایدن نوشته بلینکن از راب مالی خواسته حتی کسانی که نظرات «افراطی‌تری» درباره ایران دارند به این تیم مذاکره‌ای آورده شوند. 

 

به نوشته این رسانه، راب مالی در حال تشکیل تیم جدید خود است و پس از شکل‌گیری این تیم راهبرد خود برای تعامل مجدد با ایران را تدوین خواهد کرد. او در همین راستا با همتایان خود در اروپا و همچنین مقام‌های اسرائیل و کشورهای حاشیه خلیج فارس در تماس است.

 

«ند پرایس»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: «وزیر خارجه با بهره‌گیری از نظرات کارشناسانی با دیدگاه‌های متنوع در حال ایجاد تیمی متعهد است.»

 

وی اضافه کرد: «فردی که این تیم را رهبری می‌کند، راب مالی نماینده ویژه ما در ایران است که کارنامه موفقی در زمینه مذاکره برای وضع محدودیت‌ علیه برنامه هسته‌ای ایران دارد. وزیر خارجه اطمینان دارد او و تیمش قادر خواهند بود یک بار دیگر این کار را انجام دهند.»

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی