آخرین اخبار سیاست خارجی


مذاکرات وین،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

آمریکا: مذاکرات وین به مرحله پایانی نزدیک شده است/ منبع ایرانی: روند گفت‌وگوها سازنده و رو به جلو بوده

وزارت خارجه آمریکا می گوید که مذاکرت وین به مرحله پایانی و اتخاذ تصمیمات سیاسی نزدیک شده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران، وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که مذاکرات وین در…

رویترز: شورای حکام آژانس اتمی علیه ایران قطعنامه صادر نمی‌کندشورای حکام آژانس اتمی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
دیپلمات‌های غربی به یک رسانه انگلیسی گفته‌اند نمایندگان انگلیس، فرانسه، آلمان و آمریکا در نشست آتی شورای حکام آژانس اتمی دنبال صدور قطعنامه علیه ایران نیستند.

به گزارش فارس، منابع خبری مدعی شده‌اند انگلیس، فرانسه، آلمان و ایالات متحده آمریکا به دنبال صدور قطعنامه علیه ایران در نشست هفته آینده شورای حکام آژانس اتمی نیستند.

 

خبرگزاری رویترز امروز جمعه نوشته صدور چنین قطعنامه‌ای به تشدید تنش‌ها میان ایران و کشورهای غربی منجر می‌شد و می‌توانست گفت‌وگوهای جاری در وین برای احیای توافق هسته‌ای برجام را با مخاطراتی مواجه کند.

 

در دور قبلی نشست ۳۵ عضو شورای حکام، نمایندگان سه کشور اروپایی با همراهی آمریکا پیش‌نویس قطعنامه‌ای را که در آن از ایران انتقاداتی به عمل آمده بود را آماده کرده بودند.

 

با این حال، پس از آنکه «رافائل گروسی»، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از قصد خود برای انجام گفت‌وگوهای جدید با ایران خبر داد کشورهای غربی این قطعنامه را پس گرفتند.

 

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش جدید فصلی خود درباره اجرای توافق هسته‌ای ایران مدعی شده بود که این گفت‌وگوها نتیجه‌بخش نبوده و ایران از ارائه توضیحات لازم درباره ذرات اورانیوم کشف‌شده در چند سایت این کشور خودداری کرده است. این گزارش، روز ۳۱ مه (۱۰ خردادماه) در اختیار اعضای شورای حکام قرار گرفت.

 

یک دیپلمات که خواسته نامش فاش نشود به خبرگزاری رویترز گفت: «گزارش آژانس در ۳۱ مه را صرفاً به دلیل ادامه داشتن گفت‌وگوهای برجام نمی‌توان نادیده گرفت، اما صدور قطعنامه در حال حاضر محتمل نیست.»

 

پنج دیپلمات دیگر هم گفتند که قطعنامه‌ای در این خصوص صادر نخواهد شد و تنها کشورهای عضو شورای حکام اقدام به صدور بیانیه‌‌های جداگانه خواهند کرد.

 

یک دیپلمات که تبعه یکی از کشورهای موافق صدور قطعنامه است گفت: «باید بیانیه‌های شدیداللحنی صادر شوند. آنها (ایرانی‌ها) تعهداتی دارند و باید به آنها عمل کنند.»

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------